Maminka.czDiskuzeTěhotenství a porod

Těhotenská cukrovka

Ahojky, tuto diskuzi jsem založila hlavně pro maminky co mají otázky a které toto téma zajímá.I pro Ty co si rády jen tak popovídají a svěří se. Je mi 33 let a jsem potřetí těhotná a opět mám cukrovku.Počítala jsem s tím a nijak mne to nezlobí.Jde jen o zvyk.Píchám si inzulín.U prvního kluka jsem si píchala 4x za den a po porodu mi ihned cukrovka zmizela a vše bylo v pořádku.Při druhém těhotenství jsem si také píchala 4x za den, ale už dvojité dávky a po porodu mi inzulín vzali až po 14 dnech.Teď jsem inzulín musela brát už dva měsíce před početím a musím si píchat už 5x denně.Je velmi důležité u cukrovky dodržovat dietku a být dobře kompenzovaná.Určitě si řeknete ježíš píchat si inzulín to je hrozné, ale věřte není.Jde o Vás a o Vaše miminko a pro něj jistě uděláte vše co je potřeba.Musím uznat, že jedna věc se mi na tom moc líbí.Tím že jsem musela a musím dodržovat dietu jsem v obouch těhotenství nepřibrala.Dokonce při druhém jsem před porodem měla o 4 kila méně nežli před početímBudu ráda, když se přidáte a popovídáme si.Přeji všem zdravíčko a hlavně vše v pořádku jak má být.
Celkem 25 odpovědí Zobrazit jako strom
tak jsem těhotná už po třetí a cukrovku mám taky potřetí a ještě jsem o glukorizinu neslyšela, kde se to dá objednat? nechci chodit nikam do lékárny v tomhle období když jsem těhotná, sedět doma a dávat na sebe a mimčo pozor
Odpovědět To se mi líbí0
@Krista ten glukorizin je jenom doplněk stravy, ale přírodní a obsahuje látky, které přirozeně udržují hladinu cukru v těle, takže je to velice dobrý pomocník
Odpovědět To se mi líbí0
@Monča prosím o co přesně se jedná? co to je ten glukorizin? mám problém s hladinou cukru, tak hledám nějaké řešení
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky, já teda nemám těhotenskou cukrovku, ale mám vysoký cukr, pravidelně beru Glukorizit, je bez předpisu a dá se objednat z internetu, na stránkách www.ceskyrajzdravi.cz nabízí i poradenství, tak by vám tam třeba pomohli i s tou těhotenskou cukrovkou, aby ste nemuseli být na inzulínu nebo aspoň snížili hladinu cukru
Odpovědět To se mi líbí0
ahojky jmenuji se lucka je mi 37let a NASLI MI TEHOTENSKOU CUKROVKU MOC SE BOJIM O MIMINKO
Odpovědět To se mi líbí0
Jsem těhotná a mám cukrovku picham si inzulin ale nevim co mam jist abych neměla vysoký cukr dekuji ta odpověď
Odpovědět To se mi líbí1
@Niki díky já už se mezitím byla zeptat v lékárně takže už ho mám doma, použila jsem zatím jednou a dobrý pomohl, tak snad to nebylo jenom pro jednou a bude pomáhat pořád
Odpovědět To se mi líbí0
@lenkkaa Jojo koupila jsem ho v lékárně nebo se dá koupit i přes internet co jsem tak koukala
Odpovědět To se mi líbí0
@drapek33 a co je to za sprej, kde se prodává, v lékárně?
Odpovědět To se mi líbí0
@Anna Ja slysela o konopnych kapkach ze na to zabiraji. :)
Odpovědět To se mi líbí0
holky a vyzkouseli jste i nejake kapky ci tak?
Odpovědět To se mi líbí0
@petka Já mám zkušenost takovou, že můžu sníst jakékoliv ovoce a cukr mi to nezvýší. Nechci doporučovat naslepo, sama paní doktorka se divila - jinak stačí sníst i pár brambor a cukr mi i přes inzulín (10 jednotek) vylítne, ale pokud si měříte, tak to určitě stojí za zkoušku. Jím i banány, hroznové víno a to bez píchnutí inzulínu... ale opravdu jenom na snídani bez čehokoliv jiného. To samé se zeleninou k večeři, tu si dávám s vajíčkem, sýrem nebo masem a cukr je také ve správném rozmezí i bez inzulínu.
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky, obracím se na vás s prosbou tak trochu k tomuto tématu. V těhotenství jsem také měla těhotenskou cukrovku (teď už máme zdravého- klepu na zuby- skoro 11-ti měsíčního chlapečka), ale cukrovku dostal náš 13-ti letý pejsek. Chtěla jsem se zeptat, zda vám nezbývají nějaké proužky do glukometru Wellion Calla a zda byste je některá za poštovné nevěnovala – ke konci těhotenství mi sice lékařka napsala ještě jeden balíček, ale už pomalu docházíme. Pokud ano, napište mi prosím na mail: novakova-lenka@email.cz. Mockrát děkuji a přeji krásné Vánoce a pevné zdraví vám i vašim broučkům!
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojky Maminky,

