Syndrom PCO

Zpět na hlavní stránku diskuzí Karoll | 8. 1. 2010 21:37
Ahoj, před pár měsíci jsem se dozvěděla tuto diagnózu. Přirozenému otěhotnění dr. skoro nedávají šance. (Ale já doufám, že se někdy zadaří.) Máte někdo s tímto syndromem zkušenosti? Podařilo se Vám otěhotnět?
Celkem 2 odpovědi Řazení příspěvků jako dřív
Backler | 13. 5. 2010 23:16
@LuTram Ahoj , já tuhle diagnozu zjistila předevčírem. Je mi 22 let, antikoncepci jsem začala užívat v 15-ti letech a vysadila ji v prosinci. Začaly mi vypadávat vlasy, problémy s akné, bolestivá a slabá menstruace........S přítelem bychom chtšli na podzim miminko, ale lékařka mi doporučila začít užívat HA, alespoň do srpna. S touhle diagnozou nemám žádné zkušenosti,c jen co jsem vyčetla na netu, tak to zní celkem nepříznivě.......
LuTram | 11. 5. 2010 11:51
Ahoj, také jsem se dozvěděla před pár týdny, že mám syndrom PCO. Je zvláštní, že na to přišla až nová paní doktorka po několika letech trápení, kdy jsem lítala po doktorech a zjišťovala, proč menstuuji jednou za půl roku, když mám dobrej čas, tak jednou za čtvrt roku. Je mi 24, mestruuji od 13 let. Teprve když jsem přešla k nové paní doktorce, tak tenhle problém začala řešit od základu. Sama byla udivená, že se mnou nikdo nic nikdy neřešil.
Teď se má věc podobně jako u Karoll. Šance na přirozené otěhotnění skoro žádná. Až budu chtít otěhotnět, tak jedině nasazení hormonální léčby, abych začala ovulovat a pokud by se ani tak nepodařilo, tak IVF.
Zatím s přítelem mimčo v plánu nemáme. Neberu ani hormonální antikoncepci, dáváme si jen pozor. Jen mám potíže s nepříjemným pocitem v podbřišku a s váhou. Nemůžu zhubnout ani deko a o pleti nemluvě.
Budu ráda, když se do diskuze přidají další maminky, nebo budoucí maminky, které mají podobné problémy.
Autor tohoto tématu zvolil, že odpovídat mohou pouze přihlášení diskutující. Přihlaste se, případně se před tím zdarma zaregistrujte.

Posílat příspěvky e-mailem:
E-mail:
Přihlásit se


AKTUÁLNÍ HOROSKOP

Raději se dnes do žádných konfliktů nepouštějte. Hrozí, že byste z nich byla zdrcenější než obvykle a rozhodně se nestane, že byste…
Maminka na FacebookuVýpočet data porodu


Spočítejte si ovulaci