reklama

Nitroděložní tělísko Mirena

Zpět na hlavní stránku diskuzí kaccka.j | 21. 2. 2012 17:27
Najde se tady nějaká maminka, která ho má zavedene? Chtěla bych se zeptat, zda jste spokojené, jestli s tím nemáte nějaké problémy. Mám doma dvě děti, o dalším už neuvažujem, tak mi gynekolog doporučil právě tohle tělísko. Jsem 6 týdnu po porodu a prý je to lepší než užívat prášky. Tak nevím. Díky za názory
Celkem 292 odpovědí Řazení příspěvků jako dřív
Lenka | 1. 12. 2016 9:56
@stáňa to stáňa: Ahoj Stáňo, nenapsala bych to lépe ;- ) Mám ji od 21.6., zcela stejný průběh, stejný důvod zavedení. Deset let mě o tom gynekolog přesvědčoval, nikdy jsem antikoncepci nebrala.Nechci až tak toto téma řešit veřejně, když budeš chtít, napiš mi: nuremakzavinacseznamMěj se hezky :- )
stáňa | 30. 11. 2016 7:18
@Gába Jsem též zdravotní sestra, ale ve zdravotnictví nepracuji. To co píšeš, tak s Tebou se vším plně souhlasím. Mám 2 dospělé děti a vždy jsem se jí vyhýbala, zkusila jsem ji na pár měsíců jen jednou. Teď mám 6. měsíc Mirénu z důvodu hodně silného krvácení. Jak chceš takový problém jinak řešit, když určitě nikdo nepůjde na operaci rád a s úsměvem? Jsem z toho nešťastná, protože stabilně chodím se slipovkami, protože špinění či drobné krvácení je na denním pořádku. Hormonům bych se nejraději vyhnula velkým obloukem. Ráda bych slyšela Tvůj názor. Díky.
stáňa | 29. 11. 2016 8:25
@Lenka Ahoj Lenko, teď zrovna tak přemýšlím, že jsou ty problémy nekonečný. K věci - mám ji nyní 6. měsíc. Změna od mého posledního příspěvku je taková, že jsem měla najednou přesně 3 týdny "úplné čisto", pak přišla po 5 týdnech ms. Samozžejmě, že potoky krve to vyřešilo, nechala jsem si ji zavést z důvodu extrémního krvácení. Ms. je slabounká na slipovky, vůbec by mi nevadilo, že ji mám, to k životu patří. Vadí mi však, že když už to dostanu takhle slabý, tak je to na druhou stranu nekonečný. Dnešním dnem přesně slabě krvácí nebo špiním 18. den a z toho jsem už fakt úplně mimo. Vyjmout si ji nenechám, protože by to pro mě znamenalo větší zlo. Na hysterektomii bych fakt nerada. Musím doufat, nic jinýho mi ani nezbývá. Měj se hezky a dej vědět.
Lenka | 26. 11. 2016 19:04
@stáňa to stáňa: Mám stejné problémy, už pět měsíců. Neustálé špinění, krvácení. Událo se u tebe něco nového?
Denisa | 18. 11. 2016 16:18
Zdravím,Mirenu mám zhruba 2,5 roku a předtím jsem měla injekční antikoncepci Depoproveru při které též nemáte menses. Depoproveru jsem měla 6 let a proto mi lékařka doporučila Mirenu ( nechtěla jsem řešit menses každý měsíc). Musím přiznat,že po oplikaci Mireny jsem omdlela ( mám nízký tlak) a cestou domů jsem brečela nepříjemnou neznámou bolestí. Následující dny mi nebylo nejlépe.Po cca 2 týdnech to bylo lepší,nebyla jsem odulá jak při posledním roce používání depoprovery. První pohlavní styk s manželem byl vážně opatrný a sám říkal,jak tělísko cítí....postupem měsíců už relativně v pohodě. Sex si můžeme užívat dle libosti.První půlrok mě vážně dost bolely prsa,jako kdybych měla dostat menses,což časem též ustupovalo.Musím přiznat co přetrvává,tak stolice se mi vykonává hůře a pokud hodně potřebuji a nejde to...mám velké bolesti v podbřišku a je mi mdlo....Je pravda,že si na ni začínám zvykat..tak snad i ona na mne si už zvykla...
Gába | 17. 11. 2016 22:42
