Přikrývání novorozeňat

Zpět na hlavní stránku diskuzí chocolat...e | 13. 9. 2011 8:29
Dobré ráno, chtěla bych se zeptat čím je nejlepší přkrývat novorozeňata.Do jednoho roku nejsou doporučované peřinky ani polštářek.Čím teda přikrýt malé, které je narozena takhle na podzim?
Celkem 6 odpovědí Řazení příspěvků jako dřív
Aksima | 15. 9. 2011 12:38
Mě se malej narodil loni 30.8. a měla jsem ho přes podzim v zavinovačce (na sobě jen košilku a plenku) a přikrýtého dekou (takové ty lehčí deky-protialergení) Polštářek vůbec! A vyvýšenou matračku - a malýho jsem dávala spinkat na bok. Nespotil se a ani zima mu nebyla - prostě akorát...
ppetronela | 13. 9. 2011 14:35
Ještě jsem zapomněla napsat o polštářku. Ten jsme začali používat až tak po půl roce, ale takovej spíš větší, nesmí dítě ležet tak, aby mělo jen hlavičku na polštáři, ale aby byl polštář až skoro k zadečku. Aby to ležení miminka bylo spíš jako zvednuté. Ptala jsem se tenkrát i lékařky a řekla, že to je dobře
ppetronela | 13. 9. 2011 14:27
Ahoj, to by mě zajímalo, kdo na to přišel, že se nemají děti přikrývat . Mám tři děti a všechny jsem přikrývala dětskou peřinkou do postýlky. Dvojčata byla narozená 20.září, o dva měsíce dříve. Byla v zavinovačce a ještě jsem je přikrývala peřinkou. A malej je narozenej v srpnu 7. a také jsem ho přikrývala, měl na sobě třeba jen bodýčko, ale přikryla jsem aspoň nožičky. Vím i podle sebe, když člověk leží a nehýbe se, tak je mu po chvíli zima.
berušák | 13. 9. 2011 11:36
Pardon, zapomněla jsem se přihlásit
| 13. 9. 2011 11:34
Ahoj, mám dceru narozenou na konci března.. byla v zavinovačce a přikrývala sem ji normálně dětskou peřinkou.. máme antialergickou.. polštářek sem dala až v orce a čtvrt.. Nevidím nic zlého na peřince, aspoň si dítě líp zvykne na přikrývání a nebude se tolik odkopávat a záleží na teplotě v pokoji a venku... jak se dítko potí nebo ne.. my sme ráno mívaly studené ručky, takže peřinku sme v zimě určitě využily.. Nebo můžeš koupit spací pytel..
Very | 13. 9. 2011 11:27
a můžu se zeptat, proč není vhodná peřinka? ......náš David se narodil na konci března, měl obyč rychlozavinovačku (ne tu vyteplenou) , a na tom bu´d lehčí dečku, nebo teplejší, podle teploty doma. A pak když byl už bez zavinovačky, tak sem ho přikrývala klasickou peřinkou, co je do postýlky. Těžko radit, každý má doma jinak teplo, každé mimnko je jiné, David se třeba dost potil, moc teplé peřiny nemáme.
Autor tohoto tématu zvolil, že odpovídat mohou pouze přihlášení diskutující. Přihlaste se, případně se před tím zdarma zaregistrujte.

Posílat příspěvky e-mailem:
E-mail:
Přihlásit se


AKTUÁLNÍ HOROSKOP

Jak je to dlouho, co jste viděla film „Bezstarostná jízda“? Vzpomenete si ještě, jaký pocit to ve vás vyvolalo? Jestliže ve vás dřímá…
Maminka na FacebookuVýpočet data porodu


Spočítejte si ovulaci