Maminka.czDiskuzeTěhotenství a porod

těhulky z Plzně, termín listopad 2010

Ahoj, jsem budoucí mamča z Plzně a hledám nějakou těhulku k popovídání.
Celkem 93 odpovědí Zobrazit jako strom
Ahoj holky,chci se zeptat,co všechno jste koupili do mimískovské lékárničky?Já mám zatím jen ten líh na pupík,Rybliku,Bepanthen.A chci se vás zeptat jaký jste koupili ten teploměr?Tu rychloběžku?JaniM.:Tak to bud ráda,že vypadáš jak nudle,já si přijdu jak velryba ,a staré kalhoty já neobleču už snad od začátku těhu.Mam nahoře taky 10 kg,ale připadam si,že tak 30 :'( .Taky už přemýšlím,co vůbec budu nosit po porodu,a fakt nevím.Asi budu doufat,že brzo zase zhubnu.Rodíme v zimě,tak na jaře a v létě budeme zase fešandy .Otoky nemám,ale skoro každou se budím děsnou bolestí nohou,jako bych je měla strašně těžký.No s tím ultrazvukem mě to štve,ale co se dá dělat.Nám taky říkala na kurzu,že povinný jsou 3 a pak to záleží na doktorovi.Tak já konečně pujdu na ten 3,už se nemůžu dočkat.
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojky holky, já myslím, že to není o věku! Mě taky každý říkal...jsi mladá...je mi 25. Po dítěti už jsem toužila víc jak 6let...takže chápu. S manželem jsme spolu 9let, tak není na co čekat . Mykyto, to budete mít krásný dáreček k prvnímu výročí, že? My se brali loni v srpnu..a mě tenkrát ze zoufalství ani nenapadlo, že za rok na výročí už budu mít tu malou myšku v bíšku ! Pro mě ten nejkrásnější dáreček
Plenky mám taky ty Pampersky, uvidíme. Jinak co se týče UZ...je to na gynekologovi. Je to asi cca o 4 UZ za těh. Jinde si je ženský zvlášť připlácejí. Já chodím (k nám do práce-dělala jsem na gyn.) a tam je děláme též pokaždé! Bohužel finančně na náš úkor a hl. časově ale neumím si představit, že bych měla UZ jen 3x! Je povinný v 15, 20, 30tt. Pak je to o doktorovi !
A jináč, jak se Vám formujou tělíčka ??? Já byla včera v šoku! Jsem jak nudle, fakt. Přijde mi že mám jen bicho...mám 10kg nahoře...což fakt není vidět (33t), ale měřila jsem se přes boky a normálně mám o 10cm víc!!! Asi se mi pěkně rozjela pánev...a hl. neobl. žádné staré kalhoty! To bude investice po porodu Chjo! Nejsem v tom sama?
A co otoky? Já se bez punčoch neobejdu ty moje křečáky....
Sesty: tak to je dobře, že už jsi doma! Jen hezky odpočívej! Kup si v lékarně sypanou nať přesličky- a dělej si 2x denně 0,3 čaj! Hodně tě to pročistí! Opravdu! Nedám na ní dopustit! A žádný předč.porod, jen ať se tam to malé krásně rochní! Odpočívej! A nech se hýčkat mužíčkem ...to se musí vychutnat! Pak už tolik klidu nebude. Papa holčiny
Odpovědět To se mi líbí0
@mykyta Ahoj no mě dělá ult. pokaždé takže jednou za měsíc určitě vidím malou tutoho gynekologa mi doporučila kámoška a nemůžu si na něj stěžovat. No ta krev by se měla odebírat nějak kolem toho 30tt takže to nás taky teprv čeká. No tak mě je 19 ale na mimi se cítím být přippravená a mimi jsne chtěli právě už od prosince a ted jsme se konečně dočkali. Jojo letí to a zachvíli budeme mít doma už konečně ty naše zlatíčka
Odpovědět To se mi líbí0
Makky.16:no mě právě ultrazvuk dělal za cely těhotenství jen 3x a ted ve 32.tydnu má být nějaký speciální a k tomu ještě odběr krve.Ty plenky pampers newborn máme taky,tak snad budou dobry.Ještě jsem četla,že jsou dobry Happy Newborn,ty mají výkroj na pupík,ale ještě jsem je nikde neviděla.No mě bylo minulý týden 26 let.Loni v prosinci jsem se vdávala,takže budeme mít mimi skoro do roka a do dne .
Odpovědět To se mi líbí0
@makky.16 Ahoj no zrovna ted nevím co myslis za ultrazvuk mě ho doktor dělá pokaždé co jdu k němu na kontrolu, nebo to má být nějakej ten velkej ult.? Tak plenky chci rozhodně ty pamprs newborn od 2kg měla je i segra na malou a jsou fakt kvalitní. Já pořád přemýšlím co všechno koupit abych toho zas nekupovala moc ale aby nám nic nechybělo tak snad budeme mít nakonec vše. jj já mám termín 25.11. na to jsem zvědavá kdy to bude já si myslím že malá pujde dřív už v rodině máme dvojčatata a ty jsou právě 24.11.2004 no a přítel a synovec je 2.12. takže takový všechno kolem tak třeba se trefíme a bude to někomu na narozky. A v kolika letech si se rozhodla mít to mimčo?už aby tady byla s náma ted tu byla segra s malou sice už ji je 7 měsíců ale taky chci mít stále u sebe takový krasný mimčo. Tak pozdravuj Karolínku a ať je vše jak má být
Odpovědět To se mi líbí0
ahoj všem. tak už jsem doma, ale stále beru antibiotika. Musím se šetřit, ale ležet na štěstí nemusím.
