Mají bačkůrky vliv na vývoj nohy?

Otázka

Dobrý den pane doktore, můj dotaz směřuje k otázce, zda ano či ne první bačkůrky na domází chození. Mému synovi je 10,5 měsíce a chodí s naší pomocí, sám pouze pomalu okolo nábytku. Připadá mi, že se bojí sám, jelikož mu to ukloune i v protiskluzové ponožce, nehledě na to, že máme v částech bytu i dlažbu. Jaký je Váš názor, ohledně vlivu bačkůrky na nožičku, může to být negativní dopad, nebo je lépe mít nožku přeci jen zpevněnou???

děkuji moc za odpověď, myslím, že to trápí plno maminek :-)¨

Helena

Odpověď

Dobrý den, podobný dotaz zde již byl. Přeposílám dotaz + odpověď na něj.

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.Náš chlapeček, narozen na konci ledna 2010, sedí bočním sedem, leze po kolínkách, staví se u nábytku a obchází nábytek.Bohužel sám nesedí.Je to pro jeho vývoj nebezpečné?Předesílám, že ho v chození nijak nepodporuji, naopak se ho snažím vracet zpátky na kolínka a zabavovat ho nějakou hrou.Není to ale nic platné, hned se zase začne o mě stavět a obcházet mě.S tímto souvisí ještě jeden dotaz.Kdy je ta správná doba pořídit dítěti první botičky a bačkůrky?Názory se liší.Děkuji a omlouvám se, pokud se zde již někdo na něco podobného ptal.

Odpověď: Snažte se pokud možno, nedávat mu šanci na vstávání. Když šplhá povás, jděte k němu dolů na 4. Samozřejmě, nemůžeme mu podrážet nohy, ale nebudeme ho v chození podporovat. Do samostatného sezení se právě nejpépe dostane z lezení po 4. Takže nepodporovat stání, ale chyba velká to není. Pevné boitičky s pevným opatkem a vytvarovanou klenbou dávejte až v okamžiku, kdy dítě p ř e v á ž n ě chodí. Zatím jen měkké capáčky s " protiskluzovými " terčíky.

redakce

Přihlásit se


AKTUÁLNÍ HOROSKOP

Jste-li zadaná, zažíváte jedno z nejkrásnějších období svého života. Vidíte všechno přes růžové brýle a ani vás nenapadne, že by mohly…
Maminka na FacebookuVýpočet data porodu


Spočítejte si ovulaci