reklama

Porod-Leden 2011

Zpět na hlavní stránku diskuzí Babanek | 16. 11. 2010 22:31
Ahojky Těhulky, jsem 32tt prvorodička a 23.ledna se nám má narodit chlapeček. Chtěla bych se zeptat Vás prvorodiček i Vás zkušených maminek,Jak jste se připravovaly na porod? Jestli máte nějaké rady jak si "zjednodušit" porod a zmírnit porodní bolesti?...Máte některá z vás zkušenosti z epidruálem?...Na různých diskuzích jsem četla,že epidurál je anděl,ale může se zachovat i jako dábel pokud se snim neumí zacházet což mě trošku vyvádí z míry,protože myslím si že když mi ho v porodnici poskytnou tak počítám,že s ním zacházet budou umět. Četla jsem ,že se po něm může i ochrnout a tohle mě opravdu děsí,jaký na to máte názor vy?...Asi jako většina prvorodiček které nevíme do čeho jdeme tak mám strach z porodu a porodních bolestí,ale když to zvládla každá tak my taky no ne? :)...Jen by ten porod mohl být příjemnější pokud jde nějak "zpříjemnit"...předem děkuji za rady a odpovědi :) s pozdravem Veronika
Celkem 5 odpovědí Řazení příspěvků jako dřív
Rimmerka | 6. 2. 2011 19:46
ahoj holky, mám chlapečka narozeného v červnu 2010 a nemám už kde skladovat oblečení. Prodávám po něm komplet výbavičku 0 - 6 měsíců, je tam vše, i zavinovačka, spací pytle. A potom mám ještě pro holčičku 0 - cca 3 roky 47ks oblečení za 700 kč. Všechno je pěkné, nezničené, hodně věcí jsme ani nenosili. Pokud byste měli zájem, tak mi napiště na e-mail rimmer.ka@seznam.cz. Pošlu vám i fotky.
| 1. 12. 2010 13:19
@JoZa Ahoj, v případě, že jsi studovala a ihned jsi šla na úřad práce, pak na mateřskou dovolenou nemáš nárok a vztahuje se na tebe čtyřletá rodičovská dovolená. Přeji krásné zdravé miminko.
JoZa | 23. 11. 2010 20:34
Zdravím všechny maminky termín porodu mám podle doktora 24.1.2011 ale podle ultrazvuku až 28.1.2011 tak jsem zvědavá kdy nás miminko překvapí. Právě zítra mě čeká ultrazvuk musím se doktora zeptat jestli už je obráceno hlavičkou dolu a kolik váži protože prozatím jsem přibrala 13kilo..Chtěla jsem se jen zeptat jestli některá z Vás neví jak to je s mateřskou dovolenou když jsem přihlášená na úřadu práce? Mám vubec na nějakou mateřskou nárok? Odmaturovala jsem a měla jsem jít dál studovat ale podařilo se mi otěhotnět Děkuji moc za odpovědi!!!
Vlaďka | 17. 11. 2010 8:10
Babanek: Ahoj, lednové rodičky tady mají svou diskuzi, tak se přidej, jestli chceš:
http://www.maminka.cz/diskuse/diskuse/
ppetrinka | 17. 11. 2010 7:15
Ahojky, já sice už nejsem těhulka ale maminka na plný úvazek, ale taky ti písnu mé zkušenosti s porodem. Rodila jsem letos v září, takže máme doma dvouměsíční poklad. Byl to můj první porod, takže jsem ani nevěděla do čeho jdu, tak jsem to celé těhotenství brala tak, že bez porodu to nepůjde, že ten náš drobeček bude muset jednoho dne ven a že tam ještě nikdy nikdo nezůstal, všichni se dostali na svět. Takže u mě mě ani tak nepřevažoval strach z porodu, ale zvědavost jak to všechno bude probíhat, no tak se dá taky trochu říct, že jsem se na ten velký okamžik těšila. A bylo to příjemnější než mít strach. Je teda pravda, že když přišel den D, tak jsem začala mít trošku obavy, ale od začátku do konce byl se mnou manžel, navíc mě rodil můj gynekolog, tak jsem byla klidnější, i přes ty bolesti v kříži a že to trvalo docela dlouho (ale to prý u prvorodiček bývá). Jestli budeš chtít, můžeš si přečíst v mým deníčku, jak ten můj porod probíhal, článek: "Nejkrásnější porod - už to máme za sebou". Ale jestli nechceš nemusíš, protože když přesně nevíš do čeho jdeš, tak bude snažší se na to těšit a být zvědavá jak to bude probíhat, jako jsem to měla já. Epidurál jsem neměla jen nějakou jinou injekci proti bolesti a ta taky docela pomohla, a abych pravdu řekla tak jsem si na epidurál ani nevzpomněla, ale hrdinku jsem rozhodně nedělala, pořád jsem sestřičky prosila aby mi něco píchly proti bolesti, ale oni že pořád nemůžou aby se začalo něco dít, a píchly mi ji až když jsme šli na sál. Takže nemysli na to špatné ohledně porodů, kde se co stalo nebo nestalo, každá máme porod zcela jiný. Přeji hodně štěstí a drž se
Autor tohoto tématu zvolil, že odpovídat mohou pouze přihlášení diskutující. Přihlaste se, případně se před tím zdarma zaregistrujte.

Posílat příspěvky e-mailem:
E-mail:
reklama
Přihlásit se

AKTUÁLNÍ HOROSKOP

Musíte obecně prezentovat pevnější názory a vnitřní rozpoložení své duše, kterým se snažíte působit na ostatní lidi v okolí, to přinese…
Maminka na Facebooku

reklama

Výpočet data porodu

Spočítejte si ovulaci

reklama