Maminka.czDiskuzePovídání jen tak

Nová pravidla pro pobírání RP od ledna 2012

Včera jsem byla doložit délku pobytu v MŠ mojí dcerky za prosinec 2011. Ptala jsem se paní na úřadu jaká jsou pravidla od roku 2012. Bylo mi řečeno, že pro nás se nemění nic. Od tří let věku může dcerka chodit na 4 hodiny denně pokud chci mít nárok na RP. Na internetu jsem se předtím dočetla, že délka pobytu od roku 2012 nebude pro děti od 2 let nijak omezena a že se o toto opatření nebude muset nijak žádat a že bude platit už i pro stávající žadatele a ne jen pro ty co začnou pobírat RP od ledna 2012 nebo pro ty, kteří přejdou na nový systém. Napsané je to např. tady: http://aktualne.centrum.cz/finance/grafika/2011/12/0... Tak by mě zajímalo jak to tedy je. Jaké informace o změnách máte vy a jaké jste informace dostaly na svém úřadu? Předem děkuji za odpovědi! Liba
Celkem 9 odpovědí Zobrazit jako strom
@LibuskaMD No, to asi ne. Chce to si zjistit víc informací Možnost volby a rychlejší čerpání příspěvku budou mít jen ty rodiny, kde je alespoň otec zaměstnaný. Pokud není zaměstnaný ani jeden z rodičů, jsou automaticky na 4leté variantě jako dosud.
Odpovědět To se mi líbí0
@lenkats Děkuji moc za info,zrovna jsem se tady chtěla zeptat,jestli to někdo neví,do kdy se musí žádat o změnu.
Odpovědět To se mi líbí0
http://aktualne.centrum.cz/finance/rodina/clanek.phtml

Jsem si přečetla článek a hned jsem si představila které etnikum si bude nejvíce pochvalovat novinku, že bude možné si RP vyčerpat rychleji, když budou vědět, že čekají dalšího potomka. Přijde mi, že to zrovna není dobrý nápad.
Odpovědět To se mi líbí0
@lenkats Tak to zase nevím. To tam možná budou fronty.
Odpovědět To se mi líbí0
@Jardula je to omezené ty co pobírají už nyní rodičovský příspěvek můžou přejít do nového systému do konce ledna pak už to nebude možné
Odpovědět To se mi líbí0
Tak už jsem si našla jak to je. Paní úřednice mi podala informace správné a v tom článku, na který jsem dala odkaz to mají napsáno špatně. Neomezenou délku pobytu ve školce by malá měla jen v případě, že bych přešla na nový systém a to je pro mě nevýhodné.
Přidávám odkaz na stránky přímo od MPSV kde jsou informace z první ruky:
http://socialnireforma.mpsv.cz/cs/

Odpovědět To se mi líbí0
**Na úřadě tvrdili, že při starém RP se musí nosit potvrzení od školky a při novém ne**. Ale dneska ředitelka ve školce říkala, že zase posílali nějaké informace o změně, že si to musí nastudovat a uvidí.
zatím asi nikdo nic pořádně neví. Mají v tom zmatek.
Odpovědět To se mi líbí0
@semelka Do kdy je možná změna varianty asi není omezeno. Přejitím na nový systém můžeš vyčerpat těch 220tis. kdykoliv, více Ti nedají a dítě do školky může. Pokud zůstaneš na staré variantě, dítě smí do školky na 4 hodiny a musíš nosit papír. Naopak pak můžeš na té 3 leté variantě získat trošku více peněz.
Odpovědět To se mi líbí0
myslím, že tam bylo že ty, co jsou na starém systému, si mohou požádat o převedení na nový systém akorát nevím do kdy .....

tím samozřejmě budeš moct dávat dítě do školky ale zároveň dostaneš celkově jen těch 220 tis místo 235600, které jsou na starém systému při délce pobírání 3 roky

ale počkala bych tak na polovinu ledna a zeptala se znovu, protože oni kolikrát samy nevědí co a jak bude...
Odpovědět To se mi líbí0

Diskuze

Doporučujeme