Maminka.czDiskuzeTěhotenství a porod

Prosincovky 2012

Zdravím všechny budoucí maminky, jejiž cvrčci se mají narodit letos v prosinci nám se to konečně po dlooooouhé době vydařilo, bude to náš dáreček i pro to, že předpokládaný termín máme 25.12. Držím všem moc palečky ať všechny testíky i screeningy vycházejí na výbornou
Celkem 343 odpovědí Zobrazit jako strom
@kakynelaAhoj Kakynelko, ses hodna, ze na me myslis ikdyz chodim na rehabka, tak jsme se shodly, ze tim, ze se mi to zlepsilo bude hlavne to, ze musim nadale doma fungovat a tahat toho 11g cvalika do 4.patra, sice ze zacatku to bylo fakt neco, uz ve 2.patre tma pred ocima, ale ted to je tak o 100% lepsi, uz jen musim jit na neuro, porad me ta leva cast permanentne brni, tak snad mi to nejak odstrani a bude to jako driv a co ditko? Uz chodi a basti vsechno? Vcera Amalka udelala sama par krucku a dokaze si i sama hrat, ale je to zenska a docela tvrdohlava, takze vrestidlo poradne a kdyz ji vezmu cokoliv z ruky tak se umi poradne rozcilit
Odpovědět To se mi líbí0
Žanýsku, dlouho jsi se neozvala, tak co, jak ti je?????? Už je to lepší?
Odpovědět To se mi líbí0
Proboha Žanýsku, tak to je mazec, v tolika letech???? Tak hlavně ať se ti to všechno co nejdřív zpraví a ať už se ti tyhle negativní věci začnou vyhýbat. Ty máš na to tak trochu smůlu. Jinak jsi dobrá, to já nevím jak bych byla schopná se starat, kdybych na tom byla takhle. No musela bych, ale stejně si to neumím představit. Hlavně se drž a šetři se!!!!!!!
Odpovědět To se mi líbí0
@Alyss2ja uz si myslela, ze je to tady uz uplne zabite tak nase Amalka mela v 10m presne 10kg a 75cm, je o neco silnejsi, ale nijak extra tlusta mi neprijde, druhy synovec je o 3dny starsi a mel pres 11kg, takze tam uz rozdil byl velky. Jinak jak pisete, kabely,kabely,kabely,zaluzie, supliky a zakazana mista, to je pro deti to nejvetsi vzruso, zadne hracky, ty zajimaji nanejvis par minut.
Ja ted spis resim me zdrav.komplikace, uz zase neco, hruza tak 14 dni nazpatek jsem ve svych 29 letech mela mozkovou prihodu a z casti jsem nepohybliva na levou stranu - ruce,nohy,tvar. Sice chodim, trochu pajdam a ruku taky pouzivam, ale...no ted bohuzel Amalka nema uplne jemne zachazeni, co se vzdorovani pri oblekani, odsavani a jinych ne zrovna oblibenych cinnosti tyce. Takze za par dni zacnu navstevovat rehabko, tak jsem zvedava, zda se mi podari dat to do poradku alespon tak na 90% puvodni funkcnosti, ale je to holky hukot, ikdyz mam trombofilii a jsem pod dozorem lekaru, tak stejne...ale co, mohlo to dopadnout hur
Odpovědět To se mi líbí0
já už si říkala, že říkáš že je to cvlada. my máme 11 kilo!!! ale vy máme fakt 80 cm a nemyslím, že by byl tlustej. normální miminko:)

já taky hodně přemýšlím nad dárkama. taky co mám napovědět rodině. ráda bych něco do vody - prďola je vodní zvíře, hezky si ve vaně hraje a prodávají teď různý hračky typu vodotrysk, skluzavka ro kachničky a tak, to se mi moc líbí.

no drží si sám lžíci , ale opačně a zběsile s ní mává, takže na samo krmení to teda ještě nevidim. ale když mu připravím kousky - brambory a tak, tak jí hezky.

