Maminka.czDiskuzeTěhotenství a porod

porod v únoru 2011

Tak maminy termín v únoru,to je mazec zima či blátivo.No prostě počasí na nic a dotoho to malé.no nebude pak ta zima úžasná :-[
Celkem 648 odpovědí Zobrazit jako strom
@Klára Proto jsem myslela zkusit na ní mluvit z dálky, ale lepší bude poptat se doktorky, to máš nejjistější. Tak at prohlídka dobře dopadne!
Odpovědět To se mi líbí0
@Maja1204 No když pláče a mám jí v náručí,zkouším ššššš a mluvím na ní,po čase se uklidní,ale může to být i mou přítomností nebo třeba nějak cití že na ní mluvím,třeba podle dechu. Dnes jdeme na kontrolu,máme 6týdnů,tak se paní doktorky poptám. V porodnici nám právě žádný vyšetření nedělaly,pokud vím. Mám docela obavu,ale snad to bude dobrý. Teď si tak vzpomínám,když jí dědeček fotil,cukla sebou,když zmáčkl spoušť. Mohla to být ale jen náhoda,kolikrát sebou cukne ze spaní,asi se jí něco zdá
Odpovědět To se mi líbí0
@Klára Ahojda, mě malá taky neotočí na zvuky hlavičku, zkoušela jsem to stejně jako ty. A vám nedělali v porodnici vyšetření oušek? Nám jo a jedno ouško měla špatný, tak jdeme po 6nedělí na kontrolu. Ale s tím chrastítkem jsem to zkoušela na zdravé ouško a nic. Malá mi spí i když nad námi letěl vrtulník, vedle kočárku štěká velký pes, atd.. Zatím bych obavu neměla, ale pro tvůj klid se poptej doktorky. Ted mne napadlo, když pláče nebo je neklidná, reaguje na tvůj hlas, uklidní se? Jestli ano, pak si myslím, že je vše ok. Já když jsem dál od kočárku v bytě a malá má pocit, že je sama, začnu si zpívat nebo na ní z dálky mluvím a ona se uklidní, tím pádem musí slyšet!
Odpovědět To se mi líbí0
@gaborka No když pila s prsa,tak se mi zdálo,že je přichycená dobře,občas jsem slyšela polknutí,ale po chvilce se najednou pustila,udělala zoufalý obličej a rozeřvala se. pak už se chytit nedokázala,pořád brečela,zkoušely jsme to i půl hodiny a pořád bez uspěchu. Sice je mateřský mlíko pro mimi lepší,ale jsem ráda za nutrilon. Aspoň je napapaná a nepláče u toho jako při kojení. Ale je pravda,že i u krmení z lahve občas chytne hysterák. Ale už jsem tak nějak zvyklá
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojky mamčule,mám otázečku. Jak reagují vaše ratolesti na zvuky? Před chvíli malá ležela s hlavou k jedné straně,tak jsem jí hrkala hrkačkou u druhého ucha. Ani se neotočila. Mám obavu,aby vůbec slyšela. Nevzbudí jí v kočárku ani traktor nebo houkající sanitka. Buď tam hodně tvrdě spí nebo sluch není v pořádku. Mám o ní docela strach :'(
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojda maminy, tak jak to zvládáte? My v celku slušně, jen máme rýmu a od kojení už jsme odstavení téměř úplně. Předtím jem měla interval 2x nutrilon, jednou kojení a teď už kojím jen jednou denně, protože dřív se mi prsa nenalejou a malý to samozřejmě nestačí, takže doufám, že nedostanu zánět a pomalinku nejspíše zmizí i to jedno kojení za den. Ale alespoň vím, že malá je najedená a nemám nerváky, kdyý jí nakojím, že jsem neschopná matka, že nevytvořím, tolik mlíka, kolik potřebuje, takhle to namíchám ve flašce a když to enstačí, neva příště zvedneme dávku Sice to není tak sladký kontakt, ale alespoň může krmit i taťka a poznávat se s malou Tak se opatrujte a pevné nervy vám všem!
