Maminka.czDiskuzeTěhotenství a porod

Porod prosinec 2014/leden 2015

Ahoj holky čekáte některá miminko v prosinci?? Já mám 14 dni spozdenou MS q krásné dva pozitivní testy v pondělí si budu volat k doktorce na objednání na první kontrolu, zda je ta naše fazolka milovaná v pořádku. Máte někdo podobný termín porodu? Budu moc ráda když si budu mít s kým vyměňovat zkušenosti- čekáme první miminko tak jich moc nemám..
Celkem 620 odpovědí Zobrazit jako strom
@Dominika.STak bych měla být 6+4, ale nevím jestli to platí i pro mě když mám cyklus 33 dní.. no uvidíme
Odpovědět To se mi líbí0
@Lucka21http://www.maminkam.cz/vypocet-terminu-porodu

Luci, tohle je docela dobrý, tím se zatím řídím to ultrazvuku
Odpovědět To se mi líbí0
@bikulaJen uvidíš jo ? Mě právě doktorka říkala, že to i uslyším.. Tak jsem zvědavá Jinak když půjdu na ultrazvuk tak bych měla začínat 8.tt. podle MS. No ten záchod to je tragédie Dokonce jsme si s přítelem prohodili místa v posteli abych ho nemusela pořád přeskakovat A holky, co by jste chtěli holčičku nebo chlapečka ? Vím, že nejdůležitější je aby to bylo zdravé, ale přeci jenom
Odpovědět To se mi líbí0
ahoj Bikule, tak to se moc těším, já myslela že ho i uslyším, ale to nevadí hlavně aby bylo...to je právě to co nevím, jak se ty týdny počítají ???já jen vím že je to týden +den, ale jak ho spočítám to netuším
Odpovědět To se mi líbí0
@Lucka21Tak zase máš výhodu v tom, že si to budeš více užívat Já všechno dostanu a nazdar, ale samozřejmě něco si chci koupit i já sama Neodolám Woow tak to je docela doba my jsme s přítelem 2 roky a 2 roky spolu i bydlíme To já to mám teda jak kdy některý den mi je dobře, to ani nevím, že jsem těhotná, ale jindy třeba jako dneska je to děs a hrůza. Jinak jsem taky minule jela autobusem a žádná sláva to nebyla Vadilo mi jak každý jinak "smrdí" Jako jiné vůně a tak :-$ :-$
Odpovědět To se mi líbí0
Mě je 27 let a taky je to naše první. Chvíli jsme si na miminko počkali, asi 8 měsíců, ale čekání se evidentně vyplatilo Luci, na ultrazvuku jen srdíčko uvidíš, neuslyšíš, ale i tak je krásné vidět jak pumpuje ...já mám teď další kontrolu na konci května (v nějakém 13 týdnu) a na začátku června jdu na biochemický screening (to Vás asi taky bude čekat ...jinak jsem z Moravy, kousek od Brna. A v kolikátém týdnu budete jak půjdete na ultrazvuk?? Běhaní na záchod moc nepozoruju, pila jsem celkem dost i před těhu, takže lítám na záchod pořád stejně
Odpovědět To se mi líbí0
@Dominika.STak to máte taky částku jako blázen,...to je děs dneska..tak to se máš že máš po kom dědit :) to já ne bohužel, tak budeme kupovat vše nové..ale strašně se těším až budeme nakupovat..jinak budeme v listopadu spolu 8 let ( z toho 4 spolu bydlíme)..mě je taky fajn, jen v noci chodím čůrat, na což nejsem vůbec zvyklá, a zvracela jsem zatím jen párkrát ale nedělá mi dobře vlak a autobus (dojíždím každý den do Kolína do práce) a to je šílený :-$ :-$ n jak to houpe .. :-S :-S jj taky jsem jeden den neveděla co dřív strčit do záchodu, co půjde dřív
Odpovědět To se mi líbí0
@Lucka21No my budeme potřebovat tak 2mil Kč, aby jsme sehnali nějaký normání byt Tak snad to bude stačit Tak to já se vdávat zatím nechci. Možná až mimčo bude větší, ale teď určitě ne. A jak dlouho jste s přítelem ? jinak co se týká financí tak snad to nějak dáme, máme obrovskou výhodu v tom, že nemusíme vůbec nic kupovat, všechno jsme zdědili Jinak s tím čůraním to taky běhám jak blázen a pak ještě zvracet to se mi vždycky přítel smějě Jinak je mi celkem fajn
Odpovědět To se mi líbí0
Holky já jsem jak koroptev...furt chodím čůrat...bože a jak jsem strašně nafouklá, mam pocit že odletím
Odpovědět To se mi líbí0
@Dominika.SJá z té hypotéky taky nejsem dvakrát nadšená brali jsme si 1,5 milionu Kč..děs..ale máme vše nové..no mě paní na OSSZ řekla že musíš mít odpracovaných 280 dní ( tak to by jsi měla mít v pohodě..a do té doby ti ještě něco naskáče):) já si připadám taky jak blázen, měli jsme na září naplánovanou svatbu ale zrušili jsme jí nechci se vdávat těhotná a hlavně ted budou penízky za miminko jen lítat tak se vezmeme asi až za rok až bude prckovi tak půl roku :)
Odpovědět To se mi líbí0
@Lucka21No mě 21 a jsem kousíček od Prahy 20km spíš středočeský kraj No já se té hypotéky bojím jak čert kříže, probíhalo to u Vás všechno v pohodě ? Chceme taky byt, akorát mě mrzí, že tady v té lokalitě nejsou ty byty tak velké 3+1 cca 70m2 tak snad se nějak poskládáme A to taky chceme dělat rekonstrukci a všechno :d Hlavně by mě zajímalo jak to všechno stihneme. A jak dlouho musíš být zaměstnaná aby si měla nárok, já tam budu v červu rok, tak snad to stačí.. Vůbec tyhle informace nevím, připadám si jako idiot. No my jsme s tím právě vůbec nepočítali, pořád jsem si říkala, že to bude nějakou dobu trvat a pak to vyšlo hned na poprvé :) Mám neuvěřitelnou radost. Už aby tady bylo Dneska jsem si dělala ještě jeden test, jen tak abych pak měla radost z těch dvou čárek
Odpovědět To se mi líbí0
@bikulalaAhoj, vítám Tě

