Maminka.czDiskuzeTěhotenství a porod

Porod prosinec 2014/leden 2015

Ahoj holky čekáte některá miminko v prosinci?? Já mám 14 dni spozdenou MS q krásné dva pozitivní testy v pondělí si budu volat k doktorce na objednání na první kontrolu, zda je ta naše fazolka milovaná v pořádku. Máte někdo podobný termín porodu? Budu moc ráda když si budu mít s kým vyměňovat zkušenosti- čekáme první miminko tak jich moc nemám..
Celkem 620 odpovědí Zobrazit jako strom
Joo holky a ještě ohledně spaní, poslední dny je to hrůza. Večer jsem tak unavená, že neudržím oči a když si jdu lehnout, tak čumákuju a nemůžu několik hodin zabrat a převaluju se, celou noc se mi zdají všelijaký bláznivý sny a do toho nespočet probuzení na čůrání. Když už usnu, tak se mi většinou po čůracím probuzení usnout podaří, ale někdy i tak dýl trvá než zase zaberu. Nejlíp se mi spí k ránu po tý 3tí hodině. Nespavost jsem měla v prvním trimestru, pak chvíli dobrý a teď zase + k tomu jsou ty bláznivý sny. No jestli to bude trvat až do porodu, tak se mám na ty tři měsíce na co těšit. U kluků takový problémy vůbec neznám, kort u Peťulky jsem pořád spala, večer jsem lehla, spala až do desíti a po obědě ještě dvě hodinky) u Tomíka taky když to šlo, ale se skoro dvouletým Peťulou to bylo náročný. Jo a postýlka je super, teď jsem jí umyla a s manželem jsme jí prohlídli, a super, ani jí nebudeme brousit a natírat. Večer mi jí manža smontuje.
Odpovědět To se mi líbí1
@Naďa81 Ahoj holky, jsem ted´ na dovolené na jižní Moravě,ale dívám se tady na vaše příspěvky,doufám,že to píšu dobře a všem,když ne,tak porad´te. Holky, nestresujte mě,já se taky léčím se štítnou žlázou,zjietili mi to ze screeningu,měla jsem vysoké hodnoty,ale když jsem se endokrinologa ptala,zda to může mít vliv na miminko,tak mě u obou návštěv ujištoval,že to bude v pořádku,že to malé dožene,a nemám se bát.Mám ale pořád obavy.zatím se mějte
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojky holky, tak mi předevčírem dorazilo objednané povlečení do postýlky + mantinel + baldachýn + zavinovačka. Byla jsem na to moc zvědavá a je to náádherný. Jinak ty stránky můžu jen a jen doporučit (hodím odkaz), super jednání, komunikace e-mailem. Jsem koukala jak se nad tím Tomášek rozplýval, vzal si zavinovačku do ruky jako by v ní bylo miminko a prý "jéé už se těším aby v ní byl Martínek". povlečení http://www.babymarket.cz/Povle%C4%8Den%C3%AD%20do%... zavinovačka http://www.babymarket.cz/Povle%C4%8Den%C3%AD%20-%2... Manžel jel teď k našim pro postýlku, budu mít starou ještě po mně a bráchovi, jelikož nám naší po klukách ukradli ze sklepa , ale vypadá pořád dobře, možná bude mít jen nějaké povrchové škrábanečky, tak jí chci zkouknout a případně jen obrousím smirkl papírem a přeláknu bezbarvým lakem. Kluci teď budou ve škole, tak budu mít času plno . Jinak holky s tím srazíkem teď v těhu to nevidím moc dobře. Jsem na nemocenské a vycházky mám od 11-17h tak se toho moc stihnout nedá. Nemůžu jezdit nikam moc daleko. Jinak jak psala myslím Šárka příští rok v Pražské zoo myslím nebude problém, my bychom jeli teda celá rodinka i s manželem. Šári, držím pěsti aby Ti výsledky štítné žlázy dopadly dobře. Ale myslím, že pokud jsi to měla léčené v dětství a pak už tě léčit přestali, a nemáš teď nějaké extra příznaky, tak by to snad mělo být v pořádku. V téhle době těhotenství už je na to pozdě, co mi říkala doktorka, tak je to důležité hlídat na začátku těhu když si miminko ještě nevytváří svůj vlastní hormon, později když už mu funguje jeho vlastní štítná žláza, tak je to už v pohodě. Já mám chronický autoimunitní zánět štítné žlázy, imunitní systém se zbláznil a ničí štítnou žlázu, která pak vytváří míň hormonu + mi na imunologii zjistili nulové hodnoty IgA což jsou nějaké části imunitního systému které mají chránit proti infekcím horních cest dýchacích. Tak se léčím na imunologii na tohle a na endokrinologii na šlázu. Doufám, že se to trošku zklidnilo, bojím se podzimu, letos jsem už měla tři angíny a jednu virozu, z toho dvě angíny a virozu v těhotenství. Nejhorší je, že teď v těhu se mnou imunoložka nic dělat nemůže, jen jí musím hlásit infekce. Zatím se to drží u neustálé rýmy, ale v relativně klidovém stavu, což je u mně fakt úspěch. Proto jsem i zůstala na neschopence, dělám v