Porod do vody-vyzkoušel někdo??

Zpět na hlavní stránku diskuzí BeeS | 7. 5. 2010 11:34
Jak to vlastně funguje? A pobyla jste některá před porodem ve vaně a pak rodila běžně na křesle?? Pokud máte zkušenosti, tak písněte, díky moc.
Celkem 11 odpovědí Řazení příspěvků jako dřív
*TILKI* | 14. 8. 2010 12:35
já jsem chtěla rodit do vany, ale při porodu mi bylo děsné vedro a ani sprcha mi nedělala dobře, takže jsem rodila na posteli. ale stejně by mě nenechali rodit do vody kvůli mimču. třeba u druhého to vyjde... jinak ten klysrýr byl v pohodě a popravdě jsem za něj byla ráda, prohřál a pak se líp tlačí
BeeS | 18. 5. 2010 17:28
@zuzanasaf. Ahoj, mně už se to blíží, tak jsem zjistila, že se u nás do vody nedá rodit, jen ve vaně můžu pobýt, než to vypukne a pak vylézt a rodit na křesle, je to škoda. Jak to budu mít za sebou,tak písnu.pa.B.
zuzanasaf. | 18. 5. 2010 14:16
Ahoj já porod do vody viděla na videu. A žádná krev nebo špína ve vaně po porodu nebyla. Ono se totiž ve vaně nenastřihává a nemá co krvácet,ale težko říct taky bych to chtěla zkusit, uvidíme jak to nakonec dopadne.
BeeS | 10. 5. 2010 15:28
@raksa Ahoj, tak to gratuluji, to jsi měla super, škoda, že to tak nejde ve všech porodnicích,také by se mi to tak líbilo, protože mi koupel dělá celé těhotenství moooc dobře. Zítra jdu poprvé do poradny do porodnice, tak uvidím, jak to tam mají zařízené a jestli by to šlo. Díky a pa.
BeeS | 10. 5. 2010 15:24
@careynka Tak to máš ještě dost času,přeji pohodové těhotenství....
raksa | 10. 5. 2010 15:11
Ahojky, já jsem rodila do vody ještě v CAPu na Bulovce a bylo to super . Klystýr jsem nedostala, jen mi natočili monitor, vyšetřili mě (byla jsem na 5 cm), změřili tlak a protože jsem byla zdravotně v pořádku, tak jsem mohla do příjemné, teplé vodičky . Asi na půl hodiny mi úplně zmizely kontrakce, ale prý je to normál, uvolnila jsem se a asi za 1.5 hodiny se dcera narodila. Asistentka občas poslechla srdíčko doplerem nebo dala do vody teploměr aby zjistila, že voda nechladne (postupně připouštěla novou teplou a odpouštěla chladnoucí). Hned po porodu mi dala malou na břicho, vypustila vodu a když viděla, že dotepal pupečník, tak ho podvázala a manža přestřihl. Pak si dceru na chvíli vzala dětská doktorka a já pořád ve vaně do nerez misky porodila placentu. Pak jsem se ve vaně ospršla, vylezla, otřela, dr. zašila 3 stehy a dostala jsem malou na kojení, oběd a čajík
Moc ráda na to vzpomínám, u porodu kluků jsem pak už možnost vany neměla, ale klidně bych do toho šla znovu.
careynka | 10. 5. 2010 8:34
@careynka ten smajl tam nepatri
careynka | 10. 5. 2010 8:34
Ahoj holky, ja budu rodit v rijnu a chystam se na porod do vody do Kadane a moc se na to tesim :'(
Lilian | 9. 5. 2010 21:25
Ahoj, ja zkusenost nemam, ale o porodu do vody jsem slysela, ze a) musis byt absolutne bez zdravotnich komplikaci b) musis dostat klystyr-prave z hygienickych duvodu- a nesmis dostat epidural c) na 3. dobu porodni (vypuzeni placenty, nasledne osetreni) musis vylezt z vany a jit na kreslo. Taky bych to rada vyzkousela, za 3 tydny, az budu rodit, ale u nas stejne neni ta moznost..
BeeS | 9. 5. 2010 18:16
V jiných diskuzích jsem četla, že to není moc dobré z hyg.důvodů a málo která porodnice to umožňuje, asi je málo mámin, které to zkusily!!?? Právě nevím, jak to funguje, když by vlastně neviděli do rozkroku...neumím si to představit? Ty víš, jak to probíhá??
HANKA.ŠVESTKA | 8. 5. 2010 18:18
Ahoj BeeS, já plánuji porod do vody, protože je to prý i lepší pro miminko. Také budu ráda za zkušenost mamči, která už si porod do vody zažila
Autor tohoto tématu zvolil, že odpovídat mohou pouze přihlášení diskutující. Přihlaste se, případně se před tím zdarma zaregistrujte.

Posílat příspěvky e-mailem:
E-mail:
Přihlásit se


AKTUÁLNÍ HOROSKOP

Žijete velmi rychle, takže není divu, když začínáte mít pocit, že vám spousta věcí uniká. Nebylo by od věci se na chvíli zastavit a…
Maminka na FacebookuVýpočet data porodu


Spočítejte si ovulaci