a jak vám usínají? já ho večer nakojím, přendám do postýlky chvíli se chruje a krásně sám usne. ale přes den v postýlce? to ani náhodou a ani u prsa. musím ven s kočárem, to je tuhej hned. naštěstí spí tvrdě, takže někdy vynesu kočár nahoru (sama i s 11kg miminem - super posilovna:) a pak už spí, tak mám chíli časi uklízet - nebo být na netu jako teď:)
Odpovědět To se mi líbí0
Jééé to nééé já se přepsala, jak jsem spěchala 75cm. On roste spíš do šířky
Odpovědět To se mi líbí0
@kakynelaKakynelo,
to má váš Tomík fakt 85cm? To je teda dlouhán
Taky přemýšlím o dárcích, ale zatím nevím. Zima je fakt vlezlá, období roku, který zrovna moc nemusím.
Musím pádit k malýmu.
Mějte se
Odpovědět To se mi líbí0
AHojky holky, jj ten čas tak letí a z těch našich holátek se stávájí pořádné děti . Také jsme byli na 10měsíční prohlídce a Tomík má 85cm a váží něco málo přes 10,5 kilo. Cvalda můj malej. Jinak je taky moc šikovnej. Sedí teda už dávno, co se týče lezení po čtyřech tak to začal teprve před 14 dny, ale stát a chodit kolem nábytku zvládá pomalu měsíc. Dokonce už, ale to bylo je jedinkrát a od té doby nic, sám bez držení mi popošel asi metr clamp clamp . A co holky ta zima???? Od září mi šel ten starší do školky, ale pomalu co 14 dní je doma a pořád nachlazený, no a samozřejmě mi to pokaždé chytne i Tom. Už aby začalo mrznout a ty bacily už zmizly. Za dveřma je listopad....uteče jak voda, už jste přemýšlely, co dáte svým prckům k 1. narozeninám...Mě popravdě nic moc nenapadá a kde jsou ještě vánoce, potřebovala bych trochu nápadů.......
Odpovědět To se mi líbí0
@Alyss2Máš pravdu, Alyss, toho času je tak málo, ale na druhou stranu je to mnohem zajímavější. Náš malej taky miluje kabely, vypne mi pocitac, zapne si televizi, dnes mi vypnul vysavac, uz se ho prestal bat :) jinak my nekojime, tak s tim Ti neporadim, ale treba se nektera z holek ozve. TAky se budï jeste 1-2x za noc. Davas uz pribinacka a kukuricne krupky? To my zatim ne, ale dost veci do ruky to jo, aby trenoval. A drzi si sam lzici?
Uzivej si, Alyss, a zase se nekdy ozvi!
Odpovědět To se mi líbí0
@LenusacekAhoj Lenusacku - asi to souvisí s tím, že ty naši prskové už nejsou malá miminka - můj teda naprosto miluje jakákoliv kabely, takže vytáhnout počítač vůbec nemůžu:( Jinak taky sedí, leze ostošesta i stojí, jde mu to kdekoliv - nejraději, když miju nádobí, přileze ke mě a stojí mi za zády a drží se mých tepláků:) kolik váží nevím, ale myslim, že tak 11 kilo:( před dvěma měsícema měl deset. k jídlo dáváme kde co - masozelenina, to má moc ráda, jogurt, přesnídávky, to mu moc nejede. a a taky občas pribináka, hlavně když někdo hlídá a potřebuju mít jistotu aby se hezky najedl. občas trochu se u jídla šije. ale jinka mu dávám hodně věci do ruky, aby jedl sám - křupky, rohlík, jabko, kus masa.... no a další děti ani náhodou:( Jak holky kojíte? mě se ještě budí v noci, takže já kojim před spanim, v nci, k ránu a přes den ne. ale jinak ne. a je s nim strašná sranda. pořád něco povída, nahlas haleká, směje se. a vůbec je nekrásnější na celém širém světě:):)
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky,
uz se tu dlouho nikdo neobjevil... mame za sebou prohlidku v 10 mes.m 78,5cm/9060g, stale 2 zuby, horni 1 je pry na ceste. Malyho je vsude plno, vsude vleze, leze o 106, nekam doleze sedne si, ted se zacal stavet i v postylce a pokousi se i v obyvaku,a le jak je dlouhy, tak mu to tak rychle nejde... vse strka do pusy, minuly mesic jsme dostali sestou nemoc. co davate prckum uz k jidlu? Planujte uz dalsi prcky? Mate uz vymysleno, co date detem k 1. narozeninama pak i k Vanocum, maji dost u sbe, co? Doufam, ze se tady ta diskuze zase rozjede... zatim se mejte... uzivejte si!
Odpovědět To se mi líbí0
@žanýseka jedna jak chrupká s vystrčenou dupkou
Odpovědět To se mi líbí0