ČEZu na přepážce a musíme i podávat lidem ruce, každou chvíli na nás někdo prská. Tak mi imunoložka i gynekolog doporučili zůstat raději doma abych se nevystavovala bacilům. Na štítnou žlázu budu už napořád brát Euthyrox. A doktorka říkala, že když budeme chtít miminko, tak mám přijít ještě před snažením. Tak jsem byla na odběrech a ještě před mi dávku navýšila a měla jsem přijít znova až se mimi zadaří, tak jsem byla znova a znova mi upravila dávku, pak jsem chodila po měsící na odběry a to už bylo v pořádku, teď jsem byla naposledy před dvěma týdny a je to Ok příští odběr i kontrolu mám až po šestinedělí. Teď už si mimi tvoří svůj hormon. Co jsem o tom četla, tak vývoj miminka může ohrozit jen pokud má matka extra nízké nebo vysoké hodnoty a neléčí se, a když by to bylo tak extra špatné, tak bys musela mít zase nějaké příznaky. Tak se tím nestresuj, určitě to bude v poho. Ta nová maminka mě fakt štve, nejdou vložit žádné fotky,celkově to hodně osekali ohledně profilu, což je vážně škoda, je plno jiných webů kde je správa profilu fakt promakaná a oni udělají takový krok zpět. Jinak dnes jsme završili 25tt, každým dnem je cítit jak malý nabírá sílu.
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky,souhlasím. Taky jsou pro mě změny na mamince poměrně náročné. Takže doufám že na to vyzraji a tento příspěvek bude normálně růžový, tedy na navazující jako něčí reakce.Navrhuji aby jste takto přispívali všechny, neboť jinak mi mizí návaznost a i nejnovější příspěvky se rychle propadají. Komunikujeme všichni se všemi, tak bych pořád psala otevřeně :)Koukám že jste v takovém šoku, že na můj dlouhý vzkazík z víkendu, jste snad ani nikdo nezareagovel... :(Jinak doufám že s novou podobou maminky přibude i možnost smazat svůj příspěvek. Doteď mi to lehce chybělo. Přece jen bych Vám občas něco ráda svěřila či nahrála foto, ale nechci aby tu byly archivovány na věky :)K tomu výtoku - nic si z toho nedělejte. Já mám také silný vodnatý výtok. Dokud nepáchne jsem v klidu. Kalhotky mívám tak provlhlý, že i přes slipovku, si mi udělaly dve opruzeninky na stehnech. Alepsoň vím jaké to je a u mimi to nesmím dpustit. Jinak je mi to nepříjemný, když stéká po pyscích, ale byly jsem zvyklá na tampóny, tak mi to krvácení až tak nepřipomíná.Plodovka myslím může mít více barev, jen nesmí smrdět, být do zelena či zakalená. Ale na tu je tak myslím času dost...Blbě je mi naštěstí jen dál při jízdě busem. V autě ne, neboť jako řidič vnímáte cestu jinak.Také jsem konečně postoupial tu povinnou prohlídku u praktického s potvrzením do těhu průkazky. Moc nadšená teda nejsme, neboť ve měn probudil strach - jako malá jsem měla léčenou zpomalenou funkci štétné žlázy. Když jsem se o tom zmínila gynekologovii, řekl že už je to dlouho a pokud chci ať jdu na kontrolu, jen tak pro jistotu. Kdežto praktický mě okamžite objednal na odběry, s tím že pokud budu mít špatné hormony, může to mít vliv na miminko -na mozek a doslova řekl že se pak rodí debílci. Ach jo. Teď už není kam spaěhcat, neboť nepředpokládám že by se po 20 týdnu mozek ještě nějak výrazně vyvýjel. Tak držte palce ať hormony vyjdou v pořádku. Děkuji.A co dál...Dnes začínám druhou polovinu těhulkování. Jsem přesněc 20+0. Hurá :)Také asi začínám vnímat protahování mimíska. Opět hurá :)Vzhledem k okolnostem v práci se mi kontrola posunula o den, čili zda čekáme malou traktoristku či malého traktoristu se dozvíme až v úterý. A proč takové označení?To tchán, cituji:"Už víte co to bude"-"Ne, až příští týden, proč" ?"Já jen jeslti mám koupit nový traktor"PS: Na dnešek jsem po doooouhé době spala v kuse, baz procházky na čůrání. Krása :)
Odpovědět To se mi líbí0
Pane Lutonský : Bylo by fajn, kdyby byla možnost úpravy vlastního profilu, proto jsme se zde registrovali, a možnost do diskuze vložit fotografie, popř. do svého profilu. Díky
Odpovědět To se mi líbí0
@Naďa81 Je tady pár věcí, u kterých jsme věděli, že nebudou přijaty úplně příznivě. Na webu jsme podrobně posuzovali každou službu, každou funkci. A ty, které přestávaly být využívané, nebo jsme byli přesvědčeni, že tento stav brzy nastane, na nové Mamince už nejsou. Respektive je to tak, že většina návštěvníků si těchto změn vůbec nevšimne, protože je nevyužívali. Pro menší část je to ale omezení, to uznávám.
