Maminka.czDiskuzeTěhotenství a porod

porod březen 2013

Ahoj hoky,je tu někdo,kdo našel vysněné // na tt? Nám se konečně zadařilo po roce snažení!!!
Celkem 146 odpovědí Zobrazit jako strom
Ahoj maminky, tak jsme zpátky z poradny. Takže dnes jsem 17+5 a termín mám podle ultrazvuku 27.2. 2013 takže asi patřím do jiné skupiny ale prdím na to 16.10. mě čeká druhý screening tak doufám že už mi řeknou to pohlaví :) tak přeju všem krásný den a pohodové těhotenství
Odpovědět To se mi líbí0
@NikaNS Ahoj Niki, já mám termín porodu podle UTZ 15.3. na triple testy jdu, ale z jiných diskuzí vím, že je někteří doktoři nedělají nebo na ně maminky ani nechodí. Vypovídající hodnota prý není tak vysoká a přesná jako u screeningu. V mnoha případech také vyšli tripply špatně, maminky z toho byly vynervované - vyšel jim např. roštěp páteře - ale při kontolních lepších UTZ se to vůbec nepotvrdilo a narodilo se jim zdravé miminko, takže jen litovali že ne testy šli protože to čekání na další výsledky bylo hrozné... takže jsem z těch triplů taky na rozpacích.. :( mě čekají za 14 dní. Navíc s přibývajícím věkem je prý jistota že ti triply vyjdou špatně tak jako tak...
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojky všem, tak já už cítím taky pohyby, takové jemné šimrání cítím už od 15.týdne A dneska jsem 16+1 A Miluško, přes pupík už mám taky přesně jako ty - 91cm, to bříško u druhého mimi nějak rychleji roste Tak snad na konci těhu neprasknu
Odpovědět To se mi líbí0
Jinak v pase přes pupík už mám 91cm.....Nějak moc rychle rostu.......
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj maminky,vítám nové těhulky,tak v pátek jsem byla na testu cukrovky,zatím dobrý,výsledek byl negativní,tak doufám,že bude i v tom 24tt.Jinak jsem dnes 15+6 tt,zatím je vše ok,příští týden budou výsledky na tripple testy,docela mám strach,už teď jsem nervozní a na velký utz bych měla jít za dalších 14 dní....
Alčo,ty se přestaň stresovat a začni si užívat miminka!!!!!!
Holky už některá cítíte pohyby? Mě už někdy začínají,večer v klidu na zádech už cítím šimrání <3
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky, může se přidat? Měla bych být dneska 17+3, termín porodu 8.3, podle ult. 4.3 .
Tripll testy mám za sebou a ve středu jdu pro výsledky. Scrining ve 12 týdnu taky. Zatím to je vše OK, tak snad to bude i na dále.
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojky, muj doktor taky tripple testy nedělá, místo toho je už ten kompletní screening v 1. trimestru. Jinak mě čeká kontrola v pondělí. Měla bych být už 17+3 tt.Doufám, že už konečně budu vědět termín případně i pohlaví :)
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj Niki, vítej mezi náma! Já mám termín podle MS 4.března a podle UTZ 7.března. Ještě nevíme co čekáme, ale za necelé 3 týdny už snad budeme vědět Máme za sebou screening a na tripple testy nejdu, nebyla jsem ani v prvním těhu. Tak snad ti někdo odpoví kdo má s tripple zkušenost.
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojky těhulky, snad vám nevadí, když se k vám přidám. Jsem v 15 tt, termín mám podle PM 13.března a podle utz 11.března. Chtěla bych se zeptat, jestli už některá z vás má za sebou triple testy. Mám na ně jít 25. a jsem docela nervózní Mějte se krásně
Odpovědět To se mi líbí0
@Alenka035 Ahojky Peťuletko,moc děkuju za odpověď Máš pravdu jsem hroznej stresák,do práce nechodím byla jsem nezaměstnaná a když jsem měla do práce nastoupit tak jsem zjistila že jsem v radostném očekávání
Snažím se doma co nejvíce zabavit,vyšívám,koukám na pohádky,vařím,strašně ráda peču.Máme doma dva pejsky takže mám o zábavu postaráno,jediné co je mojí nejhorší vlastností jsou Ty obavy abych něco neudělala špatně.Pořád mám nějaké potíže.Stále se na něco ptám,vím že je to hrozné jsem prostě taková.Před pár lety jsem se léčila s jednou nemocí a ta mi bohužel taky moc ublížila co se týká nervů proto jsem takovej nervák a stresák =-O ,nezlob se na mě Taky jsem si říkala jak moc si to těhotenství užiju ale pořád se něco děje.Často mě trápí i mykózy ale moje doktorka je už docela nepříjemná neví co mi má napsat aby to zabralo,dělám vše možné,omezila jsem sladké,sprchuju se jen vodou.Napíše čípky které mi pomáhají jen při užívání a když je doberu tak je mykóza zpátky.Už 10 dní nic neberu ale zítra jsi koupít globule co mi na začátku těhu dali i v nemocnici až za 14 dní půjdu do poradny tak se ji opět svěřím a doufám že tentokrát mě nebude nadávat. =-O Mám pocit že jsem jediná co píše jen samé dotazy,omlouvám se vám všem nemyslete si o mě nič špatného :'( Také doufám že mi už konečně řeknou co budeme mít,jestli holčičku nebo chlapečka,s manželem se pořád škádlíme já že to bude kluk Štěpánek a on že to bude holčička Kačenka.Mám na břiše takovou jako čáru a prý podle toho se pozná že to bude holka.Mě je to na jednu stranu jedno hlavně ať je to zdravé Měj se moc hezky a ještě jednou moc děkuju za rady flower
Odpovědět To se mi líbí0
@Alenka035 Ahoj Alčo, jsou to fakt jenom pověry, klidně můžeš i věšet záclony a umývat okna každopádně musím říct, že jsi teda fakt hodně vystresovaná, užíváš si vůbec to těhotenství? Neboj, bude to dobrý a katastrofické scénáře pusť z hlavy Chodíš do práce? Chtělo by to, aby ses nějak odreagovala, nemyslet na to, co by se mohlo stát, pokud se nechováš vyloženě rizikově, tak se nemáš čeho bát a co se týká toho Ascorutinu, koukni se na stránky www.porodnice.cz, když tam zadáš do vyhledávání Ascorutin, tak ti vyjede spostu odkazů, kde lékař uklidňuje těhotnou, že tento lék je v pořádku, jinak by ti hlavně ani v tom špitále nepředepsali a případně můžeš zkusit i pít vodu s citronem, ten by měl stahovat a posilovat cévy a tím bránit krvácení. Drž se a raduj se z miminka
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky,chtěla jsem se zeptat jestli jste některá z vás slyšela že pokud se v těhotenství protahujete tak se může miminku otočit kolem krku pupeční šňůra a miminko tím udusíte?Já se teda protahuju denně a to ráno když se chystám v stát.Nikdy mě nenapadlo že se něco takového může stát.
Jestli o tom některá něco víte tak mi napište budu moc ráda. Ahojky Alča
Odpovědět To se mi líbí0
@Peťuletka Peťuletko,moc děkuju za odpověď,uklidnila jsi mě.Jsem hroznej stresák. =-O Už aby bylo mimi na světě pak už se tolik nebudu muset bát o nás oba ale už jen o něho abych něco neudělala špatně.

