Stále se opakující streptokoková angína

Zpět na hlavní stránku diskuzí Andrea | 23. 11. 2016 14:29
Přeji dobrý den paní doktorko,po přečtení pár článků zde bych se na Vás ráda obrátila s prosbou o pomoc. Syn, nyní 5 let a 3 měsíce má stále recidivující angíny. Do 3. let nebyl téměř nemocen, pouze občas rýma, kašel. Od nástupu do dětského kolektivu (školka) začal více marodit. Požádala jsem o vyšetření na alergologii (zjištěna alergie na břízu, vzdušné plísně - alternaria a hraniční alergie na psa).Syn měl od Vánoc 2015 již 6x antibiotika. Začalo to na Štědrý den oboustranným zánětem středního ucha a pokračuje, doteď, angínami, v lepším případě nálezem streptokoka pyogenes - masivně ve výtěru. Syn ho měl naposledy v nose i v krku. Buď mají ve školce "bacilonosiče" a on to chytá na základě velmi snížené imunity nebo již antibiotická léčba nezabírá a bakterie vždy přežije. Neumím si to již vysvětlit. Naposledy nás rodiče nakazil a museli jsme být také přeléčeni atb. Na přelomu září a října jsem byla se synem měsíc v dětské léčebně respiračních onemocnění, kde syn navštěvoval mj. i speleoterapii (13x za pobyt).Od té doby byl ve školce asi týden a poté znovu bolest v krku, již bez teplot a pak se mu okolo pusy objevila vyrážka (dle dětské lékařky - impetigo). Nechala udělat výtěr a znovu potvrzen Streptokok pyogenes.Předepsány atb, ale chodím se synem k homeopatičce (mj. má atest na dětskou pediatrii) a odmítla synovi nasadit atb, že nemá žádné příznaky nemoci-jen lehce červené mandle. Máme pouze homeopatika v kombinaci s homeopatiky "Streptococcinum 9CH".Uvažuji, že nechám syna vyšetřit také na imunologii.Děkuji předem za Váš čas a názor.
Autor tohoto tématu zvolil, že odpovídat mohou pouze přihlášení diskutující. Přihlaste se, případně se před tím zdarma zaregistrujte.

Posílat příspěvky e-mailem:
E-mail:
Přihlásit se


AKTUÁLNÍ HOROSKOP

Kolegové v zaměstnání jsou zneklidněni vaší nenadálou rázností při prosazování vlastních názorů. Mnozí s vámi nesouhlasí, ale málokdo…
Maminka na FacebookuVýpočet data porodu


Spočítejte si ovulaci