Nesestouplé varle

Otázka

Dobrý den pane doktore, synovi bude 17.12. 1 rok. Narodil se pro KP plánovaným císařským řezem, bohužel naplánovaným na 38+1,ale gestační stáří bylo teprve 37+3. 5 dní strávil v inkubátoru,aby rozdýchal plíce,které byly při porodu ještě nezralé,jinak porodní indexy 9,10,9. Nevím,jestli toto vše může mít souvislosti,ale neměl po porodu ani později sestouplé jedno varlátko. V 10měsících začala paní doktorka situaci řešit,ale ani po opakovaném sono vyšetření se nezjistilo,jestli se varle vůbec vyvinulo a pokud ano, nezjistila se jeho poloha v těle. Prosím existují nějaké další postupy nebo zobrazovací metody,jak situaci řešit? Bojím se byť i laparoskopického zásahu do bříška,přece jen jakmile se začne do něčeho vrtat, vesměs to jeden problém vyřeší a další nadělá. Není pro nás problém absolvovat vyšetření kdekoliv nebo připlatit např.na nějaké soukromé klinice za podrobné vyšetření. Hormony zatím žádné nedostal. Jinak je vývoj zaplaťpánbůh naprosto v pořádku.

Odpověď

Nakonec se laparoskopickému vyšetření nevyhnete, protože je-li varle někdy v dutině břišní, musí se odtud co nejrychleji dosta do šourku, jinak by zdegenerovalo. Takže přímého vyšetření optikou se neobávejte.. Problém se musí řešit na pracovišti dětské chirurgie.

Petr Karger

Přihlásit se


AKTUÁLNÍ HOROSKOP

Z mnoha stran slyšíte o problémech vašich blízkých a kolegů, ale vás jakoby se to vůbec netýkalo. Jste netečná a chladná, zkuste se do…
Maminka na FacebookuVýpočet data porodu


Spočítejte si ovulaci