Odpovědět To se mi líbí0
Dobré ráno holky, hlásím, že dnes krásných 23+0 :) odpoledne přidám svůj obří pupík
Odpovědět To se mi líbí0
@Marek Lutonský Souhlasím, s růžovou jste to trošku přehnali. Taky nevidím nikde možnost nastavení profilu jak bylo dříve. A mimochodem kde jsou fotky, které jsme vkládali tady v diskusi ke komentářům???? Celé je to nedořešené, tohle se Vám moc nepovedlo.
Odpovědět To se mi líbí0
@Marek Lutonský Růžový je to až až...ještě by mě zajímalo když jsem přihlášena jak se dostanu do svého profilu abych si ho mohla upravit, popř pod svůj profil vložit fotky....
Odpovědět To se mi líbí0
@bikulala Růžové jsou vždy komentáře na první úrovni. Ty, které reagují přímo na otázku. Reakce na tyto odpovědi jsou potom bílé. Ale ještě to sledujeme a přemýšlíme, možná je tady moc růžovo.
Odpovědět To se mi líbí0
@Lucka21 čauky holky, teda já zírám! Mě se nová maminka celkem líbí, ale teda absolutně jsem nepřišla na to, jak vložit komentář tak, aby byl taky růžový ...takže to dělám formou odpovědi, což ale podle mě bude za chvíli děsně nepřehledný ...Luci, já teda výtok taky mám, ale ne nějak moc, řekla bych, že jak před těhu, ale každá to máme jinak. to ty hormony ...ale zase mě začínají bolet prsa, dvorce, asi už se v nich něco děje . Chutě mám normální, ale náladičky děsný ...onehda jsem se smála, až mi vytryskly slzy a pak jsem plynule přešla do půlhodinového brečení ...manžel se mi smál, proč brečím a já brečela a smála se, že nevím...nebo poslouchání pomalých písniček??vůbec!! Dneska jsem byla na kontrole, malá už míří hlavičkou dolů, tak proto ji cítím jednou vlevo, jednou vpravo. Ale u nás na Moravě byl dneska asi nějaký tlak, říkala paní doktorka, že jsou všechny miminka hrozně neklidný (taky jsem to cítila, aktivní byla aspoň dvě hodiny v kuse)...jinak mě čeká test na cukrovku. Luci, mě taky bývá špatně, hlavně po jídle, jak se všechno zvětšuje a tlačí na žaludek
Odpovědět To se mi líbí0
Arket jako bys mi mluvila z duše...jsem taky zralá na psychárnu... takhle lítostivá a zároveň protivná jsem snad v životě nebyla.
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj Naďo, já teda měla v prvním trimestru taky výkyvy nálad, ale musím říct, že to nebylo zdaleka tak hrozné jako poslední týden...no děs, já jsem protivná tolik a hlavně sama sobě...Jinak na mlíko chuť jako takové nemám, nikdy mi nechutnalo...ale je pravda že do nějakého 18 tt jsem snědla třeba tři jogurty denně to jsem nanich úplně ujížděla a nemusela bych jíst nic jiného, takže co se vápníku týče tak to jsme si udělali asi zásoby hned na začátku. Teď prozměnu nemůžu jogurt ani vidět...celkově od té doby co mi malý kope do žaludku tak nejsem vůbec hladová, kdybych se nenutila tak snad kromě snídaně nejím celý den, ze všeho se mi tak nějak zvedá žaludek....snad to zase ustane...
