Maminka.czDiskuze

RE: Zkušenost s porodnicí U Apolináře.

Martin X 27. 3. 2017 12:48:55
Na tomto místě si dovolím nejdříve zhodnotit přístup pana Dr. Neumanna.

Během preventivní prohlídky bez jakéhokoliv upozornění či souhlasu provedl manželce tzv. Hamiltonův hmat. Tímto zákrokem jí způsobil značné bolesti a i následné psychické trauma. K vyvolání porodu nedošlo.

Pan Neumanna by měl nejlépe vrátit lékařský diplom. Jeho jednání svědčí o naprosté aroganci a totální neúctě k pacientovi. Bez předchozího svolení provede lékařský zákrok. Jakým právem si pan Neumann dovoluje rozhodovat o tom, že již vyvolá porod, nadto když o tom nastávající maminka ani neví. Poté jen se samolibým úsměvem po zákroku dodal, že teď už určitě porod přijde brzy. Jenže nepřišel. Jediné co způsobil, byla bolest a psychická újma. Jakožto otec jsem byl přítomen prohlídce, ale vše se seběhlo tak rychle, že jsem ani nestihnul zakročit. Následně jsem řešil pouze to, zda si to „vyříkat“ s panem doktorem nebo se raději postarat o ženu v bolestech. Samozřejmě jsem zvolil ženu a následně se celý den o ni staral. Manželka si poté připadala téměř jak zneužitá. Bohužel z internetových diskusí jsem vyčetl, že lékaři jako Neumann, kteří provádějí Hamiltovnů hmat bez souhlasu pacientky, jsou stále mezi námi a dělají špatný obraz českému zdravotnictví.

Pochopím, že né každý doktor dokáže provést lékařský zákrok perfektně, ale to co je na této situaci nevíce děsivé je to, že lékaři jako pan Neumann jsou bohužel lidé, kteří vůbec nehledí na zájmy pacienta a provádí si zákroky, jak uznají za vhodné. Jaká to arogance, kdy doktor sám bez konzultace s nastávající maminkou usoudí, kdy už je vhodný čas na porod.
Další skvělé zážitky přímo souvisící s porodem v Apolináři již asi shrnu jen velmi stručně. Manželka musela doslova prosit o vodu, kdy jí bylo sděleno, že automat na nápoje je na chodbě. Za tohle si platíme zdravotní pojištění? Personál dále usoudil, že na samotný porod je ještě času dost, takže manželku nechali celou hodinu čekat před ordinací na chodbě, resp. na lavičkách pro pacienty. Jako vrchol všeho jako první jídlo po porodu dostala smažené rybí prsty. Ano, je to tak. Opravdu má žena jako první jídlo po náročném porodu dostat jako první jídlo smažený rybí prsty? Vodu samozřejmě opět nedostala. Připadal jsem si jak nějaký vekslák, kdy jsem společně s ostatními tatíky tajně pašoval na oddělení láhve s vodou.

Chápu, že Apolinář je dobrý na komplikované a nestandardní porody, ale po shora uvedených zkušenostech nikdy více. Apolinář je děs a hrůza.

Rozhodl jsem se toto hodnocení napsat zejména jako varování pro nastávající maminky, které uvažují o Apolináři či by mohly přijít do kontaktu s doktorem Neumannem.


Přezdívka nebo jméno
Váš komentář
:-);-):-)):-D^^O:-):-];-]:D:laska::-*:oops:8-)8-D:sok::-\:/]:-<]:-D>:-(:grr::eh:-(:'(8-S:-l:kuk::hmm:8-P:-P:zelenac::-!:-|:tleskani:oboze:potichu:nenapadne:hm:sipka::!::?::napad::achjo::lol::pozor
Odeslat odpověď

Pravidla diskuzí na webu Maminka.cz

Zasláním příspěvku do diskuze souhlasíte s těmito pravidly:

  • Podmínky užívání služby informační společnosti
  • Informace o zpracování osobních údajů
  • Příspěvky se musí týkat tématu článku.
  • Příspěvky nesmí obsahovat vulgární výrazy a slovní útoky na jiné osoby.
  • Příspěvky nesmí poškozovat web Maminka.cz ani ostatní projekty provozovatele.
  • Je zakázáno vkládat do příspěvků nezákonný obsah včetně odkazů na stránky nabízející takový obsah.
  • Příspěvky nelze využívat k reklamě.
  • Příspěvky, které porušují pravidla diskuzí, budou odstraněny. Případně budou upraveny tak, aby neporušovaly pravidla diskuzí. V textu bude následně uvedeno, že příspěvky byly ze strany redakce upraveny.
  • Právo moderovat diskuze mají pouze vybraní zástupci provozovatele. Základní kontrola každého příspěvku probíhá ještě před jeho zveřejněním.
  • Maminka.cz je soukromý web a provozovatel má při řešení sporů, které se týkají příspěvků v diskuzích, vždy konečné slovo.
 

Video

Diskuze

Doporučujeme