Maminka.czDiskuzeTěhotenství a porod

Porod červenec 2015

Dobrý den maminky,nacházím se v 13.tt a ráda bych se s někým, kdo je na tom podobně, podělila o zkušenosti, radosti i starosti v tomto období. Máme za sebou screening v 1.trimestru a první velký ultrazvuk. Pohlaví nevíme, prcek se schovával, ale vypadal čile, tak už se moc těšíme. Hlavně bych se chtěla poradit, zda-li už něco zajišťujete, či sháníte. Já se k tomu zatím moc nemám, zaprvé jsem poměrně pověrčivá, tak nic nechci uspěchat a za druhé jsem pořád dost unavená a energii hledám horko těžko. Myslíte, že je na čase již něco řešit? Budu se těšit na Vaše odpovědi. A protože jsem prvorodička a nemám moc rádců, tak ocením každý názor.
Celkem 6 odpovědí Zobrazit jako strom
@SimdanDržím pěsti, aby bylo vše úplně v pořádku a budeme se společně těšit na naše potomky... Jsem moc zvědavá na pohlaví miminka. Jsme rozhodnuti si to nechat říct, pokud se nám ukáže, ale zatím nejsme rozhodnuti, zda-li si to necháme pro sebe... Ale tak zatím se nám prcek neukázal, takže osud zatím rozhoduje za nás :)
Odpovědět To se mi líbí0
@Crocodylice přidávám se,je mi 33let,mám13ti a9ti leté děti,po neúspěšném těhu před 19ti měsíci jsem opět těhu,nyní v6tt,tentokrát cítím,že vše dobře dopadne.
Odpovědět To se mi líbí0
@LenkaPřesně tak, taky mi všichni doporučují počkat až na ten 5. měsíc, kdy už jsou pak cítit i pohyby a ten vztah k tomu děcku začíná být bližší. Navíc je pravda, že je asi lepší mít už nějakou jistotu, než nakoupit mraky věcí a pak o to nedej bože přijít... Moje intuice říká, že to bude kluk, ale ať to bude tak nebo tak, tak je nám to jedno.
Odpovědět To se mi líbí0
@JaninaTak to je pěkné. Fajn, že už máš zkušenosti s dětičkama :) Nějaké věci také podědíme a přítelovi rodiče jsou velmi natěšení, takže už také nakupují o sto šest. Bohužel z toho nemám úplně radost v každém směru, protože jsou věci, které jsem si chtěla vybrat dle svého - např. matraci do postýlky jsem chtěla pořídit s kokosovou vrstvou a byla nám zakoupena obyčejná molitanová, kterou už dnes moc nedoporučují na každodenní spaní miminka. Stejně tak nám pořád naznačují, že nám koupí "vajíčko", i když jsem je upozorňovala, že chci kočárek v 3-kombinaci, takže už ho nebudeme potřebovat. Tak jsem zvědavá, jak tohle dopadne... Myslím, že energie už se mi začíná pomalu vracet a doufám, že mě trochu chytne alespoň to brouzdání po netu - prozatím. Abych pak nezjistila, že jsem na cestě do porodnice a my nemáme ani postýlku...
Odpovědět To se mi líbí1
ahoj,je mi 39,dcerám je 14 a 10 a čekáme třetí mimčo,16. týden.Tohle těhotenství si užívám,je mi fajn,jen trochu víc unavená.No a protože vše na mimi pořizujeme od začátku,zjistila jsem,že máme přátelé,tudíž už máme kočárek,postýlku,oblečení tak na první tři měsíce....Nejsem pověrčivá,žiju přítomností a všichni se těšíme vlastně společně, tak ty věcičky ráda přijímám.Určitě se ti vrátí brzy energie a pak začni řešit teprve nákupy,zatím si jen tak brouzdej a prohlížej na netu.
Odpovědět To se mi líbí1
Dobry den, tak ja jsem teď 10.tt a ve 13.tt mě čeká velký ultrazvuk,budu doufat že miminko nebude stydlinek a ukáže se nám Jinak co se týka věcí mám výhodu že všechny věci budu mit po neteři..Jsem také prvorodička a už jsem tak natěšena že bych už teď měla nejradši plnou skříň věciček pro miminko Ale to si myslím že je čas budu shánět tak kolem 20.tt Nebo aspoň mi to je doporučováno..
Odpovědět To se mi líbí0

Diskuze

Doporučujeme