Moje kojení

Otázka

Dobrý den, ráda bych se poradila ohledně kojení.

Mám 8-týdenní dcerku. Už z porodnice jsem odcházela s potřebou přikrmovat - Nutrilon, protože se mi nechtělo spustit mléko. Asi tomu i napomohlo, že dcerka měla žloutenku, a vzbudit ji na jídlo bylo umění. Mléko se spustilo doma, ne optimálně. První týdny jsme přikrmovali ca 1 x 60 ml denně, zpravidla navečer. Nejdříve přikládám, a když mi připadá, že už není ani kapky, a malá brečí hlady, přikrmím z lahvičky. Zhruba po měsíci se mi na začátku víkendu vytvořilo tolik mléka, že malá nestačila odebírat. Na jednom prsu se mi zanítila bolestivě žláza, přikládala jsem malou každou chvilku, sehnali jsme odsávačku, řešila jsem zábaly s tvarohem. Dostatek mléka jsem měla 4 dny, žláza se vstřebala, ale po těch 4 dnech jsem se vrátila s množstvím mléka do původního stavu, malá povyrostla, a nyní dokrmujeme 2 x 90 ml denně, po tom, kdy nejdříve do posledních kapek nakojím a malá pořád brečí a honí prsíčko. Piju čaje na kojení, žlázy v tom samém prsu se mi pravidelně 1 týdně zanítí.

Kamarádka mi doporučila homeopatika Ricinus communis 5 CH.

Se starším synem jsem měla stejné problémy, kojit jsem přestala - došlo mléko, c ca 3,5 měsíce věku.

Co byste poradila ? Děkuji Lenka Staňová

Odpověď

Dobrý den Lenko, děkuji Vám za dotaz. To je takový začarovaný kruh, berete homeopatika na tvorbu mléka, když se ho více vytvoří, tak vznikne zánět, tak zase kojení omezíte a opět se sníží tvorba mléka. Já si myslím, zvláště pokud je to již podruhé, že by bylo dobré kontatkovat nějakou laktační poradkyni ve Vaše okolí a domluvit se s ní na návštěvě a s ní tu situaci probrat. Byla by škoda, kdybyste kvůli tomu musela s kojením přestat.

Lucka

Lucie Marková

Přihlásit se


AKTUÁLNÍ HOROSKOP

Žijete velmi rychle, takže není divu, když začínáte mít pocit, že vám spousta věcí uniká. Nebylo by od věci se na chvíli zastavit a…
Maminka na FacebookuVýpočet data porodu


Spočítejte si ovulaci