reklama

Nitroděložní tělísko Mirena

Zpět na hlavní stránku diskuzí kaccka.j | 21. 2. 2012 17:27
Najde se tady nějaká maminka, která ho má zavedene? Chtěla bych se zeptat, zda jste spokojené, jestli s tím nemáte nějaké problémy. Mám doma dvě děti, o dalším už neuvažujem, tak mi gynekolog doporučil právě tohle tělísko. Jsem 6 týdnu po porodu a prý je to lepší než užívat prášky. Tak nevím. Díky za názory
Celkem 325 odpovědí Řazení příspěvků jako dřív
Marse | 27. 2. 2017 14:55
Přidávám se k těm, které mají s Mirenou negativní zkušenost. Mám ji zavedenou podruhé, nechala jsem se i podruhé přemluvit, že nic lepšího není a vedlejší účinky se spíš zhoršují. Nervozita, deprese, časté výkyvy nálad, navíc jsem přibrala cca 20kg. Mirenu už nikdy víc. Navíc po celou dobu jsem špinila, takže o úspoře nemůže být vůbec řeč. Poslední dva měsíce jsem krvácela. Prý to bylo stresem z vánoc. :) , dostala jsem Norhisteron a jakmile jsem ho dobrala, začala jsem krvácet znovu. Jsem zvědavá, co mě čeká dál.
petka | 25. 2. 2017 13:00
@kate Musím reagovat. Mirenu už mám podruhý. poprvé jsem ji měla tři roky, pak jsem si ji nechala vyndat kvůli dalšímu mimču. menses jsem měla slabou spíš špinění, jinak mi to hrozně ulevilo narozdíl od prášku( měla jsem předtím hooodně bolestivou menses). Ted to tělísko mám 3 rokem a taky au na běžné potíže(diky neobviklému tvaru dělohy) je to v pohodě. Každá žena je jiná a proto každé sedne něco jiného. Mám tělisko mirena.
stáňa | 17. 2. 2017 17:21
@Věra Dobrý den Věro, chci se zeptat, jestli jste takovou pohodu měla od prvopočátku nebo jste s tím nějaké měsíce bojovala, než si tělo zvykne. Mám Mirénu z důvodu velmi silné menstruace již 8 měsíců. Menstruace je opravdu slabá, ale když už ji dostanu, tak ji mám klidně měsíc. Moje plus je jen v tom, že z velké ztráty krve jsem měla anémii. Jinak přežívám převážně na slipovkách, což manželskému životu nic moc nepřináší. Umě to má pro a proti!
Věra | 16. 2. 2017 19:35
Dobrý den, já mám velice dobré zkušenosti s Mirenou. Mám již třetí a super. 11 rok bez menstruace, přestaly mě svědit a bolet prsa, více chuť na sex, nemusím řešit kdy jet a nejet na dovolenou....prostě luxus. A vzhledem k tomu,že jsem předtím hrozně krvácela, kupovala spoustu vložek atd....tak Mirena se mi vyplatí i finančně. Prášky, vložky za.5 let 15.000,- kč. Mirena na 5 let 5.000,- kč. Takže super.
Nena | 14. 2. 2017 16:13
Já se přidávám k těm, kteří si Mirenu chválí. Trpěla jsem až skoro do 40ti let silným menstruačním krvácením, občas se vyskytla i nějaká cysta nebo myomek.. Měla jsem i sledované změny čípku, což byl planý poplach-byly provedeny odběry a zaslány na histologii a OK. Po důkladném vysvětlení gynekologem, co Mirena obnáší, jsem do toho šla více méně ze zdravotních důvodů, abych neměla tak silnou menstruaci. A že to může zlepšit i ty ostatní gynekol.problémy. Jinou antikoncepci jsem nikdy neměla - jsem věřící. Měla jsem dilema, jak se s tím vypořádat psychicky, vždycky jsem si jen počítala plodné a neplodné dny..a lékař mi poradil, že se mám dál chovat, jako bych Mirenu neměla - počítat si dny dál. Vnímám své tělo, poznám ovulaci i menses-cítím v ty dny vaječníky. Mirenu mám už druhou - po necelých pěti letech mi gynekolog provědl výměnu-nic mě něbolelo, jen jsem slabě špinila pár týdnů. Nebolelo mě ani první zavedení. Cítím se v pohodě-i když chuť na sex je slabší-ale to je i tím, že se mění hormony a člověk je starší, unavenější a má i různé nemoci a mění se i psychicky. Časem se změní sexuální apetit jak u ženy tak u muže - např.pracovní zatížení, starosti, problémy různého charakteru. Třeba si lidi víc lezou na nervy. Tak je jasné, že to pak člověk na sex nemá už takovou chuť jako dřív. Nepřikládala bych toto rozhodně Mireně. Nebojte se Mireny, pokud vám to doktor schválí. Stojí to peníze, ale když to člověk spočítá, kolik spotřebuje hygienických pomůcek nebo platí za antikoncepci, tak se to finančně vrátí.
