Maminka.czDiskuzeTěhotenství a porod

září-říjen 2011

Tak co, kdopak má taky termín na přelomu září a října? Jak se cítíte, už máte sbalenou tašku do porodnice?
Celkem 18 odpovědí Zobrazit jako strom
pardon, chtěla jsem napsat zdravý miminka, ještě líp zdravá miminka. Ach ta čeština.
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky, tak zítra přijede manžel a v neděli nastupuju do nemocnice. V pondělí ráno se malá narodí. Je to zvláštní vědět to takhle přesně, ale už se nemůžeme dočkat. Všem přeju, aby se vám narodili krásný a zdraví miminka a abysme to všechno zvládly. Podle možností se tu objevím, až se vrátíme, tak zatím papa.
Odpovědět To se mi líbí0
U nás v Ústí nad Orlicí to funguje, jen nevím,kolik se platí, ale stejně bych šla spíš do dárcovství. Ono přece jen 800 nebo kolik měsíčně za rok je pro někoho dost, ale někdo to zvládne. My to máme horší. Přistavujeme, máme půjčky a plat manžela+moje mateřská nic moc... Kdyby nebylo těch půjček tak neváhám!
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojte holky, no taky bych radši rodila normálně, ale po dalším vyšetření mi očařka řekla, že prej mám něco na sítnici ještě ke všemu, tak mi to nedoporučujou. To je pravda, darování pupečníkové krve nejde všude, třeba ve Znojmě to nejde, prej jenom ve velkých nemocnicích jako v Brně, v Praze a tak. Třeba ve Znojmě se za uložení platí 10 000 jednorázovka za odběr a pak každej rok 1500 za uložení a je to na 20 let. Ale pokud chce někdo rodit do vody, tak to nejde. Už se nám to krátí co? Termín císaře mi dali asi na 26. září. Je to týden před normálním termínem tak uvidíme. Holky, kdo budete rodit už teďka, tak držím pěstičky.
Odpovědět To se mi líbí0
@85Martinka Martinko, ty sis darování pupečníkové krve nějak domlouvala? - ptám se, protože vím, že to nedělají ve všech porodnicích. A mají o dárkyně zájem?
Já jsem i zjišťovala, kolik se platí za vlastní uložení - v podstatě se platí "jen" osm stovek měsíčně - jeden rok.
Je to moc?
Odpovědět To se mi líbí0
Děkujeme! Taky se nemůžu dočkat, až bude drobek na světě... clamp
Odpovědět To se mi líbí0
@85Martinka Mně očaři řekli, že by tlačení mohlo poškodit sítnici - ale nakonec jsem rodila normálně a nic se nestalo.
Myslím, že darování pupečníkové krve je super! Je o dárkyně velký zájem?
I když to vlastní uchování zas tak drahé není - našla jsem tuhle cenu - snad je dost aktuální -
http://www.cordbloodcenter.cz/clanek/show/35/cenik
No ale s tím, že zdraví si nekoupíš, souhlasím. Zdraví je dar a nejvíc si ho váží ti, co ho nemají.
Odpovědět To se mi líbí0
@85Martinka Moje sestra taky má 7 dioptrií a rodila 3 děti přirozenou cestou
Odpovědět To se mi líbí0
Holky nezlobte se že vstupuju do vaší diskuze,těhu nejsem už mám "velkou" holku všem přeju moc štěstíčka,at to dobře dopadne a jde všechno tak jak má,já jen že jsem v těhu šla na kontrolu,byla jsem 36tt+4,bylo úterý a doktorovi jsem říkala že už mám tašku sbalenou,protože předtím mě říkal že to vypadá že to bude dřív a já nechtěla ponechat nic náhodě a představa že mě to pak chlap doveze,tak to bych tam neměla ani pulku toho co jsem potřebovala no a pan doktor se mě smál,že su zbalená,no a v pátek večer 37+0 mě praskla voda a už sem jela,v sobotu ráno se malá narodila a já byla tak ráda že mám tašku nachystanou a pak prý že je to brzo pokud se zadaří podruhé,určitě si tašku zase zbalím dřív přeju vám hodně štěstí,at už vám to uteče a máte své malinkaté uzlíčky u sebe v náručí
Odpovědět To se mi líbí0
To slyším taky poprvé, že kvůli silným dioptriím se rodí císařem Jé, tak to bude malý Itálek jo? Pupečníkovou krev bych ráda darovala, bohužel na úschovu nemáme penízků nazbyt... :'( No a to se říká, že za peníze si člověk zdraví nekoupí
Odpovědět To se mi líbí0
@Miruska Ahoj, a ty bys chtěla rodit císařem? Není lepší přirozený porod? Já mám taky hodně dioptrií (-7) a rodila jsem normálně a nic se mi nestalo, naštěstí.
Dámy, plánujete některá darování nebo uložení pupečníkové krve? Víte o tom něco? Díky
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky, to jsem já ten anonym, konečně jsem se zaregistrovala. Tak tašku už mám, myslím, že komplet. A taky jsem se dozvěděla, že kvůli silným dioptriím asi budu rodit císařem. Příští týden se domluvíme. No nějak už jsem to rozdejchala, aspoň to manžel stihne. Je to Ital a žije a pracuje tam. Já tady odrodím a pak taky pojedem.
Budu mít obojí, košík zděděnej snad 40 let starej, ale pořád je super a pak až po měsíci nebo trošku dýl odjedeme do It. tak tam už budu mít postýlku, chtěla bych, aby si malá co nejdřív zvykla, ale to se uvidí
Odpovědět To se mi líbí0
A jakpak připravujete pokojíček nebo kouteček v ložnici? :-[ Budete mít koš nebo klasickou postýlku?
Odpovědět To se mi líbí0
ahoj holky, my máme termín 2. 10. tašku zatím taky sbalenou nemám, ale jinak je vše připraveno, jen to nachystat Noci jsou pro mě čím dál horší, špatně spím, pořád lítám na wc, otáčet se radši neotáčím ale to určo všechny znáte. Říkám si, že už to vydržím, pro prcka všechno!!! Tak hodně štěstí a síly...."jdeme do finále" < <3 < <3
Odpovědět To se mi líbí0
A jak to zvládáš v noci? Já kolikrát myslim,že už asi pojedeme :-S Tlačí a kope do žeber a už to není tak příjemné jako za začátku. Tvrdne břicho, prostě děs. Během dne je všechno zase OK
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky já mám termín 2.10. ale tašku ještě sbalenou nemám. Snad to do té doby stihnu Jinak je všechno v pohodě jen mě malá tlačí do žeber a bolí mě záda jinak si to užívám
Odpovědět To se mi líbí0
Začala jsem si ji tak před 14 dny balit a teď musím doplnit jen kartáček na zuby a tak. To důležité tam snad mám :) Tašku s oblečením na cestu dom jsem taky radši připravila- kdoví, co by nám pak manžel přivezl hello
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj, tak termín mám 5. října. Taška sbalená ještě není, mám furt času dost . Jinak v pohodě až na záda, když jdu dýl a pak si sednu tak se nemůžu rozejít. A když je vedro, tak mi otečou nohy, ale nechci si jenom stěžovat. Po tom, co jsem zažila na začátku (přes měsíc s krvácením v nemocnici) můžu být spokojená, že to všechno pokračuje tak jak má. Ty už tu tašku máš?
Odpovědět To se mi líbí0

Diskuze

Doporučujeme