Maminka.czDiskuzeTěhotenství a porod

Těhulky 2010

Ahoj holky maminky a snažilky Tak i já se po třech letech boje můžu přidat mezi těhulky moc by chtěla aby nás takových bylo co nejvíc a tak zakládám dizkuzi kde prosím každou z vás o radu příběh nebo zkušenosti :o) je to třetí den co jsem zjistila po úspěšném IUI (INSEMINACI) že čekáme miminko a pořád tomu nemůžu uvěřit trvalo nám dlouho než jsme to dokázali a je to tady konečně jsem slyšela z telefonu ano jste těhotná je to pro mě všechno nové tak mám první dotaz v noci mě moc bolelo břicho dokonce mě to i vzbudilo máte někdo podobne zkušenosti ze začátkem těhotenství??
Celkem 95 odpovědí Zobrazit jako strom
@musculilus.MJá si taky myslím, že se člověk má pořád čeho bát. Já jsem byla pořád v pohodě a teď v 31 tt jsem nervózní. Nebojím se porodu, spíš mám strach, aby naše miminko spolupracovalo. Otočilo se napříč a prostě se mu tak líbí a nechce se otočit hlavičkou dolů, předtím tak bylo na všech ultrazvucích. Všichni mě uklidňují, že máme ještě čas, ale člověku to stejně vrtá hlavou. Na císař se mi nechce... Ráda bych měla větší rodinku a císař není zrovna ten nejlepší začátek
Odpovědět To se mi líbí0
@musculilus.Mtak to mi mluvíte z duše, začínám 31. týden a na manžela se snažím večer moc nemluvit, usne vždycky, protože ráno taky brzo vstává a navíc vím, že ho začínám rozčilovat. Ale je pravda, že včera usínal na mém bříšku, takže je jasné, že se na naše prtě taky moc těší... i když tak po chlapsku
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojky Tessmi1,
v první řadě gratuluji k těhotenství a hlavně přeji hodně zdravíčka Tobě i miminku. Já jsem byla taky snažilka, i když jen 1,5 roku po téměř 10ti letém braní antikoncepce. Naštěstí jsem uklidnila mysl a dala na všechny ty radílky, ať tak moc nemyslím na otěhotnění. nj ono se to lehce říká, sytý hladovému nevěří ... Ale nakonec jsem si našla zábavu a přestala tak intenzivně myslet na miminko. no a povedlo se. Jinak ohledně těch bolestí: taky jsem je mívala na začátku těhotenství a to opravdu hodně silné, až jsem se s pláčem kroutila na posteli a pak šla skuhrat někam kde jsem nebudila budocího tatínka. Vždycky mě to hrozně vyděsilo a s hrůzou jsem čekala kdy začnu krvácet. Naštěstí to nic neznamenalo a přešlo to jako mávnutím kouzelného proutku. Přeji Ti ať těhotensví pokračuje v naprostém pořádku
Odpovědět To se mi líbí0
@SwanJenny: Já jsem šla ny gynekologii až v 8 tt, protože sestra mi pořád říkala ať neplaším a kdesi cosi, že to taky může být planý poplach. Ale já jsem to že jsem těhotná poznala asi instinktivně, proto taky ty testy. Držím Ti palečky, aby se Tvé těhu potvrdilo a vše bylo jak má. Určitě dej potom vědět jak jsi dopadla. A já věřím že dopadneš dobře, že uslyšíš to co slyšet chceš
Odpovědět To se mi líbí0
@SwanAhojky, taky jsem nakonec skončila u 6 testů.. teď asi 3 dny mi vůbec nic nebylo, ani bříško nebolelo, zle mi nebylo, prostě nic. Až jsem měla strach, že by snad...?! ale dneska je to zpět, od rána je mi na zvracení a břicho bolí jako čert. < zítra jdu teprve na první těhu prohlídku, mám strach, že se dozvím třeba něco, co nechcu slyšet.. =-O Ve kterém týdnu jsi šla ty na gyndu? Já jsem teprve v šestém, pokud dobře počítám...zdá se mi to docela brzo...?
Vy jste se snažili rok a půl?Páááni..my teprve od ledna, ale taky jsem šílela..
Držím pěsti ať je všechno ok a přeji příjemné těšení..
