Zavádění pokrmů u miminek s dispozicí k alergiím

Zpět na hlavní stránku diskuzí Simacek | 1. 7. 2010 0:19
Prosila bych o radu nějakou v oboru vzdělanou maminku Jsem tak trochu rozladěná a rozčarovaná. Mám 3letou holčičku a půlročního chlapečka. Když jsem na půlroce zaváděla příkrmy holčičce, měla jsem vše vzorně naštudováno, kdy začít co dávat, postupy, ve zkratce to bylo pro děti s dispozicí k alergii, čím déle-tím lépe, a teď po 2,5letech najednou odborníci úplně obrátili, a když to přeženu, tak tvrdí naopak čím dříve tím lépe. Zajímalo by mě tedy, kdy opravdu začít dávat potraviny s lepkem, nebo i více alergizující ovoce a zeleninu, potraviny obsahující kravské mléko miminku, aby se co nejvíce předešlo tomu, aby u něj alergie vznikla? Budu ráda za každou radu! Děkuji!
Celkem 3 odpovědi Řazení příspěvků jako dřív
Very | 2. 7. 2010 22:36
Máš pravdu v tom....že se to furt nějak mění........ každý doktor káže co sám uzná za vhodné......a pak je to asi hlavně na nás, abysme si rozhodly, čím se řídit.....a co a jak
Very | 2. 7. 2010 22:32
Ahoj ahoj. ..... Tak já začala stejně jako psala gabi......potraviny s lepkem od půl roku, samozřejmě s mírou, ne po kilách........od roku tvaroh, kysané výrobky, rybičky...... od roku sem zkoušela mandarinku.......ne pomeranč, ten je víc kyselý......mandarinku po pár měsíčkách..zkusit, jestli se neosype...když se osype....nedávat, až pak zas třeba za týden, dva zkusit měsíček. To samé pak jahody, meruňky.....po kouskách.....a uvidíš, co na to pokožka. Od roku sem taky dávala vajíčko..... prej vajíčko plně nahradí maso na jeden den. Do roku sem ale nedávala ořechy a mák. Takže asi tak jak psala GAbi..od roku pomaličku zkoušet všechno (jen ne plísňové sýry) .....a sama vypozoruješ, co dítěti pasuje, a co míň, a to co sedí míň.....zkusit třeba za 14 dní......... Mléko nevím, dávám Nutrilon......chci ho dávat do dvou let, a pak zkusit mléko. Ale jinak z mléčných výrobků dávám uplně všechno. Malý má 15 měsíců.
GM99 | 1. 7. 2010 9:52
Ahoj, mne doktorka doporucila davat lepek uz od 6. mesice, ale po malych davkach. Co se tryce mleka, tak tred pan na hristi rikal, ze uz take mohou a jejich dceri je 13 mesicu. Ona ovsem byla na Nutrilonu. A jinak ta moje doktorka rika, ze po roce se muze v podstate davat skoro vse, ale s mirou. Ze je opravdu nutne si vytvorit protilatky co nejdrive. Snad to nejak pomohlo.
Autor tohoto tématu zvolil, že odpovídat mohou pouze přihlášení diskutující. Přihlaste se, případně se před tím zdarma zaregistrujte.

Posílat příspěvky e-mailem:
E-mail:
Přihlásit se


AKTUÁLNÍ HOROSKOP

Do úkolů nového dne se pustíte s vervou, ba přímo vášnivě. Když se kácí les, lítají sice třísky, ale přesto buďte opatrná, ať někoho…
Maminka na FacebookuVýpočet data porodu


Spočítejte si ovulaci