Dcera přestala jíst masozeleninový příkrm

Otázka

Dobrý den, pane doktore. Obracím se na vás opět s problémem, kdy mi 8 měsíční dcera přestala jíst masozeleninový příkrm. Dle vaši rady jí nic jiného nedávám, ale je to již týden, co je tedy bez oběda. Je hladná, do odpolední svačiny je protivná, brečí, když jí však opět nabídnu oběd - odmítne po první lžičce a začne nehorázně vřískat. Jak dlouho to mám takto ještě vydržet? Myslíte, že se to opravdu zlomí? Zkusila jsem různé druhy masa, zeleniny, všechny možnosti - rozmixované, nakrájené, s mateřským mlékem atd.. z kupovaných příkrmů jí natahuje. Jsem bezradná, tchyně to samozřejmě těžce nese, že jí trápím hlady, mám obavu z toho, aby dobře prospívala. Za poslední 2 měsíce měla spíše nižší přírůstek - 530g. Co mi poradíte? Vydržet? Týden? Dva? Než se to zase naučí papat? A neměla by dostávat po tu dobu nějaké kapky - železo? Děkuji mockrát, zdravím vás M.

Odpověď

Zkuste hotové příkrmy, nebojte se jich. Ty se vyrábí velice pestré, takže máte možnost volby. Přidejte brambory a vynechte na čas mrkev.

Petr Karger

Přihlásit se


AKTUÁLNÍ HOROSKOP

I když se vám už zdálo, že vaše snažení nebude mít žádný efekt kromě spousty zbytečně vyčerpaných sil, nastává obrat k lepšímu.…
Maminka na FacebookuVýpočet data porodu


Spočítejte si ovulaci