Příkrmy

Zpět na hlavní stránku diskuzí DR29 | 12. 7. 2015 14:02
Ahoj maminky, mám 4,5měsíční dcerku a začaly jsme s příkrmy. Jsem mile překvapená jak bez problému vše co jí dám dlabe. Začaly jsme 1.7. a když vidím jak jí to chutná, nedodržujeme doporučené "dávkování" a první lžičku jí dávám jen na 2x. Slyšela jsem, že celou skleničku můžu dát až tak po měsíci. Co si o tom myslíte? Jen s čím máme problém, nechce mi moc pít. Neporadíte mi nějakou fintu?Děkuji
Celkem 5 odpovědí Řazení příspěvků jako dřív
DR29 | 14. 7. 2015 17:55
@VercaKK Ahojky, my néé
VercaKK | 14. 7. 2015 11:21
Ahojte maminky, chtěla jsem se zeptat, jestli děláte dětem smoothie? A máte nějaký konkrétní recept?
Milli | 12. 7. 2015 21:11
@DR29 hlavně neodbourávej mléko. To je prostě potřeba alespoň do 7 - 8 měsíců... Čaj nebo šťávu, nebo co jí dáváš, nabízej, ale nenuť.
DR29 | 12. 7. 2015 20:49
@Milli Jj ze začátku jsem dala jen lehce po lžičce a pobrala to naprosto v pohodě. Bohužel jsme od začátku na Nutrilonu, kojila jsem asi tak týden a pak se mi přestalo dělat mléko I tak mi doktor řekl, že pít cca do půl roka není potřeba, ale pokud jsme začali s příkrmy, tak jsem četla že pít už je potřeba.... Tak nevím.
Milli | 12. 7. 2015 16:00
Moje dcera taky vždycky slupla všechno, jen je dle mě důležité napoprvé jen tak lžičku, dvě, co to udělá (jestli nebude blinkat, nebo nebude mít průjem, případně se neosype), pokud chce, neřeš to. Já bych jí prostě dala. TAkhle malé děti ještě nemají záklopku, kdy mají dost. Takže otevírají pusu dokud dáváš. Jinak já doporučuju uvařit celý kus brokolice, nebo mrkve, a dát to do tlapky. Ono taky je důležité, vidět, co jíš. Po zkušenostech, co mám, už bych nemixovala. Moje dcera s tím problémy neměla, ale třeba syn švagrové s tím má problémy doteď, neumí žvejkat, neumí si ukousnout z něčeho jen kousek, a vždycky se dáví. A s tím pitím - pokud kojíš, nemusíš dávat kromě MM nic jiného. Dcera taky pití z hrnečku nepobírala, neřeš to, prostě po krmení nakoj a bude. (doufám, že kojení nechceš tak brzy odbourat)Já začínala vždycky s mrkví/brokolicí/kapoustou/dýní k obědu, jinak jsem kojila. Pak cca po měsíci jsem přidala na svačinku tvaroh s domácími přesnídávkami, případně něco podobného. Jinak kojení ráno i večer.
Autor tohoto tématu zvolil, že odpovídat mohou pouze přihlášení diskutující. Přihlaste se, případně se před tím zdarma zaregistrujte.

Posílat příspěvky e-mailem:
E-mail:
Přihlásit se


AKTUÁLNÍ HOROSKOP

V posledních dnech jste možná byla znejistěná bez zjevné příčiny, každopádně hmatatelným důsledkem je, že v profesním životě se vám…
Maminka na FacebookuVýpočet data porodu


Spočítejte si ovulaci