Odříhávání a poloha při spánku

Otázka

Dobrý den, děkuji za odpověď. Ohledně toho spánku jste mi psala, že ,mohu syna položit normálně doprostřed postýlky aniž by jsem o pokládala na bok o něco opřeného. Myslíte tedy, že když ho nedám odříhnout nebo dám a neodříhne si (když ho dám odříhnout tak se probudí a nemůžu ho potom uspat). Tak ho mohu položit na záda? Protože když mu nakloním matraci, tak když ho položím na bok, tak se mi stejně překulí na záda.

2. Synovi nyní bude 8 týdnů. Při kojení se mi syn několikrát i během minuty odtrhává od prsa. Někdy je kojení klidné a někdy se u toho pořád kroutí nebo kope nožičkami nebo se prohýbá tak, že bradavku úplně natáhne až se pustí a během vteřiny zase hledá kde by se přisál. Mléko v prsou mám. Někdy mi připadá zda neteče moc, že až nestíhá pít. Je to možné? Nebo co může být příčina? Tímhle způsobem kojení je to velice náročné.

Mnohokrát Vám děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobrý den, pokud dáte syna na záda a máte zvednutou matraci, tak bych se toho nebála. Zvláště pokud je odříhnutí marné!

K tomu Vašemu druhému dotazu, odtrhávání od prsu může být způsobeno tím, že jak syn rychle pije - mléko teče rychle, tak hltá a nestíhá polykat a může napolykat vzduch, který mu pak v bříšku může vadit a to bříško ho bolí, proto kroutí nožkama. Já osobně bych udělala to, že bych to počáteční mléko lehce z prsu před kojením odstříkala, tím by mělo téci pomaleji.

Lucka

Lucie Marková

Přihlásit se


AKTUÁLNÍ HOROSKOP

I kdybyste si na sebe dneska vzala jutový pytel, vaše ženskost bude vynikat. Vůbec se nedivte tomu, že se za vámi budou mužští otáčet…
Maminka na FacebookuVýpočet data porodu


Spočítejte si ovulaci