Maminka.czDiskuzeTěhotenství a porod

Září 2009

Ahojte holky.. Dneska jsem přišla na tyhle stránky úplnou náhodou.. Je tady někdo kdo čeká mimíska už v září? Máme to už za pár.. Doufám že nejsem sama.. Pa Petra
Celkem 33 odpovědí Zobrazit jako strom
Můžu poprosit,o přidání hlasu Elišce? Je na 4 místě,proto sháním hlasy do 11.11 jednou za den Děkuji všem co přispějí hlasy.Díky

http://www.pikovit.cz/skvely-zazitek/detail-fot...
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj všem maminkám i miminkům. Mooooc gratuluju ke všem přírustkům, hlavně ať jsou mimča zdravá a pěkně rostou. Nám se zadařilo 27.9. a narodil se nám syn Ondřej.No, musím se přidat k ostatním, taky to byla rychlovka. Nejdřív praskla voda, pak chvíli nic a od té doby co přišly pravidelné kontrakce byl malý za 2 hodiny na světě.
Odpovědět To se mi líbí0
Všem novým maminkám velká gratulace..
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky, tak už to máme taky za sebou. Porod proběhl 26.9. a klučík Andrej 3,74kg a 49cm je už s námi doma Je kouzelnej a byla to rychlovka, takže se určitě nemusíte ničeho bát!!
Odpovědět To se mi líbí0
CHtěla bych se podělit o můj zážitek z porodu.Měla jsem termín 24.9.2009.Poslíčky jsem cítila už celé září,pravé kontrakce se však dostavily až 20.9.2009.Do porodnice jsem odjížděla z domu se stahy po 4 minutách. (jsem druhorodička).V porodnici mi stihly natočit monitor,pan doktor mě vyšetřil,byla jsem otevřená na 8 cm,takže jsme nestihli ani klystýr,holení apod. Šlo se rovnou na věc.Po píchnutí plodové vody jsem 4x zatlačila a holčička byla venku.Opravdu krásný porod,ani to moc nebolelo.Žádný nástřih,tišící prostředky, prostě to šlo tak nějak samo.Podotýkám,že jsem rodila v Havlíčkově Brodě.Je to super porodnice,byla jsem nadšená.Vřele doporučuji.A mamky,nebojte se porodu,když to šlo tam,ven to půjde taky.
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky tak jak se máte? Pořád jste 2v1? My už ne, 23.9. se nám narodila krásná holčička Terezka, 51cm a 3490g
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojky, taky vás všechny zdravím. Tak já mám termín zítra, dneska jsem byla u dr. na kontrole, tak jsem otevřená na 3 cm, tak doufám že už to bude co nevidět <3 Hlenová zátka mi už taky odešla tak jen ted čekáme a čekáme. Tak vám všem držím palečky ať to máme rychle za sebou. Pa Petra
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky, taky mám termín 27.9. a zatím se vůbec nic neděje. to čekání je nekonečný a hlavně překvápko, co se vyklube všichni říkají další kluk, jen my tajně doufáme, že by třeba ta holčička. Šimon prý dnes ráno do školky tak pospíchal, že zapomněl dát tatínkovi i pusinku že by se blýskalo na lepší časy??? on je ale stejně šikula, je mu 2 a 5měs a poslední 3 dny neplakal . hurá. vyzvedávám ho až po spaní a svačince takže mám ted doma spouuustu volnýho času
Já zas nemůžu spát v noci, tvrdne mi bříško a příjde mi, že už mi nevyhovuje vůbec žádná poloha.
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky, nějak jsem se nedostala na net. Malá začala chodit do školky, ale beru jí po obědě. No a jak jí tam ráno vezu a pak pro ní zase jedu, tak stihnu tak akorát uvařit a nakoupit a nic jiného. My měli první termín 15. a ten druhý máme 27.9. tak jsem zvědavá, kdy to teda vypukne. Na kontrole u doktora jsme byli v úterý a prý je břicho hodně nízko, ale vyřetření mi nedělal, tak nevím. Akorát natáčel srdíčko mimča a prý se má dobře, tak to je důležité.Jinak kontrakce zesilují a večer kolikrát sotva dýchám, pak ale přestanou a naštěstí v noci je klid.No, taky už se na to naše překvapení těším.
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky, tak jak se máte??? že by už někdo z vás rodil??? já jdu zítra na kontrolu do nemocnice, můj gynekolog říkal, že to bude nejspíš o nějaký den dříve
Odpovědět To se mi líbí0