Ahoj, jsem zdravotní sestra a o tomhle tématu vím opravdu hodně. Zavítala jsem sem náhodou, spíš omylem, takže pouze vyjádřím svůj názor podložený spousty faktických případů z praxe. Hormonální antikoncepce tělu výrazně škodí, může způsobovat rakovinu prsu nebo jiných ženských orgánů (přemíra hormonů), způsobuje hormonální nerovnováhu, která se může projevit na kvalitě pleti, vlasů, až po výkyvy nálad, deprese, migrény, přibírání nebo ubíraní na váze. Nejlepší antikoncepcí dle mýho názoru jsou moderní minipočítače na měření teploty (symptotermální metoda), potom nelatexové kondomy nebo pesar a pokud chce někdo něco invazivního ve stylu hormonů, tak už bych volila spíš nehormonální tělísko. Ovšem hormonální tělísko má úplně všechny vedlejší a nežádoucí účinky hormonální antikoncepce a k tomu ještě navíc rizika spojená s tělískem a fakt, že máte cizí materiál v těle. Gynekologové často ženám tvrdí, že ty hormony mají vliv jen lokálně v děloze, což je ale absolutní nesmysl, jelikož děloha je bohatě prokrvený orgán a hormony se skrze krev dostanou úplně všude po těle, stejně jako z prášků. Takže za mě symptotermální nebo bariérové metody, pokud tělísko, tak nehormonální, nebo když víte, že 100% nechcete mít děti, tak se nabízí, aby partner šel na sterilizaci, u muže je to relativně jednoduchý zákrok, popřípadě Vy. Hezký den.
Irena | 17. 11. 2016 12:59
@Máca Zdravím, Mirenu mám již druhou a v podstatě za dva měsíce si "půjdu" pro třetí, ano ze začátku než se usadila jsem měla podobné problémy, špinění a dvoudenní menstruace....... po pár týdnech se to usadilo a já měla klid, bez jakýchkoliv problémů. Cena je vyšší, ale mirenu máte na pět let takže to mate něco kolem 1200, ročně, no a manželovi to jde vysvětlit, určitě pochopí.
Máca | 16. 11. 2016 18:08
@Máca V předchozím příspěvku jsem psala o tom, že si , na doporučení lékařky, nechám zavést Mirenu. Takže: mám jí čtyři měsíce a také mám zlost, ale pořád ještě trpělivost. Celá ta legrace mě vyšla na 6300 Kč. Měsíčky se měly dostavit přibližně 2x a pak nic. Omyl!! Celé čtyři měsíce dostávám měsíčky naprosto pravidelně, ale oproti době, kdy jsem Mirenu neměla je mám zhruba o 15 dní delší. Mirena ekonomicky výhodná? Cha cha! Je to vážně hodně trapné vymlouvat se manželovi na měsíčky. S takovým super tělískem si člověk přijde přímo jako lhář, když by je vlastně už vůbec mít neměl. Ovšem našla jsem i výhodu a pro mě dost podstatnou. Mám mnohem HEZČÍ pleť ( a to jsem vždycky měla trochu potíže s pupínky) a váha mi nejde nahoru ani omylem. Navíc nemám PMS. Navzdory ženám v mém okolí, které si tělísko chválí stále váhám. Mám podezření, že to s tou chválou trochu přehnaly, nebo se moje tělo prostě nechce poddat.
Veronika | 25. 10. 2016 17:47
Ahoj, včera jsem si nechala zavést Mirenu. Po přečtení mnoha diskuzí jsem hodně váhala, protože převážná většina byla spíše negativní, nakonec jsem se ale rozhodla, že do toho půjdu. Vzhledem k tomu, že jsem nerodička, jsem se po poradě s lékařkou rozhodla pro zavedení v narkóze, tudíž bylo jedno, který den to bude. Ráno jsem přišla do nemocnice a v poledne jsem již odcházela, celý zákrok trval asi 15 minut. Po zavedení jsem celý den cítila bolesti jako před menstruací, ale nic co by se nedalo vydržet a lehce jsem krvácela. Dnes se zdá být vše v pořádku, břicho už nebolí, špinění se zatím neobjevilo. Věřím, že budu snad jednou ze spokojených nositelek