taky mám těhu cukrovku,byla jsem s toho něštastná,tak držím dietu,měřím si cukr 1-2do týdne.a mívám těch 5,4,někdy 6.2.i přes den,takže si myslím to,že doktoři jen hrotí a nic.ráda bych jedla co jsem měla ráda,ale nejde to,už kvůli málemu,a hlavně si nechci píchat inzulín,to rači budu držet tu dietku,porod mám v listopadu,tak to vydržím
Odpovědět To se mi líbí1
Dobrý den.taky mě zjistili těhu cukrovku.nemohu to pořád nějak polknout,držím dietu.a hlidám si cukr.a jedna známá mě řekla at si dám do čisté vody citron,at si kápnu.prej to snižuje cukr,je to možný.děkuji za odpověd.renata
Odpovědět To se mi líbí0
@Luci Nejlepsi je podivat se na www.tehotenskacukrovka.cz, kde jsou vsechny informace vcetne super doporuceni, jak a co jist jist. Soucasti Kdyz budes drzet dietu, bude vse v ok. Hlavne nemit hlad, jist 6x denne a to vcetne male 2. vecere (aby telo dlouho nehladovelo v noci). Slozite sacharidy 270 g (rohliky, brambory, testoviny...)rozdelit do celeho dne. Zakazan je bily, tmavy cukr, med...vsechno. Kdyz si chces dat neco sladkeho, muzes ovoce, ale jen 1-2 ks denne a spis kyselejsi (jablka, kiwi, par jahod). Urcite ne hroznove vino, banan. Lze si dat obcas i strudl, ale musi byt bez cukru, napr. s jablky, skorici, tvarohem. Dobre je, ze si telo po 3-5 dnech zvykne a uz chut na sladke nema. A odmenou je zdrave mimco a jen par kilo navic - za cele tehotenstvi jsem pribrala jen 10 kg .
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojky všem, potřebuji trochu poradit. Před 14 dny jsem byla na tom testu OGT. Vyšel nalačno 4,4 pak hodinu po 10,69 a po 2 hodinách 7,3. Paní doktorka usoudila, že musím držet dietu protože trpím těhotenskou cukrovkou. Když jsem byla na měření v nemocnici měla jsem nalačno 4,3 hodinu po obědě 5,7 a hodinu po večeri 5,2. A to můžu přiznat že k obědu jsem měla drškovou polévku 200q a brambor a file s mraženou zeleninou (normální porce) a k večeři brambory a sekanou (asi 300q brambor a kus domácí sekané).
Přestože mám podle paní doktorky glykemii v pořádku. Mám se hlídat pro těhotensko cukrovku a přijít na kontrolu až za měsíc. Nedostala jsem žádný přístroj s papírkama na měření ani nic podobného. Bylo mi řečeno že smím 270q sacharidu, žádné hroznové víno a meloun a hlavně žádný normální cukr.
Můžu tedy med? Tmavej cukr? A proč vlastně těhotný nesmějí umělá sladidla? Děkuji všem za odpověď.
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojte, já měla těhu cukrovku.Nejdřív dieta, pak inzulin. Snažila jsem se nejíst cukry a hlídala jsem na výrobcích sacharidy,ale nakonec jsem to tak nehrotila, když jsem měla chuť na sladké, tak jsem jedla ovoce, dovbrý je žlutý meloun, je sladký, ale málo sacharidů. Nebo jsem si dělala jablečný štrůdl, klasický, jen bez cukru a bylo to dobré. Měla jsem strach, že malá bude obřík, ale měla 3kg a 48cm, je zdravá, apgar skore měla 10
Odpovědět To se mi líbí0
@petka Ahoj ,podle mě to máš dobré. Co já vím tak na lačno má být cukr do 5,5 a po jídle to je nejlepší okolo 6-7 nejvíc 7.3 Nevím proč Ti doktorka nasadila tak přísnou dietu , možná z opatrnosti, když už si jednou cukrovku měla. Radila bych vyhledat, ještě jinou doktorku, nejlépe diabetologii kde se starají o těhotné s těhu cukrovkou. Výborná je mudr.Moravcová u Apolináře.Držím palečky a uvidíš, že to bude dobré. Hlavně se nestresuj , stres totiž cukr zvedá.Hodně zdravíčka přeji.
Odpovědět To se mi líbí0
Souhlasím s agape,i mě strašili šestikilovým miminkem,nakonec mela malá 2,65kg a 47cm,znám gynekologa,který prohlásil,že je to jen týrání těhotných žen,celkem s ním souhlasím =-O
Odpovědět To se mi líbí0

Diskuze

Doporučujeme