@Rendisek20Rendísku máš krásný kluky, teda musím říct, že ten větší je hroooozně hubeňoučkej, to musí být čipera jinak teda Fíla má teda zubů, naše Amálka zatím 2 a to mi bylo řečeno, že jakmile se první vyklubou, ty další jsou pak rychle, tak u nás vylezly první v 5 měsících a od té doby jen samá slina jinak závidím koupání, my jsme u mamky na Moravě, máme zahradu, ale Amy má zánět močáku, bere Atb, takže do bazénku jen s teplou vodou a na chvilku a já se letos ještě nevykoupala a to jsem vodní živel, hrozně mi to chybí a jedině, kdy bych se mohla okoupat je příští týden a to už nemá být tak pěkně, tak mě to hrozně mrzí :'( Amálka už taky leze, sice jen na vojáčka, ale i tak krásné pokroky, pořád se culí, teď i na cizý, předtím ji dlouho trvalo, než se usmála a zbožňuje děti, psy a hopsací děti na trampolíně, to normálně dostává záchvat smíchu, je to úžasný
Odpovědět To se mi líbí0
a takhle se moji kluci cachtají u našich v malém bazénku
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky, to jsou šílený vedra co? Ještě,že má tchýně velikej bazén,tak se tam jezdíme každej den koupat Filda už se cachtal taky a ani mu nevadilo, když jsme ho potopili celýho Děti milují vodu, tak jako maminka, to zdědili po mně Jinak mi dneska Filda spal celou noc až do půl devatý, jinak na mlíko se mi budí kolem šestý, takže pohoda, už se vyspím, pak ještě usne a někdy jako dneska spí až do rána... Teď přes ty vedra mu dávám hodně pít UM, protože čaje mi taky moc přes den nevypije... U dětí ten pitnej režim je hodně důležitej, tak místo jídla mu radši dám mlíko...jinak taky dávám masozeleninové příkrmy, ovocné přesnídávky, nastrouhaný jablko nebo banán...chutnají mu i maliny, meloun, prostě jakýkoliv ovoce...občas dám jogurt, někdy večer kaši, ale teď mu dávám ve vedrech na noc mlíko...Ale každé dítě je jinačí, ne všichni mají rádi to stejný... Naštěstí Filda vybíravej není, sní vše co mu dám. Sní mi i kupovaný masozeleninový příkrmy, což se mi hodilo na chalupu... Doma v mrazáku mám domácí dělaný, ale když se někam jede, tak je kupovaný nejlepší řešení. A co se týče pohybu, tak už leze o sto šest, pořád ho naháním až v kuchyni Naštěstí máme malej byt, takže se mi nikam nezatoulá Už se postaví ke konferenčnímu stolku v obýváku i v postýlce, takže se musela postýlka posunout níž o další šprcle dolů Nebude dlouho trvat a bude chodit...Asi geny po dědečkovi, ten začal chodit v 10.měsících Po mně ty geny opravdu nezdědil, já začla chodit až v 18.měsících Ale je to krásný, když vidíte ty pokroky... Už nám leze 7 zub, tak uvidíme kolik jich bude mít v roce. V úterý jdem na prohlídku, tak jsem zvědavá kolik váží a měří
Odpovědět To se mi líbí0
@Alyss2No holky, kdepak jste se toulaly? Venku bylo je krásně, tak proč sedět u pc my s tím pitím to máte taky hrozný, už mám doma patero různých hrnečků a Amálka to má spíš na hraní, takže jediná možnost jak do ní něco dostat je, že ji položím a jedu po lžičkách, má hodně propadlou fontanelu, teď marodí se zánětem močáku a to fakt nevíme, z čeho to má, žádné koupání v bazénku u nás neproběhlo, čistím ji správně, no fakt nevím, jen poslední měsíc a půl je to večerní uspávání fakt hrozný, rodina říká, že si šijeme na sebe bič, tak jim říkám ať příjdou a zkusí to, že ji jinak než v náručí neuspí a ona většinou po 3h pláči odpadne naprosto vyčerpaná, vůbec nevíme, copak se děje, jestli jsou to zuby, tak průběh je fakt hroznej, ale nic se neklube, dva už má venku. Teď Lenusacku se nám pravidelnost naprosto zbortila, hold asi fakt kvůli zubákům, ráno pár lžiček jogurtu s piškotky nebo trochu kaše, pak ven do kočárku, podle toho jak dlouho spí, ovocné přesnídávky mi teď začala odmítat, na oběd cokoliv s kousky sní pár lžiček a už nejí, musím jí dokrmit mlíkem, kaše na večer taky nějak nezasytí, takže úplně poslední jídlo je taky mlíko
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj! já už si říkala, že se někdo teda na 5x rozepsal!!!:) Náš kluk už taky vyrostl, předevčírem mu bylo 7 měsíců, nechápu, jaktože to tak letí. POhybově jsme lehounce pozadu, na bříško se přetáčí, zpět spíše omylem, na kolínka se dnes dostal poprvé. ale jinak je hodnej, usměvavej, na všechny se směje, nahlas výská - je to sranda hlavně v autobuse. zuby mám dva a třetí na cestě, tak je trochu nevrlej. Zatím jí masozeleninu a ovoce. to je fakt vtipný, oběd mu jede, sní všechno - brabrory s mrkví a cuketou teřba, neslaný, no musí to chutnat hnusně. a když mu dám ke sváče třeba jabko s broskví - sladký, vynikající, tak sní tři lžičky a víc nechce:(:(