Odpovědět To se mi líbí0
Holky o výkyvu nálad ani nemluvím. Hodně jsem to teda měla v prvním trimestru, to byly extrémy,to když mě kluci vytočili, tak jsem ječela a pak jsem začala brečet. No psychárna . Dnes mě zase vytočili, že nechtěli uklízet, tak to začalo lítat, vše co bylo třeba srovnat skončilo uprostřed pokojíku, a jak rychle najednou uklízeli. Holky jak jste na tom s chuťema? Já teď šílim po mlíku, i normálně mam ráda studený mlíko, ale každý den si ho rozhodně nedávám, bývá období kdy si na nej ani nevzpomenu, ale teď mam už pár dní na něj šílenou chuť . Většinou vypiju i litr denně . Malý si asi říká o vápník .
Odpovědět To se mi líbí0
@Lucka21 Luci neboj, nejsi v tom vůbec sama. I já se divím, jak to se mnou ten můj chlap může občas vydržet. Jsem teď hrozně náladová až depresivní, smutná, pořád řeším kraviny (jak říká můj chlap), úplně mě přepadají záchvaty nejistoty, jak to všechno budu zvládat - přitom jsem 15 let dělala s dětmi. No úplně zralá na Bohnice Prostě s námi ty hormony mávají. Malé je naštěstí klidné, kope mě tak něžně, vůbec to nebolí asi je po chlapovi, ten je taky takový kliďas, i když v sobotu mě chlap překvapil, šli jsme večer od známých v centru Prahy a u nádraží se potácel nějaký nepřízpůsobivý občan a pak šel jakoby ke mně a šermoval ve vzduchu rukama. Můj chlap ho chytil pod krkem a srazil ho na chodník, no úplně jsem z toho byl v šoku. Tolik agrese jsem u něj za 10 let co jsme spolu neviděla a hned jsem mu vynadala, že to přehání. Ale jsem samozřejmě ráda, že si nás tak brání.
Odpovědět To se mi líbí0
@Lucka21 Holky voda nemusí být jen růžová, mě říkali, že může být, růžová, bezbarvá nebo nažloutlá, a nemusí pokaždé odtéct obrovské množství. Ale neměli bychom se stresovat, myslím, že případů kdy odchází po kapkách a takhle brzy je mizivé minimum a nemůžeme myslet hned na to nejhorší. Musíme dát zkrátka na svou intuici a kdyby se nám něco nezdálo, tak jet k doktorovi, ale nestresovat se zbytečně. Ten i hodně silný výtok je holt normální. Někdy mám slipku fakt dost vlhkou. Mně třeba u Peťky praskla voda, přenášela jsem pět dní a to jsem si byla 100% jistá, že to byla voda, bylo toho dost a byla taková bezbarvá až slaboulince do žluta. Ale u Tomíka mi nepraskla, u nej mi začali bolesti a vodu mi praskala sestřička.http://www.naseinfo.cz/rodina/jak-nastavajici-ma...
Odpovědět To se mi líbí0
@Arket Děkuji :) to jsem vůbec neveděla, že je růžová, děkuju...jsem z toho všeho taková celá vyplašená...a teď mám nějaké brečící období, všechno mi je hned líto, hned jsem uražená, včera jsem se normálně přistihla jak jsem sama sobě neskutečně protivná, nic mě nebavilo, až jsme se s chlapem pohádali, ani nevím proč, a pak jsem zase brečela, protože mi to bylo líto...no úplně se děsím těch nálad a hormonálních výkyvů, až bude malej venku...
Odpovědět To se mi líbí0
@Lucka21 Luci, pro uklidnění - plodová voda je růžová a je jí fakt hodně. Kolegyně v práci mi říkala, že jí praskla v noci a matraci pak mohla hodit do popelnice, že to bylo neskutečné, né žádné "učůrnutí".
Odpovědět To se mi líbí0
Jinak holky moje, děkuju za uklinění fakt jsem se včera až bála, jestli nemáme jet do nemocnice jestli mi neodtéká plodovka...jinak jsem si myslela jak si to užiju v těhu bez intimek a fakt paráda, od začátku těhu mám větší spotřebu než za jeden týden v měsíci při MS ...a to jsem si myslela že budu mít klid...nehledě na to je to pěkně nepříjemný a ten pocit...hrůza uplně se děsím aby bylo vše ok...nemluvě o zapařeném zadku, ja jak sedím v kanceláři tak mám zadek jak mimčo z plínek, včera jsem si koupila sudokrém... na zapařeniny...trénink
Odpovědět To se mi líbí0
@Arket Ahoj Arket, jak říkaš, ty stránky jsou šílené, na oči děs, hrozně nepřehledné...a celkově mi ta diskuse přijde uplně zničená....to zase dělal nějakej umělec
Odpovědět To se mi líbí0

Video

Diskuze

Doporučujeme