Bea | 25. 10. 2016 8:09
@stáňa Stáňo, taky nemám cystu ani myom, zřejmě to souvisí s hormony. Problémy s MS jsem měla vždy, neznám nihoho ve svém okolí, kdo by řešil tenhle problém. Zobala jsem ascorutin, pak něco dalšího - vždy mi doktor sliboval, že to zabere a stejně bez výsledku. Taky jsem měla načteno plno diskuzí, ale beru to tak, že asi opravdu píšou spíš ty, které problémy s mirenou mají. Spokojené nemají tu potřebu. Já jsem nakonec na léky rezignovala a po čase to přestalo samo. Myslím tak zhruba po 4 měsících. Takže přeju ty lepší zítřky co nejdříve!
stáňa | 21. 10. 2016 15:39
@Bea Ahoj Beo, byla jsem včera na kontrole, jestli není někde tělísko na "výletě" a je prý tam, kde má být. Nic prý co by mělo způsobovat problémy. Jestli opravdu funguje něco dokonale - alespoň u mě je, že když jde člověk k lékaři, tak problém přechodně téměř není. Takže téměř 3 dny od kontroly po dlouhé době úplně čisto a dnes jsem začala opět slabě krvácet. Napsala mi Mobivenal na zpevnění cévní stěny a stejně žádné zlepšení. Musím doufat v lepší zítřky, protože prý jiná možnost, než operace, už není. Takže žiju ve stálém napětí, co bude dál. Vůbec nechápu, proč mám tyto problémy, když je sliznice nízká, nemám žádný myom ani cystu na vaječníku. Jsem ze všeho "jelen".
Bea | 20. 10. 2016 13:09
@stáňa Ahoj Stáňo, měla jsem stejné problémy jako Ty, velmi silnou menstruaci, následně anémii a psychicky docela na dně, protože potíže se táhly po truhém dítěti několik let. Ve 39 letech jsem nechtěla jít na odstranění dělohy. Nechala jsem si dát Mirenu, bohužel byla zřejmě špatně zavedena, zpočátku se krvácení pomalu zmírňovalo, později to bylo zase horší a horší a po 9 měsících lékař zjistil, že Mirena je pryč - nevím kdy a jak se to stalo. Jinou možnost jsem neviděla, tak jsem šla do toho šla podruhé. Druhou Mirenu mám rok, zase jsem zpočátku několik měsíců špinila, nyní mám MS cca 4 dny, ale vystačím se slipovkami a je to neuvěřitelná úleva. Nemůžu tvrdit, že to tak bude stále, ale zatím jsem bez potíží. Tak zkus vydržet .
flíček | 18. 10. 2016 6:33
@Casp Já s Vašim názorem naprosto souhlasím, byla to jen reakce na to, že Vás zaráží tolik negativních pohledů na Mirénu, že jste spokojená. Jen si myslím, že posuzovat spokojenost v době kojení je předčasné. Za pár měsíců můžete mluvit úplně jinak. Jinak Vám, opravdu, přeji, ať Vám spokojenost vydrží.
Casp | 17. 10. 2016 22:07
@flíček To je ale stejné, jako s jakoukoliv jinou formou hormonální antikoncepce. Jsou ženy, které to snáší v pohodě, jiném přiberou, mají změny nálad, problémy s pletí nebo libidem. Prášky je snažší přestat brát, taky je ale snažší zapomenout a víc zatěžují játra. Rizika a výhody jsou známé, vybrat si může každý sám, zda do toho jít, nebo ne.
stáňa | 17. 10. 2016 15:05
@kate Ahoj, už jsi ten krém stihla vyzkoušet, aby ses mohla vyjádřit k výsledku - "aby to z nás tak nechrstalo" ? Před Mirénou jsem vyzkoušela různé byliny, Estrozin - progesteronové kapky. Úspěch - nula. Zítra jdu k doktorce, jestli je ta "paráda" na svém místě. Mám to 4 měsíce a poslední měsíc krvácím víc než ty předchozí. Tal jsem z toho opět "mimo".
flíček | 17. 10. 2016 14:56
