Bílkovina v moči v těhotenství

Otázka

Dobrý den, od 10+1 jsem léčena Dopegytem na vysoký krevní tlak, který jsme měla vyšší i dříve. Později odeslána na internu kde mi zvedli dávkování na 2 rámo a 2 večer. Dnes jsem byla na prohlídce, kde mi naměřili 140/90 plus bílkovinu v moči, mám se obávat že mám Preeklampsii? Teď jsem 28+3 nikdy předtím jsem bílkovinu v moči neměla a asi tak týden mě večer pobolívá hlava. Gestační DM vyloučen. Ultrazvuk mě čeká až za 14 dní. Je to moje první těhotenství a tak mám obavy. Může toto všecho být vyvoláno velkým stresem, kterým jsem procházela asi před měsícem? Tento stres již nepřetrvává, ale od té doby se na miminko netěším a mám pocit jestli bych si neměla také dojít k psychologovi, protože do té doby jsem se těšila. Chtěla bych se zeptat, zda tento můj stav nemůže miminko nějak ohrozit a jak by mělo být v léčbě postupováno dále.Děkuji.

Odpověď

Dobrý den, pokud jste tak ještě neučinila, navštivte Vašeho gynekologa či jiné zdravotnické zařízení, které ev. preeklampsii vyloučí.

Jan Smrčina

Přihlásit se


AKTUÁLNÍ HOROSKOP

Dnes vám nedělá problém vcítit se do ostatních lidí a pochopit jejich motivaci. Znáte-li někoho, kdo má problémy v osobním životě,…
Maminka na FacebookuVýpočet data porodu


Spočítejte si ovulaci