Nočník-kdy začít?

Zpět na hlavní stránku diskuzí Bětka | 9. 9. 2009 21:52
Kdy podle vás je nejlepší začít s učením na nočník? Někde jsem četla, že dřív jak v roce a půl to nemá cenu. Co vy na to? Jaké máte zkušenosti?
Celkem 25 odpovědí Řazení příspěvků jako dřív
pavlína geryková | 19. 5. 2010 9:15
Ahoj, mi jsme dávali na nočník, hned jak uměl malej seďet, aby se ho nebál, vždycky jak začal tlačit tak jsem ho tam dala a většinou se zadařil kakanec, tak jsme strašně chválili, ale jinak to ten prcek musí pochopit, co se po něm chce, to se nám podařilo v roce a půl, venku jsem ho vzala čůrat na holčíčku, že počůráme chrobáčka to se mu líbilo ale musela jsem ho dávat v časových rozestupech, potom se mi doma jednou počůral, tak jsem ho v tom mokrém nechala, zase jsem počkala, dala ho na nočník, řekla ať zatlačí a už to bylo, vyslekla jsem ho z mohrého a už si říkal sám .Je fakt že si ze začátku vždycky trošku cvrnknul ale žádné drama, teď už ví když to na něj přijde. Jinak plínky máme na spaní, to je vždycky zdojený málokdy se nepočůrá a kakání katastrofa, drží to do poslední možné chvíle, nepomáhá nic, pak si řekne, ale ten cirkus sedí na záchodě a nene kakat má ty vyděšené očička a já pořád čekám, kdy se to zpraví =-O
pavlína geryková | 19. 5. 2010 9:05
@daninka1 měli jsme klučičí a stejně čůral vedle
Very | 9. 1. 2010 6:20
No Dani...mně to ani nenapadlo řešit...abych se přiznala koupila jsem nočník normální.......ale i tak mám pocit, že ten předek je víc vyvýšený, než si pamatuju z nočníku,který jsme měli doma ještě po mně a bráchovi.
daninka1 | 7. 1. 2010 11:33
Veruš, když máš chlapečka, chtěla jsem se zeptat, jistli jste mu koupili nočník pro kluky, nebo má normální. Rozdíl je v že ten pro kluky má vyšší zábranu mezi nožičkama. aby nečůral vedle.
Very | 30. 12. 2009 12:48
Holky já teď posadila našeho malého na nočník, má 9 měsíců pryč....a seděl a seděl, a u toho na mě valil očička, co po něm jako chci... a tak si tak kopkal nožkama.....ale zrovna se mu asi nechtělo...... Ale jeho výraz v oblyčejíku byl fakt na zasmání.....
Vanesa | 29. 12. 2009 20:37
Vaneska na Vánoce dostala nočník.Už jí učím na něj chodit.Už se tam dokonce jednou vyčůrala.Myslím,že si na něj zvykne dobře,ale plínky jí ještě dávám..Pro jistotu.
Ivona Žáčková | 20. 10. 2009 14:38
@sun122 S tímto problémem je nás asi víc,malá mi za noc vypije dvě flašky pití.Potom je hrozně počůraná protože to plínka prostě nezvládne nasát,jinak na nočník jsem Nicolku začala dávat okolo 13.měsíce a docela to šlo te´d je jí 21.měsíců a přes den je bez plínky akorát nás začala zlobit s kaděním do nočníku.Vždycky jí to tak krásně šlo,ale pak najednou nějakej zkrat a má z toho panickou hrůzu-na nočník si sice sedne ale musí mít plínku.Máme nočník ve tvaru trůnu,který hraje ovšem baterky už jsem musela vyndat a dostali jsme k němu samolepky,tak se jí na to snažím nalákat.Po každém vykadění jdeme společně nalepit nálepku na takový plakát.Nevím,ale jak to bude dál s tím počuráváním v noci.Pití se prcek prostě nechce vzdát
| 12. 10. 2009 19:54
Ahojky můj syn 2,5 už pleny nemá chodí sám na záchod jako táta na noc pleny taky nemáme,ale bohužel ho nemůžem donutit kakat na záchod ani na nočník na kakaní má prostě plínu a potíž je v tom že při kakání prostě stojí.Je to jediná věc kterou nám nejde zvládnout jinak si vše řekl sám nentila jsem ho protože to k ničemu nevedlo
mečounek | 1. 10. 2009 15:43
Díky Veruško, kouknu na net, jak to vypadá
Very | 30. 9. 2009 20:20
