Mohu znovu otěhotnět i při kojení?

Otázka

Dobrý den, mám několik dotazů, tak začnu postupně.

Mám 15ti měsíční dceru Aničku a stále kojím do 14 měsíců jsem kojila i přes den vždy po obědě aby se malá dojedla a usla ale od nového roku už kojím jen před spaním a v noci. Dávám jí kaši večer i trochu sunaru před spaním a spí mi krásně do 4 nebo do 5 hodin usíná až mezi 8 a 9 hodinou. Chci se zeptat jestli je už větší možnost že bych znovu otěhotněla i když kojím.

Dále bych chtěla poradit jak malou uspat odpoledne po obědě, protože mi strašně špatně spí většinou musím vytáhnout kočárek a jakmiile jí položím do 5 minut usne ale chci jí naučit spát doma, abych mohla když spí uklízet. Máme malý byt tak si nemůžu dovolit mít kočárek doma a uspávat ji třeba doma v kočárku u okna.

Předem děkuji za odpověd.

Přeji krásny den Barča a Anička :-)

Odpověď

Dobrý den Barčo, děkuji Vám za dotaz. Pokud ovulujete (menstruujete), tak při kojení otěhotnět můžete. A zkoušelat jste Aničku do té postýlky dát? Zpočátku u ní asi budete muset ležet, ale vyzkoušejte to. Obávám se, že nějakou zaručenou radu nikdo nebude mít, každé dítě je jiné, cesta možná pokus - omyl.

Lucka

Lucie Marková

Přihlásit se


AKTUÁLNÍ HOROSKOP

Kvůli nečekaným změnám v programu vás čeká pohodový a klidný den, bez pracovního stresu, který můžete strávit relaxací, četbou knih a…
Maminka na FacebookuVýpočet data porodu


Spočítejte si ovulaci