Přeji hezký den všem.. Nějak nám to tady upadá holky.. Kde jste všechny? Dominik je ve školce tak si užívám klídečku, myslela jsem že se chytnu nějakého úklidu, ale ještě jsem se neodhodlala.. Jaksik se mi nechce do toho.. Tak pište pište
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky, tak jsme úspěšně zvládli nástup Šimona do školky (2,4roku) a odpo po spaní jej půjdu vyzvednout tak doufám, že tam vše zvládá a líbí se mu. telefon od ředitelky zatím nezvoní, takže si užívám to volno termín máme 29.9. tak jsem se vrhla na praní a chystání věciček na mimi. My jsme balili u Šimona tašku do porodnice, až když mi v noci odtekla plodová voda A s manželem rádi řešíme krizové situace Vše proběhlo ok, takže žádný stresy!!!
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojte, kde jste všichni? Já mám ještě 3 týdny do termínu, dnes mi dr řekl na kontrole že mám zkrácený čípek, že rodit budu určitě dřív.. Tak jsem se už projistotu zbalila.. Jinak zítra jdeme do školky, letos posledním rokem, jsem zvědavá jak ráno vstaneme
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky ja mam termin 14.9. a uz se nemuzu dockat. Je to dlouhe. Cekame druhe mimco prvni je kluk a ten jde zitra poprve do skoly. Druhe by mel byt taky chlapecek, ale zatim se neotocil no vsude mi rikaj neco jineho takze se celkem zacinam porodu bat. Aby ten malej byl v poradku. Jo a muj doktor si myslel, ze je hlavou dolu a na te hlave ma rucku tak jsem jela do prahy si to overit a ta jeho rucka je nozka, protoze hlavu ma nahore. =-O
Odpovědět To se mi líbí0
Jinak ještě doplním, že u prvního, jsme měli termíny 31.10. a druhý 5.11. a malej se narodil 4.11.. když jsem měla nastoupit už na vyvolání, tak mi ráno začla odtékat voda. Asi to malej tušil, ale stejně šel nakonec císařem. Neotvírala jsem se a snižovaly se mu pak i srdeční ozvy. Teď, pokud to bude plánovaný císař, by měl být asi o týden dřív, než ten druhý termín, takže čítám okolo 3.10., tak na nás myslete .
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojky holky, my máme termín podle měsíčků 24.9., ale podle utz 10.10. A ten prý platí víc. Máme doma, už jednoho šikulu klučíka, jsou mi 3roky a 10 měsíců. Teď by jsme měli mít asi holčičku podle utz v 22.týdnu. No snad to vyjde . První mimčo bylo akutní císař, teď se uvidí. Testy na cukr mi vyšly dost hraniční(dvě hodnoty ze tří přesáhly o jedno číslo tu hranici) a na poslední kontrole v 32.tt, byla malá koncem pánevním a řekla bych, podle nahmatání, že je pořád. Tak počítám s druhým císařem a byla bych i asi raději, ale hlavně klidnější než teď =-O .
Odpovědět To se mi líbí0
@VladkaJá měla u prvního termí 30.10 a druhej termín 5.11. malá se narodila 27.10. Čekám druhé a termín mám jen jeden 23.9. tak jsem zvědavá kdy to bude
Odpovědět To se mi líbí0
@IwulkaJá je znám z prvního těhotenství jako tuhnutí bříška a občas vystřelující bolest do zad. Tte´d u druhého mi tuhne bříško od 5 měsíce a dost to bolí v břiše - jakoby celém a v zádech. Zatím je to nepravidelné takže na porod to nevypadá. Prý jediný způsob jak poznat poslíčky od porodních bolestí je dát si teplou sprchu, poslíčky přejdou, porodní kontrakce ne. Alespoň to tvrdí doktoři i kamarádky.
Odpovědět To se mi líbí0
@VladkaTak nevím, ale asi tě nepotěším. Podle statistik se v termínu rodí jen 5% dětí. te´d jsem to zrovna říkala kamarádovi a on se ptal proč potom ti doktoři termíny vůbec určují? Já v prvním těhotenství 14 dní po termínu přenášela. kamarádka zase rodila o 14 dní dřív. prostě se nedá spolehnout na nic. nezbývá než čekat až to přijde.
Odpovědět To se mi líbí0
Chci se zeptat,ale nevím jestli mi někdo odpoví,mámtermín porodu podle měsíčku 4.9,podle pohybu 11.9,když jsme byli na vyšetření v genetu tam nám řekli,že 17:9. a podle uz 22.9,tak jsem z toho zmatená kdy teda je ten nejpřesnější termín.Ale podle kamarádky zas vím ,že jí porod vyšel stejně dřív.Jinak jsem druhorodička a ještě bych chtěla 1.9.odvest mojí dcerku do první třídy.
Moc děkuji a pa. =-O =-O =-O
Odpovědět To se mi líbí0

Diskuze

Doporučujeme