Mohu kojit během IVF a hormonální léčby?

Otázka

Milá paní Lucie, máme chlapečka Jaroslava 2,2 roky a začínáme uvažovat o druhém dítěti. Bohužel budeme muset zase podstoupit umělé oplodnění, respektive máme nějaká zamražená embryjka "do zásoby". Chci se zeptat, Jarečka ještě kojím, někdy až 6-8 x denně a když je nejhůř, tak i 6x za noc, podle toho, jak se mu zrovna spí. On je od malinka neskutečný nespavec. V kojení bych chtěla pokračovat, i když to okolí velmi kritizuje. Ale budu muset kvůli IVF podstoupit hormonální léčbu. A tak se bojím, abych si díky kojení a kojícím hormonům nesnížila šanci na početí dalšího dítěte. Mám tedy pokračovat v kojení a nebo raději kojení ukončit a podstoupit embryotransfér?

Moc děkuji za odpověď. Kamila

Odpověď

Dobrý den Kamilo, děkuji Vám za dotaz. Zkuste se o tomto ještě poradit s gynekologem, netuším jak může hodně kojení ovlivnit samotní IVF. Pokud je mamka kojí a otěhotní spontánně, tak v tom problém není, může kojit i nadále.

Držím palce, ať se miminko povede!

Lucka

Lucie Marková

Přihlásit se


AKTUÁLNÍ HOROSKOP

Jste-li zadaná, zažíváte jedno z nejkrásnějších období svého života. Vidíte všechno přes růžové brýle a ani vás nenapadne, že by mohly…
Maminka na FacebookuVýpočet data porodu


Spočítejte si ovulaci