@mečounek No ony jsou i nočníky ve tvaru různých křesílek a tak. Viděla jsem to v nějakém časáku. Sice cenově už je to trošku někde jinde než obyč nočník.......
mečounek | 30. 9. 2009 18:09
Ahoj, já jsem to zkoušela, když bylo synovi rok, ale bylo vidět, že vůbec netuší co a jak. Nechce na něm sedět, nebaví ho to, leze mi pryč. Hračky, knížky, nic nepomáhá ho tam udržet. Tak jsem to odložila na nějakou dobu, pak to zase zkusím. Má mamka mi říkala, že když my jsme byly malé, tak existovaly jídelní židličky, které byly jako nočník. Vzhledem k tomu, že na velkou se synovi chce většinou ráno po snídani, tak pro nás by to ´bylo super
prdelka.lucinka | 20. 9. 2009 20:23
Ahojky, našemu malému je 13 měsíců a na nočníku mi vždy pláče. Párkrát se tam vyčůral, ale už na něj nechce, tak jsem ted trošku polevila a uvidíme za pár dnů.
Sonina | 20. 9. 2009 1:01
Ahojky, začala jsem malou dávat na nočník v roce, povedlo se občas, nic jsem nehrotila, ve 20 měsících byla během týdne přes den bez plínek a od té doby se nepočůrala. Na noc jsme ji ještě půl roku potřebovali, ale od té doby je klid a stále suchá postýlka.
blahovice | 18. 9. 2009 8:21
@sun122 Ahojky ja ten problém mám taky jsou ji dva roky přes den už pleny nemáme a přes noc toho vypije někdy ani 2 pleny na noc nestačí.ale s moji první jsme to měli stejny a vyřešili jsme to tak že flaška šla do koše a od 2,5 roku plenu na noc neměla davala jsem ji jednou až dvakrát za noc vyčůrat napít jen trochu z hrnečku a časem už vydržela celou noc tak snad nam to tak vyjde i s tou druhou no uvidime.
sun122 | 17. 9. 2009 22:26
@Bren my máme problém, že malá v noci hodně pije..což mě taky už pěkně štve takže např půl až litr čaje zvládne za noc..takže nevím jak to budeme mít s plenkama na noc :'(
Bren | 17. 9. 2009 16:13
Ahojky holky, moje dcerka přestala nosit plenky ve dvou letech přes den a pak ještě víc jak půlroku je nosila v noci. Žádný stres jsem si s tím nedělala, nikam jsem nespěchala a je fakt, že po odložení plenek se přes den počůrala jen velmi ojediněle a jak jsme sundali plenky v noci, nepočůrala se nikdy.
Iva | 17. 9. 2009 16:08
Ahoj,tak náš malý19měsíců nočník odmítal,ale tento týden se nám začalo dařit.Tak snad mu to vydrží. l
sun122 | 16. 9. 2009 14:23
Naše malá chodí na nočník tak od 18 měsíce..ted je jí 20 m....ani jsem to nečekala, nejdřív jsem jí furt mučila..a pak na chvíli polevila a najednou si sedla na nocník sama a bylo Chodíme ted na nocník celý den, akorát na spaní po obědě a přes noc máme plenu..a taky když někam jedem autem, mám strach, že se nám počůrá v autě Dělá nám docela problém čůrání jakmile je venku s dětma..to se nám už tolikrát povedlo se počůrat..
Silva | 15. 9. 2009 18:21
Ahoj,Daneček 20 měsíců bez plenky od 18 měsíců,od roku říkal-kak buď čural nebo kakal,dnes už rozlišuje.Rás seděl na nočníků od 8 měsíců,to vychytávala já.je dobré dítě zvyknout na nočník.
Eliška Kasardová | 15. 9. 2009 13:05
Ahoj, zkoušela jsem dávat syna od jednoho roku, ale na nočníku nechtěl sedět a začal vždy brečet. Po několika pokusech jsem to vzdala. Znovu jsem to zkusila až mu byli dva roky. Během týdne to zvládnul a plýnu máme jen na spání.
1 2
Autor tohoto tématu zvolil, že odpovídat mohou pouze přihlášení diskutující. Přihlaste se, případně se před tím zdarma zaregistrujte.

Posílat příspěvky e-mailem:
E-mail:
Přihlásit se


AKTUÁLNÍ HOROSKOP

Jste těsně před dokončením nějakého úkolu a už hoříte nedočkavostí? Dejte pozor, aby se kvůli tomu všechno nezhatilo a nesesypalo jako…
Maminka na FacebookuVýpočet data porodu


Spočítejte si ovulaci