JaniM. Ten kočár je opravdu pěkný. Už mi přišly i ty deky, které se k němu barvou hrozně hodí a vypadá to pěkně. Jinak už žehlím a peru a už se mi přípravy blíží ke konci.
Jinak se u mě právě báli, že se mimču bude chtít ven dřív, když jsem měla takovou teplotu. Proto jsem musela být v nemocnici. Teď doma mě manža hlídá, abych ležela nic nedělala, takže se o všechno stará on.
A co se týká užitečných stránek, tak znám dvoje stránky dětských bazárků se značkovým oblečením. Už jsem si něco objednávala a věci jsou opravdu krásné, jako nové. Takže pokud byste některá chtěla, můžu vám napsat odkazy.
Takže se všechny mějte, pohlaďte bříška a pište novinky.
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky,když si to tady tak čtu,tak mě těší,že řešíme všechny to samé...co mrňouskovi na sebe,kolik toho koupit,v čem prát a tak.taky si nevím moc rady s těma dečkama a fusakama,takže děkuju za radu na stránky,přesto že nebyla pro mě,tak mi pomohla .Kamarádka mi poradila docela pěkný stránky na postýlky a povlečení,tak kdyžtak koukněte na : www.batoleshop.cz mají tam docela hodně věcí a celkem levné .Jinak přeju ať vám mimča rostou a vám je dobře....
Odpovědět To se mi líbí0
@JaniM. Ahoj,tak to jste si s malou vybraly pěkné datum,tak snad se vám to povede .
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojky Mykyto, no to jo! Nečekala jsem,že se to tak posune...ale jsem s malou "domluvená" že dat. 22.11.2010 je krásné dat. a že v ten den to jistě stihneme ! Tak jsem zvědavá! Ale Mikuláš...no, hlavně aby to bylo v poho! Jojo, to bude ten nejkrásnější a nejvytouženější dáreček pod stromeček moc se na ni těšíme!
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojiky JaniM:tak to je paráda,že máme stejný termnín .Moje ségra je narozená právě toho 5.12.tak uvidíme,kdy se naše malá vyklube na svět.Do Štědrého dne to stihne určitě.To budou krásný Vánoce vid .
Odpovědět To se mi líbí0
@makky.16 Ahojíky,čekáme první.Pro holčičku máme Karolínka a kdyby náhodou to byl chlapeček,tak Michal po tatínkovi.Já už mám skoro všechno nakoupený,už mi chybí jen pár maličkostí a plenky.Ty právě nevím jaký mám koupit,protože je děsně druhů,tak asi vezmu od každý značky jedny a uvidím,co nám pak bude vyhovovat.Ty máš vlastně termín o 4 dny dřív než já.A už jsi byla na tom ultrazvuku jak se chodí kolem toho 30.týdne?Já ještě ne,a už se moc těším až ji malou zase uvidím.
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojky Sesty: Jéžiš! Tak to mi mrzí! To není žádný med! Ale snad se z toho brzy dostaneš. Jsou to nepříjemné věci. Já tuhle myslela, že mi berou ledviny...a naštěstí to byly "jen" záda ! No do porodnice musím od 35tt pže mi v poradně k tomuto týd. právě vyřadí...a nemůžu být jen tak 5tt bez dozoru. Proto potř. aby mi porodnice vzala! Už jsme s dr. sesmolily nějaké dop. a kamarádce tam pracuje tchýně, tak mi to tam snad nějak zařídí. No, ty se máš, že už máš kočárek doma! A je pěkný, viď? Sestřenka čeká v únoru...a pořídila si ho taky (tedy v jiné barvě). Už se na něj moc těším. No na MD nastupuju 11.10. Ten náš macík už má 1,40kg tak se pupík začíná pěkně zakulacovat jen mi začaly trápit otoky :'( chjo!
MAKKY: No, každý o porodnici říká něco jiného. Jak říkám já...když máš narazit na blbce, tak tam nebo tam...je to fuk! Já chci FN, pže bydlíme taky za PM a máme to tam nejblíž!
