Maminka.czDiskuzeTěhotenství a porod

těhulky z Plzně, termín listopad 2010

Ahoj, jsem budoucí mamča z Plzně a hledám nějakou těhulku k popovídání.
Celkem 93 odpovědí Zobrazit jako strom
Ahoj holky, dlouho jsem se neozvala. Nějak nestíhám. Sice jsem doma na PN (pže v práci se to nedalo vydržet- jsem zdravotní sestra...a ještě v gyn-por.oboru ) Teď předěláváme komplet byt, binec, zařizování....prostě hukot! Na mimískovo věci jsem začala pokukovat až tenhle týden ! Termín máme 22.11 umí si potvůrka vybrat...tak ještě aby to klaplo!
Rodit bych chtěla též na Lochotíně (jsem z Horní Břízy).
Co se týče kočárku tak já mám vybraný tenhle... http://www.darababy.cz/zbozi/dorjan-danny-sport-...
Četla jsem tisíce recenzí. Holky jsou s ním spokojené. Pro mě jsou nejdůležitější kolečka...potř. otočná! Se ségry kočárem to byla totiž šílená dřina!
Na předporodní kurz se nechystám žádný. Dle mého úsudku to nemá až tak veliký význam, spíš je to v dnešní době jen tahák na peníze. I pacientky si to moc nechválily a v té situaci každá reaguje spontáně. Záleží ale na každé...
S Plzní nemám ale žádné zkušenosti. Pracovala jsem v Praze (kvůli studiu), takže tady v těch podmínkách budu nováček

Co se týče cvičení. Taky nechodím...pohybu mám až až v bytě, někdy si říkám, že bych měla sakra zvolnit , ale nejde to.
Když se ale rozhodnu zacvičit doma...tak jak píše das.enka...je to ještě horší! Šíleně mi bolí kostrč...
Jinak celé těh. prožívám krásně. Bříško...na to že jsem 28tt nemám skoro žádné . Ale ono naroste.
A co ty sesty? Jak se vede teď Tobě? A co Dasenka...nemá už prcíka venku?
Odpovědět To se mi líbí0
cvičit se mi zatím nechce, protože chodím ještě do práce, takže pohybu mám dostatek. a co se týče kurzů, tak nám ten rychlokurz bude stačit. kamarádka ho absolvovala a byl plně dostačující. ale děkuji za radu. a jak se máš?
Odpovědět To se mi líbí0
Jestli můžu doporučit těhotenské cvičení a těh. kurz, tak výborný je TVERET. WWW.tveret.over.cz
Věnuje se maminkám porodní asistentka, a každý se dozví spousty informací.
Ty kurzy, co pořádají porodnice jsou víceméně k ničemu.
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj. chtěla bych rodit na Lochotíně. Bydlíme v Lobzích, takže na Locháč to máme kousek. A není tam nutná registrace. taky tam budeme absolvovat předporodní rychlokurz. S kočárkem je potíž. je jich hrozně moc. Já ho budu asi kupovat v kamenném obchodě kvůli přípradné reklamaci. mám předvybraný tento:http://www.prag-info.cz/_shop/index_.php. doktora taky vybírám. chtěla bych na doubravku na polikliniku, tam to mám nejblíž. taky se na ně musím informovat. jsou tam tři doktorky, tak snad si jednu vyberu.
Odpovědět To se mi líbí0
Jo a už máte vybranou porodnici?
Odpovědět To se mi líbí0
Koupili jsme ho na aukru, je úplně novej a tak o 2000 levnější než v krámu, kde jsem se byla mrknout před tim.
Pro mě bylo důležitý, aby měl 4 kola a větší. Kvůli obrubníkům a když někam pojedeme, tak jsem nechtěla tu třasořitku na 3 kolech. A vybrala jsem i s větší korbičkou, aby jsme nemuseli za půl roku měnit kočár. A jak říkáš bude zima, tak aby se tam vešlo mimčo i s fusakem. Akorát jsem si dala ohledně pediatra. Když jsem si vybrala jednoho kousek od baráku, tak jsem si ho našla na netu a nestačila se divit, jak si lidi stěžujou. Tak jsem si tam našla jinou doktorku a za tou jsem si zašla osobně a ta se mi zdá fajn. A z jaké části Plzně jsi?
Odpovědět To se mi líbí0
ahoj, tak držím palce, ať to všechno s mimískem dobře dopadne. taky jsem volila neutrální barvy, ale dnes je to docela obtížné. Vše prodávají buď do modra nebo růžova. Tatínka u porodu bych chtěla taky, uvidíme jak to bude probíhat. Ještě by mě zajímalo, jaký si vybrala kočárek, já se právě rozhoduju a stále nevím. Tím, že mimčo očekávám v listopadu, tak potřebuju pořádný kočárek na zimu.
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj, za chvilku jdu do porodnice, kde mi budou poslouchat srdeční ozvičky miminka a zítra jdu ke svému doktoru. Včera jsem měla první termín, tak uvidíme, kdy se tomu našemu broučkovi bude chtít ven. S výbavičkou jsem to nijak nepřeháněla, jelikož nevím jestli to bude kluk nebo holka a jak bude velké. Navíc jsem spoustu věcí dostala. Všechny oblečky mam totiž v neutrálních barvách, i když jsou krásný, tak bych chtěla taky něco speciálně v barvě pohlaví. Taťka už se taky těší, půjde k porodu, takže bude sranda.
Odpovědět To se mi líbí0
ahoj, já mám termín v listopadu. taky nevíme, co čekáme. bude to překvápko, ale rádi bychom chlapečka. Je to naše první mimčo. zatím ještě chodím do práce, ale už jen měsíc, pak mám dovču a mateřskou. na miminko se už taky hrozně těším. Jak jste na tom s výbavičkou?
jinak začátek těhu jsem si moc neužívala. nejdřív mě vystrašila doktorka, že to nevypadá dobře a pak jsem byla dlouho opatrná o tom mluvit. a pak mi bylo zle. teď už je to dobré, i když bříško už začíná něco vážit, takže je to náročnější.
A jaká máte vybraná jména?
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holčiny, já budu rodit též v Plzni...a vypadá to zatím na listopad . Na mimíska se moc těšíme, čekáme slečnu. <
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj, těhotenství si užívam od začátku, jelikož neznam žádný nevolnosti apod., akorát občas šílim z bolesti zad i když chodim cvičit, ale bez toho by to bylo asi ještě horší. Ale už jsem ve fázi, kdy se vyloženě těšim na porod advojnásob proto, že nevím jestli čekáme kluka nebo holčičku. Rozhodli jsme se, že to necháme jako překvápko.
A co Ty? Už víš, co čekáte?
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj, já myslím, že to vůbec nevadí . Napiš prosím něco o sobě a o mimču. A jak se ti daří a jak prožíváš konec těhulkování?
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj, já sice nemam termín v listopadu, ale koncem srpna. Ale zatím sem tu na nikoho z plzně nenarazila, tak píšu sem.
Odpovědět To se mi líbí0

Diskuze

Doporučujeme