Nitroděložní tělísko Mirena

Zpět na hlavní stránku diskuzí kaccka.j | 21. 2. 2012 17:27
Najde se tady nějaká maminka, která ho má zavedene? Chtěla bych se zeptat, zda jste spokojené, jestli s tím nemáte nějaké problémy. Mám doma dvě děti, o dalším už neuvažujem, tak mi gynekolog doporučil právě tohle tělísko. Jsem 6 týdnu po porodu a prý je to lepší než užívat prášky. Tak nevím. Díky za názory
Celkem 284 odpovědí Řazení příspěvků jako dřív
Veronika | 25. 10. 2016 17:47
Ahoj, včera jsem si nechala zavést Mirenu. Po přečtení mnoha diskuzí jsem hodně váhala, protože převážná většina byla spíše negativní, nakonec jsem se ale rozhodla, že do toho půjdu. Vzhledem k tomu, že jsem nerodička, jsem se po poradě s lékařkou rozhodla pro zavedení v narkóze, tudíž bylo jedno, který den to bude. Ráno jsem přišla do nemocnice a v poledne jsem již odcházela, celý zákrok trval asi 15 minut. Po zavedení jsem celý den cítila bolesti jako před menstruací, ale nic co by se nedalo vydržet a lehce jsem krvácela. Dnes se zdá být vše v pořádku, břicho už nebolí, špinění se zatím neobjevilo. Věřím, že budu snad jednou ze spokojených nositelek
Bea | 25. 10. 2016 8:09
@stáňa Stáňo, taky nemám cystu ani myom, zřejmě to souvisí s hormony. Problémy s MS jsem měla vždy, neznám nihoho ve svém okolí, kdo by řešil tenhle problém. Zobala jsem ascorutin, pak něco dalšího - vždy mi doktor sliboval, že to zabere a stejně bez výsledku. Taky jsem měla načteno plno diskuzí, ale beru to tak, že asi opravdu píšou spíš ty, které problémy s mirenou mají. Spokojené nemají tu potřebu. Já jsem nakonec na léky rezignovala a po čase to přestalo samo. Myslím tak zhruba po 4 měsících. Takže přeju ty lepší zítřky co nejdříve!
stáňa | 21. 10. 2016 15:39
@Bea Ahoj Beo, byla jsem včera na kontrole, jestli není někde tělísko na "výletě" a je prý tam, kde má být. Nic prý co by mělo způsobovat problémy. Jestli opravdu funguje něco dokonale - alespoň u mě je, že když jde člověk k lékaři, tak problém přechodně téměř není. Takže téměř 3 dny od kontroly po dlouhé době úplně čisto a dnes jsem začala opět slabě krvácet. Napsala mi Mobivenal na zpevnění cévní stěny a stejně žádné zlepšení. Musím doufat v lepší zítřky, protože prý jiná možnost, než operace, už není. Takže žiju ve stálém napětí, co bude dál. Vůbec nechápu, proč mám tyto problémy, když je sliznice nízká, nemám žádný myom ani cystu na vaječníku. Jsem ze všeho "jelen".
Bea | 20. 10. 2016 13:09
@stáňa Ahoj Stáňo, měla jsem stejné problémy jako Ty, velmi silnou menstruaci, následně anémii a psychicky docela na dně, protože potíže se táhly po truhém dítěti několik let. Ve 39 letech jsem nechtěla jít na odstranění dělohy. Nechala jsem si dát Mirenu, bohužel byla zřejmě špatně zavedena, zpočátku se krvácení pomalu zmírňovalo, později to bylo zase horší a horší a po 9 měsících lékař zjistil, že Mirena je pryč - nevím kdy a jak se to stalo. Jinou možnost jsem neviděla, tak jsem šla do toho šla podruhé. Druhou Mirenu mám rok, zase jsem zpočátku několik měsíců špinila, nyní mám MS cca 4 dny, ale vystačím se slipovkami a je to neuvěřitelná úleva. Nemůžu tvrdit, že to tak bude stále, ale zatím jsem bez potíží. Tak zkus vydržet .
flíček | 18. 10. 2016 6:33
@Casp Já s Vašim názorem naprosto souhlasím, byla to jen reakce na to, že Vás zaráží tolik negativních pohledů na Mirénu, že jste spokojená. Jen si myslím, že posuzovat spokojenost v době kojení je předčasné. Za pár měsíců můžete mluvit úplně jinak. Jinak Vám, opravdu, přeji, ať Vám spokojenost vydrží.