No já mám ultrazvuk 12.5. Už aby to bylo chci už to vidět A co dál po ultrazvuku ? Co dalšího nás čeká ? Čekáš také první ?
Odpovědět To se mi líbí0
Domčo je mi 25 a jsem z Kutné Hory a ty??Já právě v práci chci vydržet co nejdéle a hlavně potřebuji dostat smlouvu na hlavní prac. poměr..jinak jsem v čoudu...chybí mi odpracovat oficiálně dva měsíce abych měla národ na mateřskou těch 8 ýdnů před porodem...tak budu ted tlačit zaměstnavatele at mi alespon od září napíše smlouvu na hpp.....jinak my máme též ještě spoustu předělávání, před dvěma lety jsme si na hypotéku koupili byt a ještě nemáme hotový právě ten pokojíček který budeme potřebovat..tak hned jak budeme mít dovolenou tak na to musíme vletět a vymalovat, dodělat elektriku a položit podlahu(zatím pokoj slouží jako skladiště- přítel tam má rybařinu a hokej. výstroj...vůbec nevím kam to dáme a to máme byt 3+1(100m2)) Taky se moc těším, hlavně i tím, že jsme na mimčo fakt dlouho čekali a najednou když jsme s tím vůbec nepočítali tak přišlo úplně samo clamp
Odpovědět To se mi líbí0
@bikulalaAhoj vítám tě mezi námi :) tak to se máš, závidím že už máš první kontrolu za sebou...moc gratuluji k perfektní kontrole :) taky už chci vedět jestli je ten náš mrnous v pořádku a má co mít má, a hlavně to srdíčko chci slyšet..já jsem jak malá...nemůžu se dočkat
Odpovědět To se mi líbí0
ahoj holky,
tak nevím, jestli patřím sem k vám, termín mám dle ultrazvuku 7.12 dle MS 11.12. Teď jsem 10 týden, na ultrazvuku už bylo pěkně vidět srdíčko a malý človíček - hlavička, bříško, nožičky ...Jinak mě trápí nevolnosti hlavně odpoledne a navečer, jsem dost unavená a o prsou ani nemluvím ...váha zatím nepřirostla, spíš naopak, asi tím nechutenstvím ...jinak my jsme tu radostnou novinku řekli jen rodině - maminkám a sestře. Držím Vám palce, at všechno probíhá tak jak má
Odpovědět To se mi líbí0
@Lucka21Ahoj,
no tak to je tvoje mamka stejná jako ta moje Já bych taky chtěla chodit co nejdéle, ale uvidíme co mi na to řekne moje doktorka. Jinak v práci, jsem to řekla hned, jelikož mám docela psychicky náročnou práci, tak jsem poprosila o přidělení jiné práce a úplně mi vyhověli což jsem ani při nejmenším nečekala, tak jsem za to šťastná No já jdu na ultrazvuk 12.5. a tam už by to mělo být slyšet. Těším se jak malá holka To já jsem se ještě nevážila, ale myslím si že se budu na konci spíš valit než chodit No já vůbec, jelikož řešíme teď ještě hypotéku protože teď bydlíme v 1kk, takže pokojíček budu řešit až budeme bydlet v novém. Mám z toho docela strach takových věcí co musíme zvládnout, než to malé příjde na svět Hypotéka, stěhování, řidičák. Bude to náročný Tak jeden kočárek mám, ale hrozně se mi líbí takové ty retro kočárky, tak mi mamka slíbila, že mi ho koupí. Jinak ona je blázen, už všechno schání Minule mi volala že mi koupí přebalovací pult atd.. A kolik ti je jestli se můžu zeptat ? A odkud si ? Na ten věk se ptám, protože je mi 21 a docela jsem byla překvapená jak všichni říkají, že je ještě dost času a tak, ale já si myslím, že teď je ta nejlepší chvíle
