Otec v rodném listě?

Zpět na hlavní stránku diskuzí itbambino | 31. 1. 2011 10:34
Zajímá mě názor vás všech či zkušenost. Jsem v situaci, kde řeším, zda napsat do rodného listu mého dítěte otce. Situace je taková, že spolu nežijeme, nerozešli jsme se v dobrém, ale dítě bylo na cestě. Já ho do rodného listu nenapsala, ani soudně nepodala žádost. Teď se pořád rozmýšlím, zda soudně otce nechat napsat nebo ne. Na jednu stranu si říkám, že by se měl podílet alespon financne na zazemi ditete, prece ma pravo na nejake davky. A na druhou starnz mam strach, ze mi dite bude brat. Proto me zajima jakokoli vaše osobní zkušenost či názor, rada..
Celkem 1 odpověď Řazení příspěvků jako dřív
ja | 10. 2. 2011 8:46
Já bych řekla ne. Ve chvíli, kdy tak učiníte, budete se s jeho jménem a osobou stýkat více než je milé. syn se narodil po rozvodu, takže bývalého manžela zapsali "automaticky". rozešli jsme se ve zlém. .POZOR- přístupy úřadu jsou různé, tak se může stát, že pokud nepodáte oficiální cestou - soud - žádost o alimenty, nevyplatí Vám ani přídavky a ostatní. můj případ. Kdyby uveden nebyl - obešla bych se bez soudů a nervů.... Musíte uvážit dle vlastních finančních možností. poradila bych Vám zajít za právníkem, aby Vás informoval o všech "možných" pokusech bývalého i eventuální obraně proti nim. Protože rodný list se stane nástrojem, jak pro potěšení dělat druhému ze života peklo. Druhým řešením je pak najít partnera, který dítě adoptuje- bez zapsaného je to snažší.
Autor tohoto tématu zvolil, že odpovídat mohou pouze přihlášení diskutující. Přihlaste se, případně se před tím zdarma zaregistrujte.

Posílat příspěvky e-mailem:
E-mail:
Přihlásit se


AKTUÁLNÍ HOROSKOP

Jste těsně před dokončením nějakého úkolu a už hoříte nedočkavostí? Dejte pozor, aby se kvůli tomu všechno nezhatilo a nesesypalo jako…
Maminka na FacebookuVýpočet data porodu


Spočítejte si ovulaci