Rodičovský příspěvek

Zpět na hlavní stránku diskuzí Lucie | 1. 10. 2015 14:25
Dobrý den, čekám miminko a pracovala jsem na dohodu o pracovní činnosti, jelikož jsem byla zároveň i student. Na nemocenskou i mateřskou nárok mám. Chtěla jsem se tedy zeptat, zda si budu moci zvolit rodičovský příspěvek ve 3-leté variantě (tuším, že to dělá zhruba 7100 do 3 let věku dítěte), když průměrná měsíční mzda byla cca 4000 Kč? Přítel je OSVČ, ale neplatí dobrovolné nemocenské pojištění, tudíž z jeho platu se délka odvíjet nemůže (pokud to dobře chápu). Moc Vám děkuji za Vaší odpověď.
Celkem 2 odpovědi Řazení příspěvků jako dřív
Lucie | 9. 10. 2015 9:40
@Zanet Už to mám zjištěné. Z DPČ jsem nemocensky pojištěna v těch měsících, kdy můj příjem byl vyšší než 2500 i když jsem byla studentka odváděla jsem z toho soc. a zdravotní. Takže když v tom měsíci kdy jsem byla nemocensky pojištěna nastoupím na nemocenskou, nárok na ni mám. Mám ji od července a je mi normálně vyplácena. Na mateřskou nárok nemám, protože jsem na nemocenský, kdybych ještě pracovala nárok mi na ni vznikne taky. Takže můžu být na nemocenské až do konce šestinedělí a v tom případě si pak zvolit rodičák na 3 roky.
Zanet | 2. 10. 2015 21:10
Jak můžeš mít nárok na mateřskou a nemocenskou když si pracovala jako student na dohodu? To mas odpracováno ještě někde jinde nahlavni pracovni pomer .O tom nevím. Studuji Mgr, pracují na dohodu ale mateřskou mi přece nikdo nedá. Ani nemocenskou když jsi na dohodu jako brigádník. myslím že si nemůžeš navolit rodicak. jsi proste student a pritel osvc bez pojisteni. Není z čeho vypočítat denní vyměřovací základ. Přečti si mpsv.cz rodičovský příspěvek
Autor tohoto tématu zvolil, že odpovídat mohou pouze přihlášení diskutující. Přihlaste se, případně se před tím zdarma zaregistrujte.

Posílat příspěvky e-mailem:
E-mail:
Přihlásit se


AKTUÁLNÍ HOROSKOP

Máte chuť do života, vrháte se na všechno s vervou a u toho, co vám stojí v cestě, platí: „S chutí do toho a půl je hotovo“. Dnes máte…
Maminka na FacebookuVýpočet data porodu


Spočítejte si ovulaci