Ještě se chci zeptat jesti máte nějaká z vás zkušenosti s užívání Ascorutinu beru ho už od 4 tt a nyní jsem 14+6 a stále ho užívám už beru jen 2-0-2 předepsali mi ho v nemocnici protože jsem krvácela prý to bylo z čípku,naposledy minulý týden jsem ještě zakrvácela,snad už to bude dobré ale bojím se ho vysadit.Ke své gynekoložce jdu 27.9.tak snad to nijam miminku neublíží když ho ještě budu brát,nerada bych ho vysadila a pak zase začala krvácet. Také doufám že už se dozvím pohlaví miminka
Mějte se krásně a užívejte si těhotenství
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky, jak se daří? Já jsem dneska byla na ultrazvuku, vypadá to dobře, ale ještě si mě pozvali pro jistotu na další pondělí na kontrolní UTZ, jsem trošku větší mamka a mimino nešlo moc vidět ale jsem každopádně klidnější, jsem u tohoto druhého těhotenství víc nervozní, mám toho hodně načteného a tudíž mi fantazie pracuje na vyšší obrátky

Alenka035 určitě se neboj, tímto si miminku neublížila ale naprosto chápu, že stresuješ, já mám gaťky teda zatím dobrý, ale už jsem si musela koupit nové gatě už teda rovnou těhotenské, ale jsou super, prostě pohodlíčko
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojky holky,chtěla jsem se vás zeptat jestli se vám stává že máte otlačené bříško od kalhotek,připadám si hloupě :-[ že se nato ptám ale docela mě to trápí,nerada bych nějak ublížila miminku.Musím si koupit volnější kalhotky,nechápu jak někdo může nosit celé těhotensví stejné kalhotky jako před těhotenstvím.Asi jsem víc citlivá nebo nevím.Manžel mi pořád nadává že se pořád bojím ale nerada bych miminku ublížila.Doufám že mi některá z vás poradí a že nejsem jediná. Přeji vám všem krásný den.Alča
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky, zdravím všechny staré známé i nové maminky Byli jsme teď 5 dnů u rodičů na baráku, kde nemají internet, tak jsem neměla jak napsat. V úterý jsem byla na screeningu, vše dopadlo naprosto skvělé, super výsledky, tak jsem si oddechla clamp Termínek se mi posunul na 7.března a mimi má 8cm. Mám i 2 skvělé fotečky, pohlaví zatím nevíme, ale podle fotek to vypadá úplně na kluka
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky, nevim zda nakonec budu patrit mezi vas. Podle MS mam termin 26.3, ale podle UZ 1.4. Cekam jeste na genetiku. Jinak je mi 27 let jsem 6let vdana a uz mame doma jednoho raraska Tomaska, kterymu je dneska 26 mesicu.
Odpovědět To se mi líbí0
@ Já jsem dnes 12+2 tt a zítra mě čeká první velký UTZ a odběry ne genetiku.. už jsem z toho nervózní... jinak změnu nevolností chápu :) nejprve jsem zajásala že jsou ranní nevolnosti pryč.. ale pak jsem pochopila že je jich méně - zato ale celodenní :o(.
Odpovědět To se mi líbí0
@Kvasničková Miluše Já jsem dnes 12+2 tt a zítra mě čeká první velký UTZ a odběry ne genetiku.. už jsem z toho nervózní... jinak změnu nevolností chápu :) nejprve jsem zajásala že jsou ranní nevolnosti pryč.. ale pak jsem pochopila že je jich méně - zato ale celodenní :o(.
Odpovědět To se mi líbí0
@Alenka035 Ahoj Alčo,vítám tě mezi námi!!! < ,já jsem dneska 13+0,stále mě trošku trápí ranní nevolnosti,ale už nejsou každodenní,už jen sem tam,zato když dorazí tak na celý den,aspoň že už nezvracím A jinak co ostatní maminky březnový? Jak se máte????
Odpovědět To se mi líbí0

Diskuze

Doporučujeme