Maminka.czDiskuzeTěhotenství a porod

Prosincovky 2012

Zdravím všechny budoucí maminky, jejiž cvrčci se mají narodit letos v prosinci nám se to konečně po dlooooouhé době vydařilo, bude to náš dáreček i pro to, že předpokládaný termín máme 25.12. Držím všem moc palečky ať všechny testíky i screeningy vycházejí na výbornou
Celkem 343 odpovědí Zobrazit jako strom
@kakynela Ahoj holky, my jdeme zítra na první hexa, tak jsem taky celá nezvózní, bohužel se nám rozšířila sbírka různých značek sunarů, už jsme to řešily z různými známými, kteří jsou lékaři, protože naše malá opravdu po každém sunaru neuvěřitelně řve a řve a já už poslední dobou taky, když ji jeden chutnal, po 3 týden jako když utne a nic, měla jsem objednaný velký balení a teď to rozprodávám, najedu na jiný druh, mlaská mi po něm, zrovna to byl Babylove z DM, švagr má přítelku z Německa, tak mi rovnou za levno dovezla dvě balení a co se nestane, opět mi ho malá z ničeho nic odmítá pít, teď už dávám 6 značku, už jsme z toho zoufalí, hrozně pláče, přes den mi spí jen hodinku, v noci jak takž pár hodin spinká, ale má červené očička, je hrozně unavená, ale ty bolesti ji nedovolí spinkat a co na to dr - to je normální, to je kolika, kolika vypadá jinak, ta se hlásí jednou, dvakrát přes den, kdy dítě třeba 2-4 h pláče, ale ne před a po každém jídle...jsme už z manželem vyčerpaný, jdu zítra i kvůli tomu k dr, budu chtít objednat na neurologii kvůli sonu bříška a právě kvůli tomu, že malá nechce otáčet hlavičku a pást koníčky už vůbec, hrozně se bojím, aby bylo vše v pořádku :'(
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojky holky, tak mi na očkování ještě nebyli, chytli jsme nějákou nákazu a Tom pořád kucká. Necháme to až se uzdraví. Pak hned jdeme k mudr. a nejen s Tomem, ale i s Vojtíkem. Čeká nás tříletka . Jo a ty rotaviry chytil Vojtík v roce, zkončil ve špitále na kapáčkách a byl na tom fakt hrozně (tehdá jsem i začala kouřit jaký jsem měla nervy) a když už to vypadalo dobře tak to zase začalo. Bylo to fakt děsný, takže o tom teď uvažujeme, akorát kdyby to nebylo tak drahý...a navíc si říkám, že když budu očkovat proti tomuhe tak určo chytí prozměnu něco jinýho =-O a ládovat ho taky kdejakýma očkovacíma látkama se mi taky nechce.
Jinak to počasí fakt otřes. Nejdříve nakydá a pak to hned taje a je tam venku akorát tak sra.... :-@ příjdeme akorát tak mokrý a zmrzlí.
Odpovědět To se mi líbí0
@Motašek Jiřík dlouho nevydrží, ještě mu to moc nejde, ale ono se to rychle mění, tak snad už bude taky ukázkově pást :) a k těm slzám, já vždycky říkám "slzičky, né, to mamince rve srdce", někdy je to fakt hrozný, jak pláče - úplně rudej a ty stékající slzičky. :'(
Odpovědět To se mi líbí0
čauky, kluky mám 2 a čtvrt roku od sebe, Petřík už krásně pase a vydrží fakt dlouho, krásně reaguje především na mě pořád se na mě chechtá, když pláče že nechce být odložený v postýlce ale s námi tak fakt už mu tečou slzy jako hrachy - vyděrač jeden malinkatej a už si se mnou i povídá <3
Odpovědět To se mi líbí0
@Alyss2 Nám chce doktorka taky rozdělit očkování, nejdřív hexa a pak pneumokoky... což je myslím rozumný... doufám, že je jen bledulka po mně. Taky se už těšíme na jaro, nebudeme se muset tolik oblíkat a hned to bude veselejší, i když teď to vypadá, že zas dorazila ta správná zima.
Náš malej taky nechtěl moc zvedat hlavičku, ale od šestinedělí se to zlepšilo, takže dobrý... na podložce se mu moc zvedat nechce, ale když leží na nás nebo ho přenášíme, tak tou hlavičkou šije, až ho musím hlídat, aby nenabral futra...
Dneska je malej nějakej spavej, tak nevím, zda to není tím počasím nebo hektickým týdnem -v úterý sjme byli na kyčlích, včera u pediatričky a dnes ta krev...
Motašku, jak máš kluky věkově od sebe? Asi jste to tady už psali, ale já si to nepamatuju.
Odpovědět To se mi líbí0
Já už se taky těším na jaro...co malej, ten se má, ten má teplej fusak, ale já bývám z procházky vždycky vymrzlá jak pes:( Nás taky čeká očkování, už teď se děsim že bude řvát jako tur...a jestli nás pak čeká ještě teplota, tak to teda bude zase boj. My jsme bohužel dneska byli poprvé v Motole, malej se doktorce nelíbí a budem cvičit Vojtu....za chvíli mě to poprvý čeká...co vy? zvedáte hlavičku a tak jak máte?
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojky, Lenusacku ano už máme po očko a bez reakce, stejně jako u prvního ale u prvního jsme měli reakci až u druhého očko kdy dostal dvě včeldy hexa + synflorix (pneupokoky), který nechám dát i Petříkovitak že čekám že další měsíc reakce bude taky ... Rotaviry neřeším, slyšela jsem spoustu případů kdy byli očkovaní a stejně to chytli ... Tomášek ten starší byl taky beldulka taky mu brali krev a nakonec je prostě jenom bledý od přírody :) - zima je hnus to se nedá být venku ale doma je to děsný opruz...
