Bolesti v pravé části podbřišku, které vystřelují do zad

Otázka

Dobrý den. Od ledna 2010 mám problémy s bolestma břicha v pravé části podbřišku od kud mi vystřelují bolesti do pánevní oblasti. Podstoupila jsem všechny možná vyšetření - sono ledvin, jater, kolonoskopii, RTG irrigo, RHB zad, urologické vyšetření, chirurgické vyšetření, CT a vše podle lékařů je v pořádku. Začátkem října jsem podstoupila laparoskopii břicha, kde mi byly zjištěny dle lékařů jen srůsty po operaci slepého střeva. Nyní jsem 4 týdny po operaci, ale bolesti opět začaly jako v prvopočtku, než jsem podstoupila všechna vyšetření. Chci se Vás zeptat, nevíte co by mě mohlo takto šíleně trápit ? Skoro 9 let užívám antikoncepci mercilon - nemohl by být problém i tady ? Také mám prodlouženou srážlivost krve a jsem kuřačka, tak jsem se rozhodla, že antikoncepci přestanu raději užívat (bohužel mi můj gynekolog neřekl, že při užívání HA se nesmí kouřit).

Moc Vám děkuji za jakoukoliv odpověď. Lucie

Odpověď

Dobrý den, to že při užívání HAK nemáte kouřit je napsáno v každém balení Vaší antikoncepce. S Mercilonem to dle mého názoru nesouvisí. To že podstoupíte LSK rozrušení srůstů neznamená, že se tyto tam neobjeví znovu. Při recidivách se dá použít ale speciální roztok, který omezuje tvorbu těchto srůstů a aplikuje se přímo do dutiny břišní v průběhu LSK.

Jan Smrčina

Přihlásit se


AKTUÁLNÍ HOROSKOP

Po únavě a stresech posledních dní, kdy vás práce pronásledovala ve dne v noci, si dnes budete moci trochu oddychnout a nabrat sil.…
Maminka na FacebookuVýpočet data porodu


Spočítejte si ovulaci