Maminka.czDiskuze

Rady od maminek-finance

Very 12. 11. 2009 9:01:51
Joj.....no tak na kočárek jsme měli odloženo 1O OOO,- , nakonec stačila o trošku menší částka, nemáme sice žádnou profláklou značku, ale stačí nám bohatě. Navíc....další dítě prozatím není v plánu, nějak brzo, že by se kočárek využil hned dvakrát, a na to, že ho budu používat rok a kousek....mi přišlo líto vyhodit víc peněz. Navíc málokdo si asi koupí "jetý" kočárek, když za pár korun se dá koupit nový, byť třeba polský, ale funguje naprosto bez problému. No tak to je teda ten kočárek. Postýlka: komplet celá vybavená mě stála asi 45OO,- vanička a lehátko 3OO,- Chůvičky stály něco přes 1OOO,- ale to si každý nepořizuje, když nepotřebuje. Měla jsem zrovna koupené i koj.láhve, (člověk nikdy neví) , brala jsem od Aventu, dvě, jedna stála něco do 2OO. Ale dají se pořídit i třeba od Nuku, stojí jedna asi 8O korun. Přebalovací podložka stála něco přes 2OO,- nekupovala jsem pebalovací pultík, ale nechala jsem si vyrobit velkou komodu, hloubku 6O cm, aby se mi tam podložka vlezla, navíc má 4 mega šuplíky, a do dneška malému stačí na veškeré věci. Fusak do kočárku stál 13OO,- deka 7OO,- brala jsem schválně mega teplou, na zimu, ale dá se určitě koupit i levnější. Další deky.....takové tenší, jsem pořešila tak, že jsem si koupila takvé látky (takový "dekový" materiál ) a jedna ta látka mně vyšla na nějakých 14O korun, a je to velký kus látky. Jsem to jenom olemovala, ať se to nepáře........ a bylo. Pak vajíčko do auta...do 2OOO,- se vlezeš. Takové ty serepetičky jako nůžky, hřebínky....to je pár korunek. A oblečení.......no měla jsem všechno nové, většinou z Tesca Cherokee (nebo jak se to píše), to je za pár korun...ono to má dítko stejně na chvilku. Něco teda i z dětských obchodů, tam jsou už ceny ale jiné. Kolébku jsme měli pučenou....ale dá se vystačit i s postýlkou. Zavinovačky jsem měla dvě..takové ty rychlozavinovačky na suchý zip....jedna stála asi 25O korun. A jinak záleží na tobě, co budeš chtít víc pro miminko. jestli mu pořídíš i takovou tu houpací podložku "jsou na tom i nějaké cingrlátka a tak) , nebo jestli si budeš pořizovat to nosítko...."klokánka" .......to já ale nekupovala. A navíc když si každý měsíc koupíš něco.....není to tak strašné. A babičky určitě taky rády něco přispějou..... Monitor dechu jsme také neřešili, ten jsme neměli, ale dá se i pučit..za pár korun. Já myslím, že do 25OOO až 3OOOO máš výbavu komplet novou a kočárek taky solidní. (pokud si teda nebudeš pořizovat jenom kočárek za 2O OOO. ) Ale tak někdo chce radši značkové věci, a nakupuje pouze a jenom v dětských obchodech (některé věci docela předražené) a to pak je ta částka uplně někde jinde. Dám srovnání: přebalovací pultík z masivu v obchodě stál zrhuba 7OOO - 8OOO peněz. Byla na něm sice větší ta horní deska na přebal.podložku, ale šuplíky moc velké nebyly. Já si nechala udělat velkou komodu ve stolárně, z masivu, za 6OOO peněz, má hlouku 6O, podložka sem tam krásně vešla, zbylo místo i na ubrousky a tak podobně, a má 4 veliké hluboké šuplíky, a to fakt tam má malý narvané uplně všechno, i zásoby Nutrilonu, kaší .....hračky. Takže tak! To jsem chtěla jenom uvést jako příklad..... Klidně se ptej dál. Ráda ti odpovím....já se kamarádek také vyptávala navšechno možné..... PA
Přezdívka nebo jméno
Váš komentář
:-);-):-)):-D^^O:-):-];-]:D:laska::-*:oops:8-)8-D:sok::-\:/]:-<]:-D>:-(:grr::eh:-(:'(8-S:-l:kuk::hmm:8-P:-P:zelenac::-!:-|:tleskani:oboze:potichu:nenapadne:hm:sipka::!::?::napad::achjo::lol::pozor
Odeslat odpověď

Pravidla diskuzí na webu Maminka.cz

Zasláním příspěvku do diskuze souhlasíte s těmito pravidly:

  • Podmínky užívání služby informační společnosti
  • Informace o zpracování osobních údajů
  • Příspěvky se musí týkat tématu článku.
  • Příspěvky nesmí obsahovat vulgární výrazy a slovní útoky na jiné osoby.
  • Příspěvky nesmí poškozovat web Maminka.cz ani ostatní projekty provozovatele.
  • Je zakázáno vkládat do příspěvků nezákonný obsah včetně odkazů na stránky nabízející takový obsah.
  • Příspěvky nelze využívat k reklamě.
  • Příspěvky, které porušují pravidla diskuzí, budou odstraněny. Případně budou upraveny tak, aby neporušovaly pravidla diskuzí. V textu bude následně uvedeno, že příspěvky byly ze strany redakce upraveny.
  • Právo moderovat diskuze mají pouze vybraní zástupci provozovatele. Základní kontrola každého příspěvku probíhá ještě před jeho zveřejněním.
  • Maminka.cz je soukromý web a provozovatel má při řešení sporů, které se týkají příspěvků v diskuzích, vždy konečné slovo.
 

Diskuze

Doporučujeme