reklama

Jaké homeopatikum na ekzém na rukou?

Otázka

Dobrý den paní doktorko, žádám Vás o radu, jaké homeo by mi pomohlo na ekzém na rukou. Trpím atopickým ekzémem od narození (hlavně v oblasti pod koleny a na stehnech), ale dlouho byl a je v klidové fázi a ten samotný mě netrápí. Ale asi tak před půl rokem se mi vysypal ekzém nejdříve na prstech, nyní se mi rozšiřuje i na dlaně. Nejdříve bolí, pak se udělají puchýřky, které bolí, svědí a natečou a které tak do tří dnů vyschnou a vyloupou se. A to se opakuje každý týden stále dokola. Většinou jen promazávám. Kožní doktorka mi napsala kortikoidovou mast (prý že na to nic jiného nezabere), ale ta to řeší jen krátkodobě a používám ji opravdu jen když to bolestí nemohu vydržet. Navíc jsem ve čtvrtém měsíci těhotenství a kortikoidy brát již nechci. Byla by na to, prosím, nějaká homeopatika? Předem moc děkuji za radu :-) Karolina D.

Odpověď

Dobrý den, Karolínko,

to je velký problém - atopický ekzem. Jistě víte, že je nutná správná strava - eliminace alergenů, jistě víte, že svou roli hraje též zkřížená alergie - tzn. přecitlivělost souběžně na pyly a některé vybrané potraviny. Jistě víte, že v těhotenství můžeme správnou therapií ovlivnit ještě nenarozené děťátko. A tak tedy má rada je :homeopatický Anagalis arvensis9ch 3x5 granulí denně, a lék Rhus veneneata9ch, taktéž 3x5 granulí denně. Léky je nutné brát minimálně dva měsíce, velice vhodné by bylo vyhledat lék tzv. konsituční. Z homeopatických mastí můžete použít Cicadermu, či Halikar. Nejlépe však je léčit ekzem, který vidíme, kvalitu kůže, sekrece, vzhled. I tak přeji úspěch. Hezké vánoční dny.

MUDr. Věra Budková

Přihlásit se


AKTUÁLNÍ HOROSKOP

I když máte utkvělý pocit, že jste byla okradena o plody své práce, povzneste se nad vztek a ukažte se jako velkodušná osobnost. V…
Maminka na Facebooku


reklama

Výpočet data porodu


Spočítejte si ovulaci


reklama