Maminka.czDiskuzeTěhotenství a porod

Srpňátka 2013

Ahoj holky, je tu někdo, kdo má termín porodu v srpnu? Určitě se vás najde víc, tak prosím pište ať se podělíme o svoje štěstí.. mě vychází termín porodu na 7.8.2013, ale zatím jsem ještě u doktorky nebyla, jsem objednaná až na 28.12. tak se modlím aby bylo všechno v pořádku..
Celkem 535 odpovědí Zobrazit jako strom
Ten je krásnej s tím světlem a kouřením sousedů to máte hodně blbý, ale určitě si poradíte..
Odpovědět To se mi líbí0
@EvulinDíky za tipy .) tak nakonec jsme zjistila, že to bělmo je ok, jen u nás v bytě to vypadalo, že je žluté, protože bohužel nám nejde vůbec světlo do bytu kvůli stromům, takže jsme furt ve tmě vpodstatě. A ani na balkon ho dát nemůžu, protože sousedi ze všech stran kouří a co 10 minut musim zavírat okna, když větrám natož tam dát malého Naštěstí procházky to jistí
Jinak tady ho máte na fotečce
Odpovědět To se mi líbí0
Lili toho bělma se neboj, je to poporodní žloutenka, projevuje se nejvíc 3 až 4 den po porodu, takže je možné, že se u vás projevila o trošku později.. sluníčko žloutenku rychle léčí, takže stačí dát postýlku k oknu, nebo dávat kočárek na balkon, nevím jaké máte možnosti.. my teď máme bělmo taky hodně žluté, tak jsem dala cestovní postýlku k oknu a přes den spinkáme u okna.. chce to jen trošku denního světla.. s tím kojením je to boj.. já u prvního s kojením bojovala šíleně.. vůbec nám to nešlo a měla jsem z toho strach i u druhého, ale nakonec nám jde.. mě dost pomohly i videa a tento článek, zkus se na to kouknout http://kojim.webnode.cz/nejcastejsi-problemy/jak-...