Odpovědět To se mi líbí0
@Klára Klárko, a jak to vypadalo když pila z prsa? Malýmu tam pořád cvaká a mlaská a bůhvíco, ale zatím přibírá, dnes jak jsem mu odstříkala mlíko do flašky, tak taky špatně jí chytne, pije sice dobře, ale stejně mu to tam mlaská a cvaká... snad budu muset na konzultaci k nějaký laktační poradkyni...
pro jistotu jsem dnes koupila Nutrilon...
Odpovědět To se mi líbí0
Nazdárek holky, tak s tím kojením je u nás taky mazec, Šíma se neumí pořádně přisát a pořád mu to tam cvaká a mlaská, ale tím, že pije obě prsa, tak je jakž takž spokojený a přibývá pěkně, jenže já mám strašně bolavé bradavky,popraskané sice nejsou, ale malý mě nějak kouše a divně saje, že je to tedy maso a já skoro brečím... dnes jsem v noci objevila na jedné bradavce dokonce bílý puchýřek s troškou hnisu... Ráno už jsem to nevydržela a malýho drncala v kočárku, aby zase zaspal, protože najedený měl jakž takž být a vzala jsem odsavačku a našla flašku a odstříkala mu 80ml z vlastních zásob a i tu flašku špatně přisával, ale vypil to, tak než se mi prsa srovnají budeme to praktikovat asi takhle a na noc mu asi udělám nutrilon... Ale jak jsem v obýváku drcala ten kočárek, tak jsem bulela jako želva, jako že jsem to nezvládla, malou jsem kojila do 14měsíců a tohodle otesánka prostě odstavuju tak brzy... Jo a docela pěkná jobovka se mi včera přihodila... Dostala jsem menstruaci, no to mě málem trefilo, protože ve středu je to přesně 6 neděl od porodu a to jsem se těšila na min. půlroční klid, protože s Eliškou jsem to dostala až v jejích 8měsících... :'(
Odpovědět To se mi líbí0
Tak začínám vidět výhody v dokrmování! Dnes jsem byla za bráškou ve vězení na návštěvě a zdržela jsem se, tak tatka doma udělal Nutrilon a byla pohoda Jen se mi asi nebude moct chtít vylézat v noci z teplýho pelíšku do zimy, ale zase je to krmení z láhve rychlejší a nezebe mne hrudník 20 minut! A mamča mlíko taky neměla, takže to máme nejspíše rodový, tak už to neřeším,. co jde, to malý dám a jinak Nutrilon to jistí. Aspon budu moci začít dříve cvičit a nemusím se bát, že mi zkysne mlíko
Odpovědět To se mi líbí0
@terysekt Klobouček mám,zkoušela jsem to taky a bezvýsledně. Včera jsem dostala odsavačku,tak zkusím aspoň to
Odpovědět To se mi líbí0
@Maja1204 Já mám malé bradavky a malý se taky neuměl přisát, v porodnici mi poradili kojit přes klobouček, který je dostupný v každé lékárně a vše je v poho a malý baští jako sjednaný, takže místo nutrilonu bych doporučila zkusit tuto techniku kojení....
Majo nepanikař, někdo hold hodně mlíčka nemá, koj co nejvíc to jde a sem tam dokrm je v poho
Odpovědět To se mi líbí0
@Maja1204 Já nekojím vůbec,plně jí krmím nutrilonem. Mlíko sice mám,ale malá se neumí pořádně přisát,takže mi nic jiného nezbývá. Ale krásně přibírá. Když se narodila,měla 2840g,teď má 3670g. Hlavně se nestresuj nebo mlíko ztratíš úplně. A méněcenná bych se měla cítit já,malá je na umělé výživě od narození. Budeš přikrmovat jen jednou denně. Budu držet pěstičky,aby to bylo jen na krátkou dobu. Věř,že se to zlepší a opět budeš jen kojit a malá jen příbírat
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojda maminky, tak jsme tu včera měli paní doktorku na vážení na 3 týdnech a malá mi ubyla o 90 g, takže máme jen 3 010 g :'( Musíme začít přikrmovat jednou denně a v noci budit po 3 hodinách. Jen je mi divný, jaktože ubývá, i přesto, že hodně čůrá a kaká a hlady neřve. No každopádně, vyžaduje si obě prsa a já mám v obou málo mlíka. Máte taky některá problémy s kojením? Já se cítím jako méněcenná, jako bych zklamala jako matka... nevím, jak to přesně vyjádřit, ale je mi mizerně, že mám málo mlíka i přesto, že piju 3l denně a baštím 5x denně, ch jooo... Doufám, že se to nějak upraví.. =-O
Odpovědět To se mi líbí0
@gaborka Ahojky, my jsme včera taky byli a na to, že se malý narodil v 38. týdnu a byl maličký, tak to pěkně dohání.