s pitim taky nic, flašku nabízím, ale víc vycmrndá než vypije, jestli za den tak 30 ml? víc ne. ale neboj, těch 130 ml je tekutiny celkem - tj i UM a i masozelenina - to je 70 procent vody. já nabízím, jinak neřešim. ale celou noc nespí, ani náhodou. když je dobrá noc, tak vy\drří tak to tří, jinak tak do jedné. a pak už co dvě hodky.
no jídelníček zatim chudej - oběd (my už tak v půl jedenáctý) - zelenina a občas maso. svačina kolem pátý - ovoce. to je vše. příští týden se chystám na večerní kaši.

jo a už zvládá "první lokomoci". umí se plazit dozadu - takže většinou se nohama zašprajcuje někde pod gaučem nebo tak...:)
Odpovědět To se mi líbí0
@LenusacekHolky, nevím, jak to, ale omlouvám se, že je tu ten můj komentář 5x nevím, jak to smazat :(
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holčiny, jak se máte? To to rychle utíká, co? Nám konečně začaly růst zuby, dnes se jeden vyklubal nad dáseň a další 2 dole jsou vidět na hraně... :) Kolik už máte zubů?
Jiřík se otáčí dokola na dečce, jak se mu zlíbí a plazí se jak píďalka dopředu, přetáčí se šíleně, poslední dny ho musím hodně hlídat, aby nespadl. Tuhle jsem ho oblíkala, ležel na zádech na posteli a najednou byl na břiše ana kraji... šikulka. :)
Holky, spíte celou noc? My se pořád budíme, někdy ve 2 ráno, jindy o půl 4..., ale pořád, jen jednou se povedlo, že spal celou noc. Jak to děláte, že vám spí celou noc?
Taky ještě nesedí, jen s pomocí, ale sám od sebe ne. A usmívá se hodně, všichni říkají, jak je to hodnýa usměvavý klouček... brečet umí taky, to jo,a le už začíná to, že když je u někoho cizího v náručí, po chvíli našpulí rtíky a začne nabírat, to je hrozně roztomilý :)

Holky, můžete mi písnout, jak vypadá váš jídelníček, co dáváte dětem? a jak jste docílily, aby vám pili něco jiného než mlíko nebo UM? S tím teda bojujeme. prý 130ml na každý kg, tak to je u nás nemožný...

Díky a mějte se!

Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holčiny, jak se máte? To to rychle utíká, co? Nám konečně začaly růst zuby, dnes se jeden vyklubal nad dáseň a další 2 dole jsou vidět na hraně... :) Kolik už máte zubů?
Jiřík se otáčí dokola na dečce, jak se mu zlíbí a plazí se jak píďalka dopředu, přetáčí se šíleně, poslední dny ho musím hodně hlídat, aby nespadl. Tuhle jsem ho oblíkala, ležel na zádech na posteli a najednou byl na břiše ana kraji... šikulka. :)
Holky, spíte celou noc? My se pořád budíme, někdy ve 2 ráno, jindy o půl 4..., ale pořád, jen jednou se povedlo, že spal celou noc. Jak to děláte, že vám spí celou noc?
Taky ještě nesedí, jen s pomocí, ale sám od sebe ne. A usmívá se hodně, všichni říkají, jak je to hodnýa usměvavý klouček... brečet umí taky, to jo,a le už začíná to, že když je u někoho cizího v náručí, po chvíli našpulí rtíky a začne nabírat, to je hrozně roztomilý :)

Holky, můžete mi písnout, jak vypadá váš jídelníček, co dáváte dětem? a jak jste docílily, aby vám pili něco jiného než mlíko nebo UM? S tím teda bojujeme. prý 130ml na každý kg, tak to je u nás nemožný...

Díky a mějte se!

Odpovědět To se mi líbí0

Diskuze

Doporučujeme