Odpovědět To se mi líbí0
@DoloressAhojenky Dolores,
taky jsem tady nová a taky gratuuji k těhotenství
Odpovědět To se mi líbí0
@B.JennynkaAhojky holky, jsem tady u vás poprvé a ráda bych se s váma zapojila do povídání. Jennynko, své těhotenství jsem zjistila na chlup stejně jako Ty. Pobolívání v podbřišku, v kříži, přecitlivělá prsa .. Protože jsme se o mimi snažili přes rok a půl, tak jsem šílela a udělala jsem si test ještě před menstruací. Vyšly mi tam dvě čárky. Ale protože jsem neměla v test takovou důvěru, tak jsem si dělal aco druhý den nový test, až jich bylo 7 . Nakonec se těhu potvrdilo a teď jsem v 19+3tt. Ale taky mám pořád strach aby bylo mimi v pořádku. na počátku těhu jsme si s přítelem zaplatili prvotrimestrální screening, který dopadl dobře a tripltesty ty dobré výsledky potvrdili. Takže se strachuju spíše proto že jsem prvorodička. 18.6. jdeme s přítelem na ultrazvuk, kde by nám měl doktor sdělit jaké pohlaví má náš miláček. Takže se neuvěřitelně těším. Všem těhulkám přeji moc pohodové čekání na mimíska a hlavně zdravíčko!
Odpovědět To se mi líbí0
@MarčelaTo je normální.Taky se pořád bojím.Ale ty nejkritičtější první tři měsíce máš s úspěchem za sebou.A teď už je hrozba potratu hodně malinká.Ale zase to ber z té druhé stránky.Třeba s miminkem něco bylo a proto ho tělo odloučilo.Já jsem dneska 28+4 a zase se bojím předčasného porodu.Pořád se máš čeho bát.Kdyby jsi se nebála,tak by jsi nebyla normální A to mě se dokonce před ukončením třetího měsíce zdáli přímo noční můry o tom,že jsem o miminka přišla.Tak držím palečky,aby bylo miminko hezky otočené a bylo vidět co má mezi nožičkama
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojky holky ted sem cela nejaka smutna..byla sem na diskusi ,,prvni tydny tehu"a jedna tehulka tam o miminko prisla.. je mi to moc lito protoze si neumim predstavit ze by se nam neco takoveho stalo.sme dneska uz 17+4tt ale stejnak mam o mrnouska porad strach..ikdyz se snazim aby se ve me mel jako v bavlnce.porad neco dobreho mlsam a taky hodne zeleniny a ovoce.aby mel od vseho neco.. uz ted ho miluju <3 a tesim se az nam za 3tydny na velkem ultrazvuku ,,snad" reknou jestli je to holcicka nebo klucina.. a jak se mate vy tehulky???
Odpovědět To se mi líbí0
@musculilus.MV nemocnici říkaly, že by to nemělo mít vliv na plod . Kdyby byla operace plánovaná tak by mi ji asi neudělaly, ale když už tam ten zánět byl tak horší by bylo kdyby se to třeba protrhlo. Tak jim budu věřit =-O co jiného mi zbývá
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojky,týden jsem tu nebyla,protože jsem měla bolesti a musela jsem ležet v nemocnici na kapačkách.Dnes jsem byla na kontrole a obě mimi jsou v pořádku.Musím polehávat a brát léky,ale snad to až do konce vydržím.Jsem teprve v 11+5tt,tak mám před sebou ještě hodně.
Odpovědět To se mi líbí0
@b.petkaJežiši,ale hlavní je,že už jsi v pořádku.A nemohlo to nějak ovlivnit miminko? :-S
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojky těhulky dlouho jsem se tady neukázala, byla jsem totiž v nemocnici. V pondělí mě pobolívalo v podbřišku tak jsem si říkala, že mě tlačí asi močák a on to močák nebyl :'( . Ve 20 hod mě přítel odvezl na pohotovost a ve 22:15 už jsem byla na sále s akutním zánětem slepého střeva :'( . Naštěstí jsem to stihla a šlo to ještě laparoskopicky.Po dietě mám zatím 3 kg dole a to mám ještě týden dodržovat mírnou dietu. Musím říct, že v nemocnici byly na mě moc hodní na to, že naše nemocnice není nějak proslavená úspěchy, ale spíše průsery. Doufám, že už jsem si všechno zlé s těhotenství vybrala a teď už mě čeká jenom to hezké . Hezké těhu a papa
Odpovědět To se mi líbí0
@TerezzzAhojky,koukám,že máme hodně společného Je mi taky 23,jsem těhotná poprvé a jsem dnes 27+6tt Tak to jsme hodně blízko.A na kdy máš stanovený termín porodu?Já sem chodím strašně moc ráda.Vždycky se tady od ostatních těhulek dozvím spoustu nových a někdy i zajímavých věcí S tím blbnutím nejsi sama.Já dřív lehla do postele a spala.A teď lehnu a otravuju manžela,aby si se mnou povídal.Pořád plánuju co se musí ještě stihnout udělat na bytě než se to narodí atd...ale on u toho vždycky usne ale tak to se dá čeká.Dělá řidiče a vstává v pět ráno,takže musí být vyspinkanej.A nejlepší na tom je,když potom zjistím,že už třeba dobrých deset minut si povídám sama pro sebe
