Výstava BODIES (lidská těla), co říkáte?

Zpět na hlavní stránku diskuzí jedinacek | 28. 10. 2014 13:07
Zdravím, zvažuji, že navštívím výstavu BODIES, (lidská těla). Je teď v Brně, což už je pro mne schůdnější než bývala Praha, ale pořád mám z té výstavy nějaké obavy, smíšené pocity. Na jednu stranu mě to zajímá, ale nevím, nějak se to ve mě bije, jestli ano, či ne. Byli jste, viděli jste? Jaký máte názor?
Celkem 4 odpovědi Řazení příspěvků jako dřív
Vero | 23. 11. 2014 16:56
Já jsem na výstavě byla v Praze, akorát jsem byla čerstvě těhotná a vůbec to na mě špatný dojem neudělalo...sice se jedná o exponáty z opravdových lidských těl, ale při pohledu na výstavu jsem si to ani neuvědomovala a rozhodně mě to nějak nepohoršovalo...ani to nevypadalo opravdově. A jinak to bylo velmi zajímavé, takže bych určitě šla.
prazanda | 8. 11. 2014 18:42
Na výstavě jsem pracovala (na té pražské) a většině návštěvníků připadaly postavy jako vyrobené z plastu, myslím, že není třeba mít obavy. Občas byl problém s omdlíváním, ale ty byly ve většině případů zaviněné špatnou vzduchotechnikou. Byla tam totiž veliká návštěvnost a tak bylo v sále vydýcháno. V Brně je to ale prý ok. Zájem o exponáty přebije obavy hned u prvního exponátu. Přeji pěkný a poučný zážitek!
sarka | 6. 11. 2014 22:21
Ahoj, na výstavě jsem byla před 2 roky v Praze a určitě doporučuji. Je to velice zajímavé a vůbec se nemusíš obávat , těla nevypadají jako z lidské tkáně, je to dokonale zakonzervované. Člověku přijde, že je to vše z plastu. Takže neváhej je to jedinečná šance podívat se jak vše funguje, co s námi dělá kouření, pití, špatný životná styl atd...Mně osobně se moc líbila expozice kde je vývoj od embrya po plod.
anonym | 6. 11. 2014 15:43
Ahoj.Na výstavě Bodies jsem byla už před několika lety. Mně samotné to připadalo poučné, zajímavé a spíše jsem měla pocit jako kdybych se dívala na studijní pomůcku pro biologii.Jediné co v člověku vyvolá smíšené pocity je pohled na plíce před kouřením a po, ale to je silně individuální. Sama kuřák nejsem a přišlo mi to ohavné a naopak znám kuřáky, kteří jen pokrčili rameny a šli dál. Určitě stojí za to výstavu vidět a není čeho se obávat :)
Autor tohoto tématu zvolil, že odpovídat mohou pouze přihlášení diskutující. Přihlaste se, případně se před tím zdarma zaregistrujte.

Posílat příspěvky e-mailem:
E-mail:
Přihlásit se


AKTUÁLNÍ HOROSKOP

Snadno se dnes stane, že se dostanete do konfliktu s některým z nadřízených. Jestli se nenecháte strhnout neprofesionálními vášněmi,…
Maminka na FacebookuVýpočet data porodu


Spočítejte si ovulaci