Dítě vyžaduje prs i lahvičku

Otázka

Dobrý den pane doktore, chtěla bych se zeptat na dvě věci. Mám holčičku, za týden jí budou dva měsíce. Kojím, ale 2 - 3x denně dokrmuji Nutrilonem, protože ze začátku hubla a dle doktorky nemám výživné mlíko. Kojím cca po 3 hodinách, vyjímečně po 4, to když se třeba zdržíme venku. Poslední dny pozoruji, že když dám pouze prso, je poté vzteklá, když je další kojení prso plus flaška, je celkem klidná. Převažuji ji před a po kojení, abych měla přehled a někdy vypije sto ml, teď třeba jen 20 ml. Jak poznám, jestli tam mám ještě mlíko, že prostě "necucá" naprázdno? Rodila jsem císařským řezeme, prsa se mi vůbec nenalila, mám prostě obavy, že už to kojení u mě končí...a druhý dotaz je ten, že poslední krmení je cca o půnoci, pak spinká 5 až 6 hodin, pak se vzbudí, dáme jí na chvíli k nám, kde zase usne a znovu kojím třeba až v 8 hodin. Jestli ta prodleva není moc dlouhá? Pokud spí, neřve, nevadí to, že jí ráno kojím až po tolika hodinách? Moc děkuji za odpověď.

Odpověď

Určitě nemáte slabé mléko a rozhodně si nepřipusťte, že byste měla přestat kojit.. V tomto věku dochází k t. zv laktačí krizi a mléka může být přechodně méně a mění i své složení. krmte proto dítě častěji, třeba po 2 hodinách,al ev noci ji klidně nechte 5 - max. 6 hodin spát.. Kojte vždy z obou prsů a přestaňte ji vážit. To vás pouze znervozňuje. Převažte dítě vždy 1x za týden.

Petr Karger

Přihlásit se


AKTUÁLNÍ HOROSKOP

Dnes vám nedělá problém vcítit se do ostatních lidí a pochopit jejich motivaci. Znáte-li někoho, kdo má problémy v osobním životě,…
Maminka na FacebookuVýpočet data porodu


Spočítejte si ovulaci