http://www.breastfeedinginc.ca/content.php
Odpovědět To se mi líbí0
@EvulinEvi: 2930 g, 49 cm Závidim, že je malý hodný, náš teda taky, občas si zařve, ale máme problémy s kojením, nechce se moc přisát, a když jo, tak 3x potáhne a pustí zas prso, tak doufám, že se to zlepší, začal to takhle dělat včera a vůbec nevim proč Navíc dneska jsem zjistila, že má nějaké moc žluté bělmo, tak uvidíme... =-O
Vendymo držím palce
Odpovědět To se mi líbí0
Lili moc moc gratuluju a jaký jste měli míry? Vendymo nechci to zakřiknout, ale sama koukám nevěřícně, jak nám to jde.. s prvorozeňátkem se to druhý nedá vůbec srovnat.. spinká 3, někdy i 4 hodiny v kuse.. kolikrát ho musím na to jídlo budit... začíná být víc vzhůru, ale naštěstí vždycky ráno, kolem 7mé, třeba do 9ti a pak odpoledne nebo spíš na večer zhruba 3 hoďky, ale jen leží a kouká, tak třeba cvičíme na bříšku, nebo na sebe jen pokukujem.. je fakt strašně hodnej.. skoro ani nezaplače, jen když má opravdu hlad, nebo tlačí nějakej ten prdík, ale naštěstí jsme zatím všechny prdíky docela rychle rozehnali.. uvidíme jak budeme bojovat dál, ale zatím si to plně užívám.. v noci se v klidu vyspím, což jsem u prvního neznala.. jako fakt je to úplně jiný než poprvé..řekla bych, že tím, že nejsem ze všeho vycvaklá a vím přesně jak mu pomoct a co udělat, tak si to užívám mnohem víc.. určitě to tak budete mít taky.. myslím na tebe Vendymo, jsem zvědavá na tvůj porod a přeju, aby byl rychlej a mohla sis už taky jen užívat flower
Odpovědět To se mi líbí0
@VendamaHolky, tak my už to máme za sebou 19.8. se nám malý narodil(přesně na naše výročí svatby), porod trval 10 hodin, chvílema to byl masakr, ale jsme zdraví a od včerejška doma. Škoda jen, že mi tak natýkají prsa, s tim mám fakt problém
Evi malej je krásnej
Držim palce holky, ať máte v pohodě porod a jste rychle doma
Odpovědět To se mi líbí0
Evulin, nádherné fotky!!! A jak pak se daří? Jak to zvládáš?? Povídej, přeháněj....
Odpovědět To se mi líbí0
a poslední
Odpovědět To se mi líbí0
jedna s bráškou
Odpovědět To se mi líbí0
a ještě jedna
Odpovědět To se mi líbí0
holky už máme fotečky od fotografky, foceno přesně 7 dní po porodu..
Odpovědět To se mi líbí0
tak já mám termín 30.8.2013 ale ted 20. sem byla na kontrole v nemocnici a ve zprávě je psané hrdlo 2cm pro prst tak nevim.kdy ale dole stojí že pokud neporodim tak kontrola za týden v 8h
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky, tak se hlásím z kontroly, prý už se to pomalu chystá, tak uvidíme, přesně máme termín příští pondělí, tak snad už bude malý na světě dřív už aby to bylo, sice se bojím :'( :'( :'(
Klarus Tobiášek je opravdu nádherný!! <3
Mějte se holky, snad vás prcci nezlobí!
Odpovědět To se mi líbí0
je to mazlík :)
Odpovědět To se mi líbí0
ahoj děvčátka dlouho jsem tu nenechala příspěvěk ,ale sleduji Vás vždycky když chci napsat tak ten muj skřítek malej začne řvát že má hlad Tobínkovi už je měsíc a týden ..krásně prospívá už má přes 50cm a váží už skoro 3,5kila :) je to zlatíčko pláče málo.... začátky byly těžké kvuli nesppání,ale už jsem si vcelku zvykla jiank holky co už jste porodily v čele s Evulin tak Vám moc gratuluji a těm co ještě neporodily tak hodně sil a co nejméně bolesti..ať už máte svoje miminka u sebe a můžou z Vás být ty nejšťastnější maminky na světě přikládám pár foteček s Tobínkem :)
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj Evulin Tak moc moc gratuluji k narození Davídka, hlavně ať jste oba zdraví, ať mu vydrží to hodňoučkování a papkání, je opravdu moc krásný. Úplně ti závidím, že už to máš zdárně za sebou a ještě s takovým pocitem, že na to budeš moc hezky vzpomínat
Mě čeká v pondělí opět kontrola+ozvy, tak uvidíme, co se bude dít.. =-O
Mějte se holky a pište
Odpovědět To se mi líbí0
A ještě jedna..
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky, tak já se hlásím, dnes nás pustili z porodnice. Davídek se narodil 12.8. (takže přesně v den termínu). Kontrakce jsem měla jak jsem tu psala od 11.8. od 8mi od rána, ale dost nepravidelné, až kolem 15hod, to začalo být po 8mi minutách, tak jsem pořád čekala že pojedeme až to bude po 5ti minutách a ono furt nic.. pak se mi zdálo, že se malej málo hýbe, tak pro svůj klid jsme jeli o půlnoci do porodnice natočit ozvy, byl v pořádku, tak mě zrovna i vyšetřili s tím, že jsem na dva prsty volně, takže se už něco konečně dělo, takže jsme jeli zase domů, ale kontrakce neustávaly, stále po 8mi minutách a něco málo před 8mou hodinou ráno se to zlomilo a najednou to bylo hned po 3 minutách, tak jsme hned vyrazili. Dojeli jsme tam v 8 ráno, než se natočily ozvy, vyšetření, příjem, tak bylo 9 hodin co jsme se dostali na sál. U příjmu doktorka řekla že jsem na 4 prsty a voda je dost vyklenutá, takže může kdykoli prasknout a začala jsem krvácet.. Porodní asistentka mi hned udělala klistýr a tak jsem pendlovala mezi záchodem a sprchou, po druhé jsem šla do sprchy a praskla mi voda.. bolesti byly opravdu příšerný, ale celou tu dobu jsem byla překvapivě v klidu protože se všechno událo tak přirozeně bez zásahů a všechno to k něčemu vedlo (oproti minulému porodu to bylo všechno tak spontánní a přirozený..). Každopádně malej byl přád hodně vysoko.. měli jsme hodně šikovnou porodní asistentku, byla zlatá a ještě tam byl jeden mladej doktor, kterej se byl podívat poprvní na porod, tak šlo vidět, že je trošku v rozpacích.. kolem půl 11 se mi začalo chtít tlačit, malej byl pořád hodně vysoko, ale asistentka říkala, že to teda zkusíme, tak jsem párkrát zatlačila a malej krásně sestoupil dolů po každým zatlačení.. narodil se v 10:45hodin, měl 3630g a 52cm (takže naštěstí obávané 4kg se nekonaly).. je úplně akorát a je nádhernej a neskutečně hodnej.. hned po narození mi ho dali na břicho a nechali ho na mě nahulatýho asi hodinu a půl, bylo to úžasný.. toto jsem u prvního nezažila.. hned se přisál a bylo to moc dobře, protože u prvního jsme se s kojením trápili a Davídek saje jako drak.. jde mu to fakt krásně.. první druhý den po porodu měl pít 20ml a on si místo toho tahá 50ml krásně hajá a na kojení ho budím po 3 hodinách.. někdy se vzbudí sám, někdy ne.. holky myslím na vás a přeju vám, aby jste to měly co nejrychleji za sebou a měly z porodu dobrej pocit, tak jako já, protože jak jsem se toho bála, tak teď už vím, že na to budu vzpomínat hodně v dobrým..
Odpovědět To se mi líbí0
@VendamaVendy to je dobře, že jsi v pořádku . Včera v nemocnici nám dělali ultrazvuk, ozvy a nakonec nás pustili domů s tím, že zatím je to v normě, ale od čtvrtka mám chodit do rizikovky a kdyby něco a hned jedem na sál. No a v noci mě začlo tuhnout břicho a píchat v něm, tak jsme jeli. Sestra mě přijmula, prohmatala mě zevnitř takovým způsobem, že jsem myslela, že umřu :'( :'( a krvácim ještě doteď :-S . Pak mi dělali ozvy a ty byly dobrý, ale začly mi slabé kontrakce(podle mě z toho vyšetření...), tak mě pustili domů. A teď čekáme.... Akorát mě mrzí, že nechali muže 3 hodiny na chodbě venku a nic, přitom mohl být se mnou na těch ozvách a tam jsem byla přes 2 hodiny. No jsem zvědavá, co bude dál... =-O
Holky držte se
Odpovědět To se mi líbí0
@LiliankaLISATak já po včerejší kontrole taktéž porod v nedohlednu, ozvy dobrý... Jen nám jedinou jistotu v tom, že nebudu přenášet, takže pokud neporodím do 26, tak 27 nastupuju do nemocnice, asi skrz ten první císař..aby se to pohlídalo..Letí to ale strašně, těším se i hrozně bojím, ach jo :'( :'( Evulin to má už na 100% za sebou, že nepíše, snad to má všechno dobré
A jak jsi dopala Lili v nemocnici? Dej vědět
papa
Odpovědět To se mi líbí0

Video

Diskuze

Doporučujeme