Casp | 17. 10. 2016 22:07
@flíček To je ale stejné, jako s jakoukoliv jinou formou hormonální antikoncepce. Jsou ženy, které to snáší v pohodě, jiném přiberou, mají změny nálad, problémy s pletí nebo libidem. Prášky je snažší přestat brát, taky je ale snažší zapomenout a víc zatěžují játra. Rizika a výhody jsou známé, vybrat si může každý sám, zda do toho jít, nebo ne.
stáňa | 17. 10. 2016 15:05
@kate Ahoj, už jsi ten krém stihla vyzkoušet, aby ses mohla vyjádřit k výsledku - "aby to z nás tak nechrstalo" ? Před Mirénou jsem vyzkoušela různé byliny, Estrozin - progesteronové kapky. Úspěch - nula. Zítra jdu k doktorce, jestli je ta "paráda" na svém místě. Mám to 4 měsíce a poslední měsíc krvácím víc než ty předchozí. Tal jsem z toho opět "mimo".
flíček | 17. 10. 2016 14:56
@Casp Já si dovolím celou tuto diskusi shrnout. Připadne mně, že jsme - my ženský, jak "pokusní králíci". Každá, která tělísko máme, s napětím čekáme další a další měsíc, jak se to pro každou z nás vyvine. Následně chodíme nešťastné k doktorům. To je zpětná vazba pro výrobce, aby si zjistil, že jeho výrobek není až tak vychytaný. Kdo to odnese? My ženský. A nám nezbude nic jiného, než zkusit věřit.Já mám Mirénu 5. měsíc a neustále špiním nebo krvácím. Už se bojím z důvodu nejistoty vycházet mezi lidi.Jedna paní píše, že je zatím spokojená, ale kojí. chybějící menzes a kojení je úzce spjato. Takže moc přeju, aby Vám radost vydržela, ale mám z rodiny příklad, kdy po skončení kojení se při Miréně tak rozjelo nekontrolovatelné krvácení - jako 15 vložek denně + Norethisteron + Pamba + Ascorutin na zástavu a je stále problém. Život s tímto tělískem je stálým překvapením, co přijde nadále. Všem přeji hodně štěstí, když už to v sobě nosíme a stálo to nemalou částku.
alena | 17. 10. 2016 11:12
@Katka Dobrý den,Katko a po vyndání mireny už jste nešpinila.Probíhal normálně menstruláční cyklus?
Casp | 16. 10. 2016 20:53
Ahoj,já Mirenu mám a docela mě překvapují negativní reakce tady. Doktor mi ji zavedl asi 2 měsíce po porodu, chvíli jsem trošičku špinila a od té doby nic, popravdě netuším, zda už se mi obnovil cyklus nebo ne (8 měsíců po porodu, ale pořád kojím). Nepřibrala jsem (naopak dost zhubla, ale to bylo dietou kvůli ekzému dcerky), žádné vedlejší účinky nevnímám, jsem v pohodě. A věřím, že další víc než 4 roky budu A k tomu "lokálnímu působení", ono je to spíš o tom, že dávka hormonů neprochází trávicím traktem, do krve se samozřejmě dostávají. Ale je to minimální množství a jsou to hormony neovlivňující cyklus, jen tvorbu děložní sliznice.
kate | 15. 10. 2016 9:30
@stáňa Ahoj Stáňo, já jsem si krém koupila v TCM Českých Budějovicích je to MUDr. Šimková a dělá čínskou medicínu, bývá hodně v televizy, stál 1000,- Kč a prý je tak na půl roku. Chci zkusit ještě to a pak homeo. Slyšela jsi o metodě Goldennetz je to vypalování děložní sliznice, orgán zůstává zachován a MS není nebo je minimální a to bez hormon. Myslím, že to dělá MUDr. Mára v Praze. Já už bych do hormonů nikdy nešla, myslím, že většina žen má vedlejší účinky, ale ani je s Mirenou nespojí, jelikož jim lékaři tvrdí že to není možné. Jinak potoky krve mám taky, někdy sedím 1/2 prac. doby na WC a anemii mám taky, ale ne na infuze. Ale furt lepší než Mirena.
stáňa | 15. 10. 2016 8:08
@kate Kate, díky moc za info. Už jsem o tom krému taky přemýšlela, ale ztroskotala jsem na obtížné dostupnosti na našem trhu. Prostě dělám vše proto, abych neskončila na operačním stole. Kvůli hrozně silné MS mám léta anémii a musím chodit na železo v infuzích. Kvůli těm "potokům" se přidružují další zdravotní problémy. Prostě mě to hrozně trápí, člověk neví, co bude dál. Souhlasím s tebou, že děloha je natolik prokrvený orgán, že se musí hormon dostat do oběhu. Je to o štěstí - někdo je v pohodě a někdo je více či méně na hormon citlivý. V dobrém závidím všem, které jste spokojené.
