Jaké homeopatikum na ekzém na rukou?

Otázka

Dobrý den paní doktorko, žádám Vás o radu, jaké homeo by mi pomohlo na ekzém na rukou. Trpím atopickým ekzémem od narození (hlavně v oblasti pod koleny a na stehnech), ale dlouho byl a je v klidové fázi a ten samotný mě netrápí. Ale asi tak před půl rokem se mi vysypal ekzém nejdříve na prstech, nyní se mi rozšiřuje i na dlaně. Nejdříve bolí, pak se udělají puchýřky, které bolí, svědí a natečou a které tak do tří dnů vyschnou a vyloupou se. A to se opakuje každý týden stále dokola. Většinou jen promazávám. Kožní doktorka mi napsala kortikoidovou mast (prý že na to nic jiného nezabere), ale ta to řeší jen krátkodobě a používám ji opravdu jen když to bolestí nemohu vydržet. Navíc jsem ve čtvrtém měsíci těhotenství a kortikoidy brát již nechci. Byla by na to, prosím, nějaká homeopatika? Předem moc děkuji za radu :-) Karolina D.

Odpověď

Dobrý den, Karolínko,

to je velký problém - atopický ekzem. Jistě víte, že je nutná správná strava - eliminace alergenů, jistě víte, že svou roli hraje též zkřížená alergie - tzn. přecitlivělost souběžně na pyly a některé vybrané potraviny. Jistě víte, že v těhotenství můžeme správnou therapií ovlivnit ještě nenarozené děťátko. A tak tedy má rada je :homeopatický Anagalis arvensis9ch 3x5 granulí denně, a lék Rhus veneneata9ch, taktéž 3x5 granulí denně. Léky je nutné brát minimálně dva měsíce, velice vhodné by bylo vyhledat lék tzv. konsituční. Z homeopatických mastí můžete použít Cicadermu, či Halikar. Nejlépe však je léčit ekzem, který vidíme, kvalitu kůže, sekrece, vzhled. I tak přeji úspěch. Hezké vánoční dny.

MUDr. Věra Budková

Přihlásit se


AKTUÁLNÍ HOROSKOP

Jako asistentky, sociální pracovnice nebo recepční se uplatníte kvalitně. Díky Jupiteru máte totiž smysl pro zdvořilé chování a…
Maminka na FacebookuVýpočet data porodu


Spočítejte si ovulaci