Už má 4,26 kg a doktorka nás moc chválila, že už je pekná kulička Jsem ráda, že mám dobré mléko, snad mu bude stačit buclíkovi i dál :-[
A jak s dením režimem? Už nějaký máte? My kařdý den jinak...
Odpovědět To se mi líbí0
Nazdárek maminy, tak jsme dnes byli u pediatra na konzultaci... Malej sice přibírá, to je vidět už na pohled, že je větší, ale nestačí mu k jídlu jedno prso, začala jsem mu dávat i druhý a pak jsem necítila nějak zvlášť, že by se mi dělalo nové, ač jsem vypila snad přes 3l... navíc dnes v noci jsem spala s ním v posteli a tak mě kousal do bradavky, až jsem brečela... tak je vše v pořádku, bude asi větší jedlík, ale když chce obě prsa tak mu je mám dát... při 14denní jsme měli 3115g a teď při 5týdnu 3900g... příští týden jdeme na kontrolu v 6nedělní tak jsem zvědavá kolik přibude za ten týden...
Odpovědět To se mi líbí0
@terysekt no ten náš dnes taky hůř spal, od 3h protože se včera nevykadil a já si ještě navíc dala pivo, tak ho bolelo bříško a spaní bylo až do 7h vcelku na nic... Jen taťkovi to nevadilo a chrněl... doufám, že dnes to bude lepší, abych se mohla dospat, přes den to nehrozí, zítra máme zabíjačku a doma bordel jak v tanku a čistila jsem si žehličku od vodního kamene a tak se mi tu hromadí prádlo už nechutně, snad to nebude na novou žehličku, ikdyž už bych jí potřebovala jako sůl, protože ji mám už přes 10 let... jen na ní teď není... :'(
Odpovědět To se mi líbí0
@gaborka Jak kdy, ono to je s ním takový originální každý den Hrozně i záleží, jak spí přes den, ale každý den je zatím fakt jiný. Třeba včera usnul pěkně po koupání, protože před tím byl vzhůru, jak říkáš Gabi, ale za to od 4 od rána kňoural a už pořádně do rána nezabral....
Odpovědět To se mi líbí0
terysekt, a jak to máte se spaním před koupáním? já se snažím, aby byl hoďku předem vzhůru, vyplakal se a pak už po koupání jen namazat, napapat a u toho většinou usne nebo pomalu časem zaspí sem tam pobrekne... ta osvěžující koupel je trošku zase unaví a pak když se mají nabaštit, tak se doutahají a chrní... ale třeba budete výjimka potvrzující pravidlo...
Odpovědět To se mi líbí0
@gaborka A to je to, že ti každý řekne něco jiného, ale mě to řekla paní, co se pomalu třicet let věnuje kojencům a na hodinku denně i v těch mrazech se prý může...tak chodíme a malej spí jako dudek
Odpovědět To se mi líbí0
@Maja1204 Majo já jím jablka běžně a i mi to doporučovali, že to děti nenadýmá....možná spíš ta dušená zelenina? Ale ta by tepelně zpracovaná taky neměla nic udělat...je to věda s tím jídlem viď? Taky řeším každý sousto a těším se, až budu moct jíst všechno a prcek nebude mít problém..
Odpovědět To se mi líbí0

Diskuze

Doporučujeme