Odpovědět To se mi líbí0
@B.Jennynkajojo první dětičky.Takže ani vlastně nevím do čeho jdu a bude pro mě všechno nové.Ale říkám si,že když to zvládli jiní,tak proč bych to neměla zvládnout já A budou to dvě holčičky.Tu holčičku co je nahoře mi potvrdili tři doktoři,ale tu spodní mi zatím řekl jenom jeden doktor,tak snad to tak zůstane.Začala jsem dokupovat deky do kočárku a fusaky a všechno v růžoví Neboj všechno to vyjde.Já taky měla strach,ale miminka mi pohybama dávají dost jasně najevo,že jsou tam a jsou v pořádku a mají se čile k světu
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojte těhulky
jsem ve 25.týdnu,čekám holčičku
je mi 23 let a jsem prvorodička...založila jsem si tady účet protože všechno se s chlapama řešit nedá
já osobně mám pocit,že už z toho těhu začínám blbnout..do teď všechno v pohodě,ale co se začíná čím dál víc projevovat,tak já začínám víc a víc blbnout např. dnešní noc jsem se probudila s nápadem co nám asi ještě tak chybí,zapsala jsem si to ať na to do rána nezapomenu,pak jsem hodinu přemýšlela co dál a usnula jsem jenže za 20min. se to znovu celé opakovalo
jinak zatím všechny výsledky testu máme v pořádku,tak jsem "klidná" :-[ už bych chtěla,aby ta malá rošťanda co mi pořád skáče po močovým měchýři,byla venku...
budu moc ráda když mi některá maminka odepíše...
tak se mějte
Odpovědět To se mi líbí0
@B.JennynkaHlavne se moc nenervuj.kdyz budes v pohode ty tak bude i mimis. ten prvni trimestr je nejhorsi pac se mrnous nejvic vyviji ale az ho prekonas budes si to jen uzivat.on ma clovek strach o to mimi cele tehotenstvi dokud ho nedrzi v naruci ale patri to ktomu. ale ja sem se v nicem neomezovala.jim na co mam chut jen samozrejme nepiju alkohol a kavu 3v1 jen obcas.jim taky hoodne moc zeleniny a ovoce.take chodim na prochazky s pejskem a taky hodne odpocivam. jinak se opravdu v nicem neomezuju a pani doktorka mi to chvali. :-[ rika jezte na co mate s mrnouskem chut..
Odpovědět To se mi líbí0
@musculilus.MTo je mazec, dvojčátka... to jsou tvoje první dětičky?? Nedovedu si představit, že bych měla mít dvě najednou... A co to teda bude,holčičky nebo chlapečci?
tak strašně se na všechno těším...až mám sttrach, že to zakřiknu a něco nevyjde tak jak má...
Odpovědět To se mi líbí0
@Marčelateda,to zní krásně... já jsem to zjistila docela haluzácky. Cítila jsem se nějak jinak, měla jsem citlivá prsa a asi už dva týdny mě strašně bolelo břicho. Nedalo mi to a spíš ze srandy jsem si udělala testík. Byla jsem úplně překvapená, že tam mám dvě čárky. Isce byla jenom slaboučká, ale byla tam.. <3 Men. mi měla přijít až za 3 dny. A nepřišla. < < < <
za jak dlouho ti začalo růst bříško?Jako kdy už to bylo trochu poznat? Mám o to mimi pořád strach, bojím se, že třeba něco zanedbám, když je to teprve v začátku...nevím co můžu a co ne, právě proto bych šla k tomu doktorovi nejradši hned, už kvůli tomu, aby mi poradil... A děkuju!!
Odpovědět To se mi líbí0
@MarčelaAhoj,pamatuji si když já byla na velkým ultrazvuku.Byla tam ne moc zrovna příjemná paní doktorka a vůbec nic mi neukázala,ale miminka se tam hýbali hooodně.To bylo jediný co jsem viděla.A taky jediný co mi řekla bylo to,že to jedno miminjko váží 380g a to druhý 418g.Teď jsem zvědavá kolik váží.Další velký ultrazvuk mě čeká za měsíc a to ve 31tt jsem zvědavá jak nám mrňousci pěkně povyrostli.A hlavně na tom velkém ultrazvuku mi řekli pohlaví < A po velkým ultrazvuku Tě čeká návštěva dětské kardiologie a to se mi zatím líbilo nejvíc.Tam Ti dají poslechnou srdíčko.Ukáže Ti jak mu tam proudí krev.Normálně mi ukápla i slzička,když jsem to všechno viděla a slyšela Držím Vám všem palečky ať Vám testíky dopadnou dobře
Odpovědět To se mi líbí0

Diskuze

Doporučujeme