Ryby

Zpět na hlavní stránku diskuzí Lucie | 1. 5. 2015 10:48
Ahoj, chtěla bych se doptat, jak je to s rybama. V novém čísle Maminky (květen 2015) se píše na str.81 píše co nejíst v těhotenství: "Mořské ryby - obsahují velké množství rtuti a toxických kovů, jejich nadměrná konzumace může způsobit vážné poškození vyvíjejícího se nervového systému."A na str. 111 se píše, že ryby jsou nepostradatelné: " Odborníci doporučují dítěti nabídnout rybu už kolem půl roku....mořské ryby obsahují důležitý jod, jehož přítomnost v potravě je nezbytná pro správný vývoj organismu.Takže nechápu, že v těhotenství to vadí, a pak když se narodí a stále se miminko vyvíjí, tak už to nevadí??
Celkem 1 odpověď Řazení příspěvků jako dřív
Teres | 13. 10. 2015 9:14
Ahoj, já teda nejsem kdo ví jaký odborník, ale tyto články bych brala s nadhledem. Je fakt, že ryby obsahují jód a jsou zdravé a je taky fakt že moře už jsou znečištěná a kromě zdravých látek obsahují i ty zmíněné nežádoucí. Já kupuji ryby v rybárně, konkrétně v Seefish, a tam mi vždycky poradí. Berou něco i z rybích farem, kde žádné toxické látky být nemohou, takže si vybírám často ty. Nebo jsem zase slyšela že ty sladkovodní mají sice méně jódu, ale naopak nemají tolik toxinů...takže spíše vybírat ty sladkovodní...Základ je vybrat si kvalitní rybárnu která má kvalitní dodavatele, podívat se odkud ty ryby dováží ;)
Autor tohoto tématu zvolil, že odpovídat mohou pouze přihlášení diskutující. Přihlaste se, případně se před tím zdarma zaregistrujte.

Posílat příspěvky e-mailem:
E-mail:
Přihlásit se


AKTUÁLNÍ HOROSKOP

Mějte se dnes na pozoru před lidmi, k nimž nemáte plnou důvěru. Ať už to bude mezi kolegy, neznámými lidmi či v nejbližším rodinném…
Maminka na FacebookuVýpočet data porodu


Spočítejte si ovulaci