reklama

Otec v rodném listě?

Zpět na hlavní stránku diskuzí itbambino | 31. 1. 2011 10:34
Zajímá mě názor vás všech či zkušenost. Jsem v situaci, kde řeším, zda napsat do rodného listu mého dítěte otce. Situace je taková, že spolu nežijeme, nerozešli jsme se v dobrém, ale dítě bylo na cestě. Já ho do rodného listu nenapsala, ani soudně nepodala žádost. Teď se pořád rozmýšlím, zda soudně otce nechat napsat nebo ne. Na jednu stranu si říkám, že by se měl podílet alespon financne na zazemi ditete, prece ma pravo na nejake davky. A na druhou starnz mam strach, ze mi dite bude brat. Proto me zajima jakokoli vaše osobní zkušenost či názor, rada..
Celkem 1 odpověď Řazení příspěvků jako dřív
ja | 10. 2. 2011 8:46
Já bych řekla ne. Ve chvíli, kdy tak učiníte, budete se s jeho jménem a osobou stýkat více než je milé. syn se narodil po rozvodu, takže bývalého manžela zapsali "automaticky". rozešli jsme se ve zlém. .POZOR- přístupy úřadu jsou různé, tak se může stát, že pokud nepodáte oficiální cestou - soud - žádost o alimenty, nevyplatí Vám ani přídavky a ostatní. můj případ. Kdyby uveden nebyl - obešla bych se bez soudů a nervů.... Musíte uvážit dle vlastních finančních možností. poradila bych Vám zajít za právníkem, aby Vás informoval o všech "možných" pokusech bývalého i eventuální obraně proti nim. Protože rodný list se stane nástrojem, jak pro potěšení dělat druhému ze života peklo. Druhým řešením je pak najít partnera, který dítě adoptuje- bez zapsaného je to snažší.
Autor tohoto tématu zvolil, že odpovídat mohou pouze přihlášení diskutující. Přihlaste se, případně se před tím zdarma zaregistrujte.

Posílat příspěvky e-mailem:
E-mail:
reklama
Přihlásit se


AKTUÁLNÍ HOROSKOP

Podařilo se vám vymanit ze vztahu, který vám po léta bral energii a radost ze života. Znovunabytou svobodu vyrazte užívat někam k vodě,…
Maminka na Facebooku


reklama

Výpočet data porodu


Spočítejte si ovulaci


reklama