kate | 14. 10. 2016 21:26
@Marčána To je jasný, že lékaři doporučujou, kdyť z ní mají pěkný výdělek na ruku, z pilulek nemají nic. A že je lokální? Během pár minut je hormon z ní obsažen v krvi a krev putuje po celém těle, tak jak může být lokální? Takovou kravinu snad nemůže věřit ani laik.
kate | 14. 10. 2016 21:24
@specialdmartina85 Ahoj, peníze ti nevrátí, mě je taky nevrátili a to víš, že jsi přibrala z Mireny jako tisíce dalších a nedaří se jim zhubnout ani deko. V Anglii byla provedena studie - 60% žen si nechá vyjmout Mirenu předčasně z důvodů vedlejších účinků.Jestli umíš německy tak na německém foru o Mireně jsou i radiové příspěvky na toto téma a tisíce nespokojených a zoufalých uživatelek. .http://www.hormonspirale-forum.de/viewtopic.php
kate | 14. 10. 2016 21:21
@Hannah33 Je spousta žen, které 5 let problémy neměla (nebo je lékaři ujistili že nejsou od Mireny ) A po výměně za novou Mirenu se dostavily obrovské vedlejší účinky. Doporučuji pročíst příbalový leták a po jakýchkoliv problémech nevěřit lékařům, že to není možné a okamžitě ji vyndat.
kate | 14. 10. 2016 21:18
@oiška Ahoj Oiško, stejná zkušenost. Mirena to nejhorší co mě v životě potkalo. Nemám jí 5 měsíců a stále se nemohu zbavit toho co mi rozjela. A nejsem sama, jsou ženy s daleko horšími problémy díky "lokálním" haha účinkům. Lékaři mají úžasný výdělek a mi trpíme.
kate | 14. 10. 2016 21:15
@stáňa Ahoj Stáňo.Já jsem po Mireně taky špinila a krvácela a po 2 měsících mi můj gynekolog přidal na 1,5 měsíce estrofen pilulky. Po té už se to uklidnilo a bylo to v pohodě. Akorát se objevovalo špinění třeba po 2 týdnech nebo po 3 týdnech na několik dnů třeba na 2-3. Takže nešlo moc předvídat, kdy se dostaví, protože to podle mě nebyla MS. Ale to silné krvácení jako jsem měla bez Mireny se nedostavilo po celých 8 měsíců, co jsem Mirenu měla. Pak jsem si jí nechala vyndat z důvodů vedlejších účinků. Radši krvácím jak "blázen" než si nechat zničit tělo touhle pekelnou antikoncepcí, která je údajně lokalní Jestli umíš německy posílám tobě i ostatním odkaz na německé forum, kde jsou tisíce postižených žen vedlejšími účinky a za mě Mirena ani antiko nikdy více.http://www.hormonspirale-forum.de/viewtopic.phpKdybys ještě něco potřebovala, klidně napiš. Údajně prý přírodní progesteron krém pomáhá na nadměrnou MS, tak to chci zkusit.
stáňa | 14. 10. 2016 11:35
@kate Ahoj Kate, moc mě zaujala diskuse ohledně Mirény. Mám úplně stejný problém jako Ty. Mám ji z důvodu velmi silné menstruace a to přesně 4 měsíce. Pokud ani toto nevyjde, pak mě čeká už jen operace dělohy. Vzhledem k tomu, že téměř pořád špiním nebo slabě krvácím, tak jsem z toho už "zralá na psychiatra". Jestli můžu poprosit o odpověď, jak se to u Tebe dále vyvíjelo. Vím, že u každého je to individuální, ale jakákoliv odpověď, kdo má stejné potíže, uleví. Díky moc. Stáňa
stáňa | 14. 10. 2016 11:09
@Elsa Elso, můžu se, prosím, zeptat, proč i v těchto letech? V té době je člověk po přechodu a neřeší problémy s menzes. Alespoň doufám. Mám Mirénu 4 měsíce z důvodu silné menstruace. Je mi necelých 48 a doufám, že mě Miréna dovede úspěšně do doby, kdy přirozeně skončí plodné období. Zatím jsem ze všeho spíše " na psychiatra". Mějte se a ať se daří.
Elsa | 27. 9. 2016 8:42
Mirenu mám již třetí v pořadí - a nemůžu si ji vynachválit. Jsem po dvou dětech, a šedesátka na dohled .. ..
1 2 3 4 5 ... 15
Autor tohoto tématu zvolil, že odpovídat mohou pouze přihlášení diskutující. Přihlaste se, případně se před tím zdarma zaregistrujte.

Posílat příspěvky e-mailem:
E-mail:
Přihlásit se


Maminka na FacebookuVýpočet data porodu


Spočítejte si ovulaci