Jak správně přikrmovat?

Otázka

Dobrý den pane doktore,

syn má 5,5 měsíce, je plně kojen, ale už mu mléko přestává stačit (68cm,7,5kg), takže budeme začínat s příkrmy. chtěla jsem se zeptat, jaký je správný postup zavádění příkrmů vzhledem k měsícům? nejdřív oběd, pak odpolední svačina,dopolední svačina a nakonec kaše? a v kterém měsíci přidávat co? kolik je optimální množství, které má dítě k obědu sníst, aby bylo najedené, ale nepřecpávala jsem ho a už nedokojovala?

a druhý dotaz, na který se chci zeptat je, kdy dávat dítěti pít vodu/čaj? a dávat pít z láhve nebo hrnečku?

děkuji Vám a přeji pěkné dny, Martina

Odpověď

To pořadí jste vyjmenovala správně a vše ostatní záleží na tom, jak dítě prospívá. Obecně v 6, měsíci masozeleninový přkrm, pak dopolední ovoce. CCa v 8. měsíci odpolední jogurt a nakonec kaše, po které můžete klidně dát i zapít mléko, stejně tak jako po svačinách. Ale mléko nesmí být hlavní náplní jídla, jen zapití. Dítě byse obecně mělo krmit dle jeho chuti. Bude-li však budulínek, musíme je trochukrotit. Jen sledování hmotnosti vám napoví, zda-li má málo nebo moc. Ale pozor! Jakmile se dítě začne více hýbat, což je po 6. měsíci, nebiude již nikdy přibývat tak, jako doposud.

Petr Karger

Přihlásit se


AKTUÁLNÍ HOROSKOP

Vaše vytoužená meta už je tak blízko, že téměř nejste schopná myslet na nic jiného. Pro vaše blízké je velmi těžké s vámi komunikovat,…
Maminka na FacebookuVýpočet data porodu


Spočítejte si ovulaci