Lze pomocí homeopatie zharmonizovat poměr mužských a ženských hormonů v ženském těle?

Otázka

Dobrý den,

lze vůbec pomocí homeopatie nějakým způsobem zharmonizovat poměr mužských a ženských hormonů v ženském těle - tedy zredukovat nadbytek testosteronu - a případně jakým přípravkem?

A pokud by vás to neobtěžovalo - čím může nerovnováha vzniknout, jsou už vrozené dispozice?

Děkuji mnohokrát, vím, že toho máte moc na odpovídání, ale moc se mi vaše odpovědi líbí a i to, s jakou pečlivostí je děláte.

Barča

Odpověď

Dobrý den, Barčo,

děkuji moc za Vaše ocenění, věřte, že mě velmi potěšilo pochopení, s jakým se snažím homeopatii předávat pacientům. A to především proto, že je skutečně zázrakem a výzvou, pro kterou stojí za to pečlivé studium a znalosti, které v případě dobře vybraného léku učiní zlepšení zdravotního stavu pacienta. Tedy k dotazu Vašemu: Homeopatická hormonoterapie nám neposkytuje jednoduché řešení. Ale striktní individualizace charakteristických příznaků každého pacienta nám umožňuje ve většině případů vytvořit s minimálním rizikem, spolu s velkými terénními léky, vynikající hormonální rovnováhu pacientů. Vliv na hormonální nerovnováhu má genetická disposice, vrozená imunitní reaktivita, výživa, stress, a spoustu jiných etiol. vlivů. Konkrétně ve Vašem případě bych doporučila lék Testosterone acetate15ch 5 granulí denně nejméně šest týdnů. Je potřeba však přidat Vás konstituční lék, jak jsem psala v úvodu odpovědi. Ve fysiologickém stavu je cirkulující testosteron jediným opravdu biologicky aktivním androgenem u žen. Bude dobře hledat lékaře gynekologa - homeopata, kontrolovat laboratorně i funkčně vliv homeopatické therapie. Přeji hodně štěstí, radosti i hezkých dní.

MUDr. Věra Budková

Přihlásit se


AKTUÁLNÍ HOROSKOP

Jen co se ráno probudíte a popijete ranní kávu, už vás přepadne hříšná myšlenka, kterou ovšem kvůli pracovním povinnostem není čas…
Maminka na FacebookuVýpočet data porodu


Spočítejte si ovulaci