MYKYTO: Tak to je pěkný...mě teď termín posunuli taky na 29.11 ! Tak jsem zvědavá, kdy se ta naše prdelinka rozhodne ven Manžel říká, že na Mikuláše ....ale do Štědrého dne to musí stihnout
Odpovědět To se mi líbí0
@mykyta Ahoj no my jsme se přítelem už skoro rozhodli a to právě pro ten Lochotín. A čekáme právě asi taky tu holčičku a už máte vybraný jmena? když to bude holka, což by podle dr. měla být tak Barborka a kdyby náhodou ten kluk tak po tatínkovi Petr. Věci připravujem takovy ty hlavní už máme jako je postýlka, kočárek a oblečení už taky skoro všechno máme takže chybí už takové ty maličkosti ale stále je toho habaděj k nakupování a jak si na to ty s věcma pro mimi? tak prát a žehlit by jsem chtěla stačít tak v půlce října aby už jsem v listopadu jenom odpočívala a těšila se na malou. Jo,jo utíka to strašně rychle taky se moc těšíme a to čekáš první?
Odpovědět To se mi líbí0
@makky.16 Ahoj Makky,nám říkala porodní asistentka,že Lochonín je lépe vybavenej,že tam mají JIPku pro novorozence,takže když je nějaký problém,tak miminka vozí hned po porodu tam.A že kdyby jsem rodla náhodou předčasně před 35.týdnem,tak že se má jet na Lochotín.Každá nemocnice má něco.No my bysme měli čekat holčičku.Jenže pokaždý byla otočená zadečkem,takže to není na sto procent.Tak doufám,že na tom ultrazvuku ve 32.týdnu se nám ukáže.A co čekáte Vy?A už připravuješ věci pro mimi?Já pořád nevím kdy mám začít prát a žehlti.Pomalu se to blíží.No už se nemůžu dočkat.Je to krásná představa,že na Vánoce už budeme tři.
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky. Dlouho jsem se neozvala,protože z bolavých zad se vyklubal zánět močového měchýře a skončila jsem v nemocnici :'( . Dneska mi manžel přinesl notebook a internet,takže jsem získala spojení se světem.V nemocnici jsem si okoukla porodní sál. Sestřičky jsou tu moc hodný. Takže se do porodnice nebojím. Při vyšetřeních mi řekli, že mimčo už má 2 kila a rozdíl oproti termínu je jen o 3 dny. Takže už je to pořádný macek.
JaniM: A proč musíš do porodnice nastoupit dřív? Jinak já mám dle termínu nastoupit na MD 30.9., protože termín mám 11.11. takže zase nejdu o tolik dřív.
Manžel už domů přivezl kočárek a je krásný. Už máme i matraci do postýlky. Opravdu už se to dává všechno do kupy.
Tak se všechny mějte a pište pište novinky.
Odpovědět To se mi líbí0
@mykyta ahoj no já právě nevím na lochotíně by jsem ráda rodila ale slyšela jsem že to tam jde jak na běžícím pásu ale z druhy strany že to tam zas je více vybavený kdyby se něco náhodou stalo tak že by nám tam mohli pomoc víc. U Mulačů rodila poprví ségra a nestěžovala si a ted když rodila v fn tak jí po porodu špatně vyčistily a za tejden tam byla znova.
A co ty taky už se nemužeš dočkat a víš co to bude?
Odpovědět To se mi líbí0
@makky.16 Ahoj Makky.16,já mám termín 29.11. a budu rodit u Mulačů,chodím tam na gyndu,tak proto.Někdo si to tam chválí,někdo ne.Ale Lochotín je prý moderdnější a pouštějí dřví domu.
Odpovědět To se mi líbí0
ahoj holky jsem kousek od Plzně a termín mám 25.11.2010 je mi 19 let a momentálně přemýšlím o porodnice mužete mi pomoc do které pa Martina
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojky holky. Dášen: No pže potř. vzít dřív do porodnice. Včera jsem smolila nějaké dop.s dr., tak uvidíme. Kamarádce tam dělá tchýně, tak že mi tam nějak snad dohodí. Uvidíme. A co Jaroušek? Sesty: Tak ty už jsi doma. NO já nastupuju na MD co nejdýl, tedy 11.10! Včera jsem byla na prohl. a vypadá to, že je malá opravdu o týden mladší , tak možná žádný listopad...ale tř. až prosinec. Necháme se překvapit . My se nenudíme. Je nám fajny, pracujeme a začínáme se pomalu stěhovat. Za posl. týd. mi taky začal růst pupík...až se manžel doma divil, když mi 4dny neviděl...a měl z toho šílenou legraci jak prý jsem "tlustá" . Malá je hlavinkou pořád dolu....takže zažívám slast kopáni pod žebra docela mazec, pže se pořád vrtí . Jinak opravdu o bříšku pořád nevím a to jsem 32tt !
Tak papa a hezké přípravy.....
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojky. Tak jak se všechny máte? Já už jsem týden doma a zatím jsem si nějakou činnost našla, ale nevím, co budu dělat za chvíli. Jinak se mám dobře. Začaly mě ale hrozně bolet záda, takže nevím, jak si sednout nebo lehnout. I spánek se zhoršuje. Někdy je to lepší, někdy horší.
Už se těším, až bude mimi venku a já se budu moct zase normálně pohybovat. Už jsem začala prát a žehlit oblečky. A docela mě to i baví, přesto že žehlení nemám ráda.
A co je nového u vás?
Odpovědět To se mi líbí0

Diskuze

Doporučujeme