reklama

Bílkovina v moči v těhotenství

Otázka

Dobrý den, od 10+1 jsem léčena Dopegytem na vysoký krevní tlak, který jsme měla vyšší i dříve. Později odeslána na internu kde mi zvedli dávkování na 2 rámo a 2 večer. Dnes jsem byla na prohlídce, kde mi naměřili 140/90 plus bílkovinu v moči, mám se obávat že mám Preeklampsii? Teď jsem 28+3 nikdy předtím jsem bílkovinu v moči neměla a asi tak týden mě večer pobolívá hlava. Gestační DM vyloučen. Ultrazvuk mě čeká až za 14 dní. Je to moje první těhotenství a tak mám obavy. Může toto všecho být vyvoláno velkým stresem, kterým jsem procházela asi před měsícem? Tento stres již nepřetrvává, ale od té doby se na miminko netěším a mám pocit jestli bych si neměla také dojít k psychologovi, protože do té doby jsem se těšila. Chtěla bych se zeptat, zda tento můj stav nemůže miminko nějak ohrozit a jak by mělo být v léčbě postupováno dále.Děkuji.

Odpověď

Dobrý den, pokud jste tak ještě neučinila, navštivte Vašeho gynekologa či jiné zdravotnické zařízení, které ev. preeklampsii vyloučí.

Jan Smrčina

Přihlásit se


AKTUÁLNÍ HOROSKOP

Nabídne-li vám někdo možnost, jak se na chvíli dostat pryč od lidí, skočte po ní, samota by vám prospěla. V rychlém kolotoči práce,…
Maminka na Facebooku


reklama

Výpočet data porodu


Spočítejte si ovulaci


reklama