@Casp Já si dovolím celou tuto diskusi shrnout. Připadne mně, že jsme - my ženský, jak "pokusní králíci". Každá, která tělísko máme, s napětím čekáme další a další měsíc, jak se to pro každou z nás vyvine. Následně chodíme nešťastné k doktorům. To je zpětná vazba pro výrobce, aby si zjistil, že jeho výrobek není až tak vychytaný. Kdo to odnese? My ženský. A nám nezbude nic jiného, než zkusit věřit.Já mám Mirénu 5. měsíc a neustále špiním nebo krvácím. Už se bojím z důvodu nejistoty vycházet mezi lidi.Jedna paní píše, že je zatím spokojená, ale kojí. chybějící menzes a kojení je úzce spjato. Takže moc přeju, aby Vám radost vydržela, ale mám z rodiny příklad, kdy po skončení kojení se při Miréně tak rozjelo nekontrolovatelné krvácení - jako 15 vložek denně + Norethisteron + Pamba + Ascorutin na zástavu a je stále problém. Život s tímto tělískem je stálým překvapením, co přijde nadále. Všem přeji hodně štěstí, když už to v sobě nosíme a stálo to nemalou částku.
alena | 17. 10. 2016 11:12
@Katka Dobrý den,Katko a po vyndání mireny už jste nešpinila.Probíhal normálně menstruláční cyklus?
Casp | 16. 10. 2016 20:53
Ahoj,já Mirenu mám a docela mě překvapují negativní reakce tady. Doktor mi ji zavedl asi 2 měsíce po porodu, chvíli jsem trošičku špinila a od té doby nic, popravdě netuším, zda už se mi obnovil cyklus nebo ne (8 měsíců po porodu, ale pořád kojím). Nepřibrala jsem (naopak dost zhubla, ale to bylo dietou kvůli ekzému dcerky), žádné vedlejší účinky nevnímám, jsem v pohodě. A věřím, že další víc než 4 roky budu A k tomu "lokálnímu působení", ono je to spíš o tom, že dávka hormonů neprochází trávicím traktem, do krve se samozřejmě dostávají. Ale je to minimální množství a jsou to hormony neovlivňující cyklus, jen tvorbu děložní sliznice.
kate | 15. 10. 2016 9:30
@stáňa Ahoj Stáňo, já jsem si krém koupila v TCM Českých Budějovicích je to MUDr. Šimková a dělá čínskou medicínu, bývá hodně v televizy, stál 1000,- Kč a prý je tak na půl roku. Chci zkusit ještě to a pak homeo. Slyšela jsi o metodě Goldennetz je to vypalování děložní sliznice, orgán zůstává zachován a MS není nebo je minimální a to bez hormon. Myslím, že to dělá MUDr. Mára v Praze. Já už bych do hormonů nikdy nešla, myslím, že většina žen má vedlejší účinky, ale ani je s Mirenou nespojí, jelikož jim lékaři tvrdí že to není možné. Jinak potoky krve mám taky, někdy sedím 1/2 prac. doby na WC a anemii mám taky, ale ne na infuze. Ale furt lepší než Mirena.
stáňa | 15. 10. 2016 8:08
@kate Kate, díky moc za info. Už jsem o tom krému taky přemýšlela, ale ztroskotala jsem na obtížné dostupnosti na našem trhu. Prostě dělám vše proto, abych neskončila na operačním stole. Kvůli hrozně silné MS mám léta anémii a musím chodit na železo v infuzích. Kvůli těm "potokům" se přidružují další zdravotní problémy. Prostě mě to hrozně trápí, člověk neví, co bude dál. Souhlasím s tebou, že děloha je natolik prokrvený orgán, že se musí hormon dostat do oběhu. Je to o štěstí - někdo je v pohodě a někdo je více či méně na hormon citlivý. V dobrém závidím všem, které jste spokojené.
1 2 3 4 5 ... 15
Autor tohoto tématu zvolil, že odpovídat mohou pouze přihlášení diskutující. Přihlaste se, případně se před tím zdarma zaregistrujte.

Posílat příspěvky e-mailem:
E-mail:
reklama
Přihlásit se


AKTUÁLNÍ HOROSKOP

Skrze Neptun i Lunu můžete mít výhrady ke spolupracovníkům a situacím okolo firemních IT problémů, nesmíte ale vypadat, jako by to byl…
Maminka na Facebooku


reklama

Výpočet data porodu


Spočítejte si ovulaci


reklama