Nepříjemné pocity během těhotenství

Otázka

Dobrý den, jsem v 18tt a začínám pociťovat zvýšenou citlivost v podbřišku, tlak na močový měchýř (na záchod, ale neptřebuji), a nepříjemné píchnutí a slabé pobolívání, které mi někdy vystřelí až do oblasti zad. Zánět moč.měchýře vylučuji, měla jsem ho a příznaky poznám, řezání ani pálení při močení nemám. Tyto pocity nejsou celý den, objevují se převážně při pohybu - vstávání ze židle, otočení atd, ale i při delším sezení cítím, že se něco děje. Chtěla bych se zeptat, zda tyto pocity mohou být spojeny s růstem dělohy či zda mám být něčím zenpokojena..Další dotaz mám, že v klidném stavu cítím tzv."bublání ve střevech"(dole v podbřišku), zda se může jednat o první pohyby dítěte a dále, zda je možné že se mi dosud nijak nezvětšilo poprsí, registruji tak maximálně zvýšenou citlivost bradavek. Děkuji mnohokrát za zodpovězení mých otázek.

Odpověď

Dobrý den Adino, děkuji Vám za dotaz. Ta neurčitá bolestivost v podbřišku může během těhoetnství být. Pokud vyloučíme zánět močových cest a aktivitu dělohy, tak ještě můžete tuto situaci konzultovat se svým gynekologem, ale velmi pravděpodobně o nic zásadního nepůjde. Pokud by se stav zhoršil, tak určitě k lékaři zajděte i dříve. To "bublání" jak popisujete můžou být opravdu pohyby dítěte :)

Jinak citlivost bradavek zcela stačí. Zvětšení poprsí během těhotenství je zcela individuální. Pokud byste měla s kojením v prvních dnech po porodu problémy, obraťte se na personál v porodnici nebo laktační poradkyni.

Lucka

Lucie Marková

Přihlásit se


AKTUÁLNÍ HOROSKOP

Budete mít dost síly a vytrvalosti k tomu, abyste dnes překonala všechny překážky, které se vám objeví v cestě. Můžete proti nim jít…
Maminka na FacebookuVýpočet data porodu


Spočítejte si ovulaci