Homeopatie a zánět středního ucha

Otázka

Dobrý den! Chtěla bych od Vás poradit, holčička 3,5 roku od září chodí do školky, bohužel přijímají i nemocné děti a tak i ona je více doma nemocná, než ve školce zdravá. Neustále bojujeme s rýmami a kašlem. Nyní má na levém oušku dokonce zánět středního ucha. Nabízí homeopatie lék k lepšímu hojení a případně je nějaká prevence, aby se zánět neopakoval? Jinak nyní má atb Augmentin Duo. Na imunitu bere jednou týdně Oscillo, dále pak ráno sulfur iodatum 9ch 3 kuličky a večer silicea 9ch 3 kuličky. Co se týká kašle, toho se zcela nemůžeme zbavit (i 10měsíční bráška), bereme sirupky Stodal, Stoptussin, Hedelix, nyní Sinecod kapky-vypadají nadějně, i tak mám ale strach, že se kašel opět po pár dnech vrátí. Kašel je suchý. Při tom plném rozvoji nejhorší večer, v noci a po ránu. Moc Vám předem děkuji za rady a také Vám moc děkuji za Vaši práci, kterou pro nás děláte!!!

Odpověď

Dobrý den, maminko,

pro holčičku na zlepšení zánětu středouší doporučuji místo nynějších homeopatik podávat denně Pyrogenium 9ch pět granulí v sedmnáct hodin, lék Kalium muriaticum30ch 2x5 granulí po dobu dvou týdnů oba léky, posléze přejít na již zavedené. Podávat Oscillococcinium dvakrát týdně - ve středu a v sobotu. Pro chlapečka doporučuji navečer dávat lék Antimonium tartaricum 9ch pět granulí před spaním, a v noci, pokud se probudí. V době kašle nočního i třeba dva týdny. Preventivně by bylo dobře hledat lék konstituční, doporučuji tedy proto pečlivé vyšetření lékařem homeopatem. Dle Vašeho bydliště hledejte v nabídce na stránkách www. boiron.cz. Hezké dny.

MUDr. Věra Budková

Přihlásit se


AKTUÁLNÍ HOROSKOP

Máte dojem, že se vše opakuje a že stereotyp vás vysává každý den zas o něco víc? Snažte se zmobilizovat své síly, abyste se mu…
Maminka na FacebookuVýpočet data porodu


Spočítejte si ovulaci