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky,
včera jsme měli jít na očkování hexavakcínou a pneumokoky, ale doktroce se nezdála malého barva, že je bledý, tak nic nebylo a dnes jsme byli na krvi kvůli krevnímu obrazu, že by mohl být chudokrevný, nevím. výsledky budou v pondělí. Tak snad to nebude vážný.
Kakynelko, Motašku, už za sebouu máte asi očkování,co? Měli jste po nich nějaké reakce, říkají, že po hexavakcíně jsou horečky kolem 38,5C. Očkovali jste proti pneumokokům nebo rotavirům?
A co říkají zase na tu zimu? To je něco. jsem ráda, že jsme zase pěkně v teplíčku.
Odpovědět To se mi líbí0
Kakynelo, závidím hodného brášku, my neustále bojujeme - Tomášek to je ten náš starší se už sice trovhu sklidnil ale pořád chce ke mě hlavně když koupu Petříka nebo kojím, pořád malýmu chce otáčet hlavičku ať nekouká zrovna tam kam kouká, sice ho hájí před babičkami a tak aby mi ho nebraly a že je Peťa maminky a když pláče tak maminko dej mu napít, ale viditelně se to v něm pořád hádá :-S no nemůže mít člověk vše, myslím si ale až to mimi povyroste tak pak budou kámoši, v jádru to Tomášek myslí dobře jen se musí prostě srovnat s tím že maminka tu není už jen pro něj ... <3
Odpovědět To se mi líbí0
Holky krásné děti, Motášku teda Petřík má háro to máš super 8hodin ti spinká? Tak to bych brala taky, Já jsem ráda když jednou za týden vytvrdne tak na 5 hodin. Jinak holky jsem nadšená. Vojtík je super bráška. Když Tomík jen kňukne tak letí za mnou upozorní mě, s Tomem si hraje, rád s ním spinká prostě je to boží. Měla jsem z toho trochu strach, ale je vidět, že neprávem. Jinak jsem dala ten obyč. sunar a Tomík se mi po dlouhé době sám vytentil, tak doufám, že se to zase nezasekne
Odpovědět To se mi líbí0
ahojky Žanýsku, Amálka je krásná flower flower já už mám po čištění a už i potvrzeno že už jsem konečně po porodu v pořádku... Petřík je naprosto úžasný po koupání večer se nacucá a pak asi hodku v postýlce si povídá s lvíčkem jenž mu visí nad čumáčkem z kolotoče a pak spí 8 hodin - nádhera - když se vzbudí tak si buď cucá prstíky nebo jen tak pohekává a tím mě vzbudí - být jistota že budou takové všechny děti tak mám každý rok jedno , Kakynelo Tomášek je taky krásnej - to nám to pěkně rostou ty miminka <3
Odpovědět To se mi líbí0
@kakynela Holky, že je božííí ? já jsem z ní úplně paf
Odpovědět To se mi líbí0
Lenusacku já to tím teploměrem dělám když už to trvá dlouho. Ale tu UM papá už pomalu měsíc a pokud mu to neudělám tím teploměrem tak nekaká a dělám mu to nejdřív po třech dnech když už nemůžu vydržet to jeho řvaní. Jde mi jen o to aby si na to nezvykl a pak to nevyžadoval....
Odpovědět To se mi líbí0
@Lenusacek Kakynelko přesně jak píše Lenusacek, na UM se děti někdy ani dny nevykadí, u naší malé je to teď tak jednou za den i to je ale někdy zázrak, ale doporučila bych ti prebiotika Infant Acidophilus, měly by být v každé lékárně, nám to pomáhá, hlavně my teď frčíme na sunaru, který nemá vlákninu, takže by se nám malá po samotném sunaru ani nevykadila, ale Nutrilon, Sunar i Nutradefense vlákninu mají, ale já ty prebiotika používala i u toho Nutradefense a bylo to opravdu lepší
Odpovědět To se mi líbí0
@kakynela Kakynelko, náš malej taky nekakal každý den po UM, ze začátku třeba i tři dny bez bobků... asi chvli trvá, než si tělo zvykne na jinší složení mlíka, ještě bych počkala, záleží, jak dlouho netentil a pak bych se poradila s dětskou doktorkou. A nebo zkus použít rektármí rourku (nebo jak se tomu říká) , nebo postačí i obyčejný teploměr do zadečku a třeba to tomu kakání pomůže... uvidíš, držím moc pěsti!
Odpovědět To se mi líbí0
Tomášek
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky, prosím o radu musela jsem přejít na UM. A malej mi od té doby nechce kakat. Zkoušela jsem už ten sunar nutradefense i nutrilon. Teď jsem teda koupila obyč. sunar klasik. Nevíte jak to udělat aby konečně sám tentil? Už jsem ztoho na prášky. To jsem u toho prvního nezažila. Možná to bylo i tím že jsem ho kojila do půl roku a pak už mléko odmítal.
Odpovědět To se mi líbí0
@žanýsek žaný, pošli znova, nic mi nedošlo :(
Odpovědět To se mi líbí0
@Lenusacek Leni máš zprávičku ve vzkazech
Odpovědět To se mi líbí0
@žanýsek Žanýsku, adresu máš ve vzkazech ;)
Odpovědět To se mi líbí0

Diskuze

Doporučujeme