Problémy po porodu

Zpět na hlavní stránku diskuzí Nicolla | 12. 1. 2014 10:13
Dobrý den. Po porodu se u mě objevily problémy s inkontinencí. Řikala jsem si, že to určitě za nějaký čas přejde, že to bude porodem. Ale obtíže stále přetrvávají a už jsem z toho mírně nervozní. Na internetu jsem našla spoustu tabletek, ale která pomáhá nebo co vůbec pomáhá :(? Budu ráda když se podělíte o vaše zkušenosti s touto nepříjemností.
Celkem 3 odpovědi Řazení příspěvků jako dřív
Haničkaa | 13. 2. 2014 11:28
Záleží jak jsme dlouho po porodu. Já mám skvělou zkušenost s http://www.aniball.cz/co-je-to-aniball/ . Začala jsme ale cvičit už před porodem a teď po porodu v tom pokračuji. Myslím, že to funguje protože na rozdíl od mé sestry, která necvičila, inkontinencí netrpím. Když tak nějaké rady ohledně cvičení po porodu jsou i zde http://www.aniball.cz/cviceni-po-porodu/ pry by to mělo inkontinenci buď zastavit nebo alespoň hodně omezit.
Emma46 | 28. 1. 2014 16:36
Nicolla: Já měla úplně stejné problémy, začalo to už během těhotenství a po porodu to bylo ještě horší. Na internetu jsem se o tom hodně dočetla, takže doporučuji si to zadat do vyhledávače a fakt si to článek po článku projít, často jsou to hodně podobné články, ale v každém jsem se dozvěděla něco podstatnýho. Nicméně nejhlavnější příčinou jsou ty povolené svaly, takže jsem se snažila hodně cvičit, abych to pánevní dno posílila. Cvičila jsem ty kegelovy cviky, či jak se to jmenuje, které jsou normálně na internetu. Jinak jsem jedla akorát dýňové tablety, protože je docela problém sehnat nějaké účinné léky na inkontinenci, které nejsou na recept a tyhle jsem měla doporučené od kamarádky, takže jsem šla najisto. Nakonec jsem se toho zbavila, takže jsem důkaz, že i když už člověk propadá zoufalství, dá se toho zbavit, stačí jen vytrvat a nevzdat to :) Držím palce :)
Lišák1 | 18. 1. 2014 20:32
Dobrý den, neporadím co s tím, ale mám podobné problémy. Hned po porodu jsem měla problém i poskočit, nebo rychleji jít. Dnes, rok po porodu, je to mnohem lepší, už můžu skákat, nemusím se bát kýchnout a vlastně když o tom tak přemýšlím, upravilo se to samo. Nyní mám problém jen při vyloženě skákacím pohybu (např. při aerobiku), ale už je to i tak mnohem lepší. Takže nejspíš záleží i jak dlouho jste po porodu a třeba se problém sám ještě urovná. Jinak nejlepší bude začít s cvičením, stahování pánevního dna, přerušování proudu moči při čůrání a pokud nic nezabere, tak bych se poradila s lékařem, popř. zkusila nějaké ty tabletky. Ale já sama jsem ani moc pánevní dno nestahovala a stejně se to velmi zlepšilo.
Autor tohoto tématu zvolil, že odpovídat mohou pouze přihlášení diskutující. Přihlaste se, případně se před tím zdarma zaregistrujte.

Posílat příspěvky e-mailem:
E-mail:
Přihlásit se


AKTUÁLNÍ HOROSKOP

Dnešní den pro vás bude ve znamení bujaré rozšafnosti. Ať už budete mít chuť na cokoliv, prostě si to dopřejete. Čokoládou počínaje a…
Maminka na FacebookuVýpočet data porodu


Spočítejte si ovulaci