Milada | 11. 2. 2017 16:28
Dobrý den, chtěla bych se také podělit se svými zkušenostmi. Mirenu mám dva a půl roku. První rok úplně bez problémů. Pak to začalo, krvácení při každém pohlavním styku. Lékařka mi objevila cystu. Po přetečení jsem měla asi měsíc pokoj, ale ted asi rok opět krvácím při každém milování a to jsem z pohledu lékařky v pořádku. Je to hodně nepříjemné, dokonce se bojím do těchto aktivit pouštět a navíc si to vubec neužiji jelikož přemýšlím jen nad tím jak to dopadne. Mám toho dost. Dala jsem tomu rok a půl šanci. Půjde ven. Je mi skoro čtyřicet a tyto problémy jsem nikdy neměla až s Mirenou a navíc co ji mam se mi začala pěkně mastit pleť i vlasy. Upřímně závidím těm, kterým tělísko sedlo
DenisaRys | 5. 2. 2017 19:49
@Katka Zdravím Katko, mám úplně stejný problém. Tělísko mám 3 roky. S manželem jsme 9 let spolu, nikdy jsme neměli žádné problémy, ale také pociťuji , že co mám tělísko, tak po sexuální stránce to dost kleslo. Není chuť, nic to se mnou nedělá.... Jsem už objednaná na kontrolu, tak se chci na to poptat, popř. zvážit jinou metodu, či jiné tělísko. Pěkný den D.
Michaela | 3. 2. 2017 23:35
@Lucie Jak když čtu svůj příběh, díky jaydess jsem si zničila zada v krizi, díky neustálým strasnym bolestem břicha jsem pretezovala zada, rehabilitace na půl roku, cysty nad 5 cm, šílené bolesti při ovulaci, takové ze jsem musela chodit z práce domu, prášky po delší době nezabiraly, začaly mi růst na bradě vousy, sex naprosto k ničemu, kdo by taky chtěl, když ho pořad boli břicho, špineni při ovulaci, 14 dni ms, doktorka mne neustále predvedcovala, ze to není teliskem, ale byla jsem tak zoufalá ze jsem v Praze byla na komplexním vyšetření za 15 tis a nic nenašli, příští týden jdu na vyndani, snad se to brzy dá vše do pořádku, musím ale podotknout ze mne nedělá dobře nic, ani hormonální antikoncepce..moje tělo se proste bouři jakémukoliv zásahu s venčí
Jiřina | 1. 2. 2017 10:35
@Katka Jsme na tom úplně stejně....Vyndám si ji, a pevně věřím, že se vše vrátí do původního stavu...
Vlasta | 30. 1. 2017 12:09
Tělísko jsem si dala zavést po třetím dítěti, půl roku po porodu. Menstruace mi vymizela, je to pohodlné a nejdou mi hormony přes trávící ústrojí. Při výměně jsem si užila své. V ordinaci nešlo vyndat, bylo to dost bolestivé a musela jsem do nemocnice. Příprava jako na operaci, vyndávali ho při vědomí a nebylo to už tak bolestivé. Vydrží mi do 47 let a pak už ho asi nebudu chtít. Neznám nikoho komu by nešlo vyndat. V nemocnici mi říkali, že mají maximálně jednu výměnu za měsíc.
Zuzka | 28. 1. 2017 17:35
Je mi 54 let a s Mirenou jsem velice spokojena. Za celou dobu 6 let jsem neměla problém. Cítím se dobře. Doporučuji.
Kiki | 27. 1. 2017 21:49
Zdravím holky....já ji mám už 9 let a vše OK a až nadejde čas výměny, tak budu mít stejnou volbu
Alena | 26. 1. 2017 8:33
Mirena je to nejlepší co na trhu může být. Mám ji už třetí to znamená 14 let. Jsem naprosto bez problémů, celou dobu bez menstruace, bez jakýchkoliv omezení, nemusím nic plánovat, jestli mohu odjet na dovolenou, nemohu, sex je naprosto bezpečný a nikdy jsem žádné problémy neměla. Bolestivá je pouze výměna ovšem jeden den - zavedení nové Mireny, stojí za těch dalších 5 let naprosté pohody
Martina | 24. 1. 2017 10:27