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj, ano řekli jsme to mé mamce a tchýni s tchánem. Moje mamka to hned rozkecala ségře, takže otázka času kdy to budou vědět taky všichni JJ chodím do práce, a doufám že mi to můj stav dovolí chodit co nejdéle...já jsem si dnes volala k dr. tak na první kontrolu jdu 15.5.2014 tak jsem zvědavá jesli už uvidíme srdíčko..dneska jsem si dělala ten clearblue test a napsal mi že 2-3 týdny dle výše HCG tak od poslední MS je to něco přes 5 tt..tak uvidíme jak to bude ten příští týden...Chci to v práci ututlat ale co nejdéle, protože mám zatím jen smlouvu na dohodu o provedení práce a mám přislíbeno že bych měla dostat od 1. 6. smlouvu na HPP s tříměsíční zkuš. lhůtou, tak jsem zvědavá jak to do srpna ututlám před zaměstnavatelem, včera jsem se vážila a mám 2,5 kg nahoře...jestli to tahle půjde dál tak nevím nevím...to budu do vánoc jak kule :) a už koukáš po věcičkách, já už jsem pomaličku začala nakukovat po pokojíčkách a po kočárku co by se mi asi tak líbilo a mám pocit že to bude těžký se pro něco rozhodnout, protože se mi líbí úplně všechno
Odpovědět To se mi líbí0
@Lucka21Děkuji No já mám podle internetu termín 22.12. 2014, ale prý se první mimčo přenáší tak uvidíme My jsme se vůbec nesnažili, přítel nejdříve nechtěl, ale pak jsme si o tom promluvili a hned na poprvé se nám to povedlo. Ani jsem tomu nechtěla věřit, že bych měla takové štěstí No já mám učebnicové těhotenství, až na to, že nevolnost není ranní, ale celodenní Takže Fazolka mi dává docela záhul Prsa to je taky peklo To já nic kupovat nemusím mám malou sestřenici, takže všechno budeme dědit, ale samozřejmě, že se těším až si koupím něco podle sebe a při mých nakupovacích manýrech to nebude jen pár kousků No jako původně jsme to nikomu nechtěli říct, až do třetího měsíce (přeci jenom kdyby se něco stalo) ale nedalo mi to a řekla jsem to mamce s tím, ať to nikomu neříká. Jenže ta než dojela domů, tak to věděli všichni A co vy ? Už jste se pochlubili ? A co do práce chodíš ? Já jelikož mám problémy s tlakem, tak jsem zatím doma, ale v úterý jdu na kontrolu tak uvidíme
Odpovědět To se mi líbí0
@Dominika.SAhoj vítám tě tady :) já si tam budu volat až zítra, podle kalkulačky na netu mi vychází termín porodu dle poslední MS na 25. 12. 2014 (můj přítel má v ten den narozeniny) super náhoda...ano já též mam všechny testy pozitivní dnes jsem 45 dc a zkoušela jsem test před deseti minutami abych neměla jen z rána a je nádherně pozitivní :) mám strašnou radost, na zítra jsem si koupila ten clearblue, tak jsme zvědavá kolik týdnů tt mi to ukáže :) strašně se těším..čtyři roky jsme se snažili a když jsme měli jít na IVF tak to přišlo samo...kdyby mě strašně nebolela prsa tak bych to ani snad neveděla, a jak se cítíš ty?? Co tvoje příznaky?? Mě jen strašně bolí prsa, ale tak hrozně že si na ně nemohu ani šáhnout, dvakrát jsme zvracela a trochu mě pobolívá podbříšek ale jen trošku, a je fakt že si připadám jak kdyby mě někdo nakopal mezi nohy jak mě to bolí jinak jsme si včera v Tescu koupila první capáčky pro štěstí, tak se na ně pořád chodím koukat jak jsou strašně maličké :) vůbec si nedovedu představit že to miminko bude tak malé :) :) :) a už jste to někomu řekli ???
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj,

tak to jsme na tom asi stejně. Bezpočetně pozitivních testů, veškeré příznaky a fazolku v břiše Vítej do klubu mámo.. Byla jsem už u své doktorky, natěšená jak sáňky v létě a ta mě jenom prohlídla a odbyla mě s tím
, že mě objedná na ultrazvuk a to bylo vše. Z ordinace jsem vycházela se smíšenými pocity a objednávkou na ultrazvuk. Tam už by mělo být slyšet srdíčko. tak uvidíme Jinak je to taky moje první, žádné zkušenosti Podle všeho bych měla rodit v prosinci Budu moc ráda když to budu moci s někým prožívat
Odpovědět To se mi líbí0

Diskuze

Doporučujeme