Mám tělísko přes 4 roky a mám opačné zkušenosti . Menstruaci nemám vůbec což je pro mě a pro manžela super, nemusíme řešit kdy to jde a kdy nejde. Řekla bych že od té doby co jí mám jsme s manželem spokojení a sex si více užíváme,bez toho abychom se každý měsíc stresovali zda nejsem v tom když jsem to ten daný den nedostala. Je mi 31 máme 2 krásné děti a řekla bych že se máme rádi čím dál více . A tělísko nás vůbec neomezuje. Měla jsem tělísko i mezi dětma , to bylo jiné a řekla bych že to nebylo ono, přišlo mi že ho při sexu cítím, po vyndání jsem hned při prvním sexu otěhotněla, nečekala jsem že to jde tak rychle ale byli jsme rádi. Do Mireny půjdu znovu a ještě se mi líbí že se chodí každy půl rok na kontroly tak vím že je vše v pořádku.
Katka | 24. 1. 2017 8:48
@Tako Ahoj Všem, musím reagovat na předchozí příspěvky. Mám Mirenu již 5 rokem po druhém dítěti, s manželem jsme 16 let nikdy jsme neměli problém se sexem, ba naopak, každý nás obdivoval, že se i po tolika letech stále k sobě hezky máme. Poslední 2 roky řešíme doma problém s tím, že já nemám chuť, potřebu a jsem hodně uzavřená. Nepotřebuji vůbec mužské pohlaví. Přiznám se, že stejně jako Rosťovi se nám pomalu, ale jistě manželství hroutí. Jsem teď v naváškách, Mirnu mám před vyjmutím a řeším, zda ji obnovit, nebo nikoliv. Klasické antikoncepce se děsím, nejsem na pravidelné prášky a menzes jsem měla vždy nepravidelně a při Mireně vůbec, bylo to pohodlné, to přiznávám. Ale jak říká Rosťa, manželství je důležité, v dnešní době i svátost, která se musí opečovávat. Tak mám tedy na čím přemýšlet, zda zvolím Mirenu, či ne. Děkuji Vám, za Vaše zkušenosti. Katka
Tako | 19. 1. 2017 18:08
@Miiiska31 Děkuju Michaelo, za vaši odpověď na můj příspěvek. Držím Vám palce ať to zvládnete. Pokud by se mě nějakým způsobem podařilo manželku přesvědčit, aby šla k lékaři a tělísko si nechala vyndat, tak si myslím, že máme vyhráno. Čert vem peníze za nějakou Mirenu, rodina je důležitější.Rosťa
Miiiska31 | 19. 1. 2017 10:24
@Tako Zdravím Vás. Tento Váš příspěvek mě teda dost zarazil a donutil se zamyslet. Mám sama Mirenu, nechala jsem si ji zavést po porodu, protože zatím o druhém miminku neuvažuji. Mám ji 3. rokem a můžu tedy potvrdit vaše výše uvedené zkušenosti. Sex se pro mě stal něčím naprosto nepřijatelným a odporným, manžel mě neskutečně vytáčí a nemůžu ho někdy ani vidět, všechno mi doma vadí atd. Abych řekla pravdu, dost se snažím s tím něco dělat, protože přeci jen, jsme spolu 8 let, z toho 4 roky manželé, máme krásné 3 leté dítě a myslím si, že pokud nemáme žádné problémy, tak sebrat se a jít je nesmysl. Takže jsem si říkala, že mám nejspíš jen nějaké své temné přechodné období, a když o tom budu s manželem mluvit a nějak se snažit s tím něco udělat, že to zase hezky přejde. Vůbec mě nenapadlo, že by to mohlo mít souvislost s tělískem... Takže pokud to tak je a jeho vyndání by mi zase vrátilo zpátky mou příjemnou a milou povahu, budu Vám vděčná!Děkuju za Váš příspěvek, mám opravdu o čem přemýšlet...Michaela
Lenka | 19. 1. 2017 9:37
Ahoj holky, já mám tělísko 3 roky, je to super až na jednu věc. Mám nulovou chuť na sex, což nikdy nebylo! Začínám věřit, že je to tělískem. Jak jste na tom vy s libidem? Děkuji. Lenka
ilona | 18. 1. 2017 19:41
@Deni také to tak mam jsem spokojena
ilona | 18. 1. 2017 19:39
dobry vecer ja jsem tedy spokojena mam ho 5 let necitim také po druhem diteti a jsem moc spokojena nashle
1 2 3 4 5 ... 17
Autor tohoto tématu zvolil, že odpovídat mohou pouze přihlášení diskutující. Přihlaste se, případně se před tím zdarma zaregistrujte.

Posílat příspěvky e-mailem:
E-mail:
reklama
Přihlásit se


AKTUÁLNÍ HOROSKOP

Čeká vás namáhavý den, během kterého si ani chvilku neodpočinete. Vyčerpání si vybere svou daň a o nějakém intelektuálním rozhovoru…
Maminka na Facebooku


reklama

Výpočet data porodu


Spočítejte si ovulaci


reklama