Poloha hlavy dítěte ve spánku

Otázka

Dobrý den, mám 2,5 měsíčního syna, který od narození preferuje pravou stranu. Nyní už je to lepší, aktivuji ho na druhou stranu, hlavičku již otočí, dávám ho na bříško. Pokud to jde, podkládám hlavičku ve spaní ( spí na zádech, na boku odmítá). Hlavičku má již z pravé strany trochu sleželou. Koníky pase dobře. Chtěla jsem se jen zeptat, zda se stav hlavičky časem upraví.

Ještě jednu otázku bych si dovolila. Syn má poslední dobou větší plynatost než dosud. jídelníček jsem nezměnila, ale syn byl týden léčen atb Ospen. také jsem začala užívat antikoncepci Azalia. Chci se zeptat, zda něco z toho mohlo mít vliv na synovo zažívání. je velice plačtivý.

Děkuji za případnou odpověď. S pozdravem Malá Alena.

Odpověď

Lehká predilekce se může pomocí preference levé strany srovnat. dejte dítě v postýlce tak, aby impulsy a světlo přichátzelo z levé strany. Pokud by však byla predilekce výrzaná, chce to vyšetřit dětským neurologem. Plynatost spíše způsobil atb Ospen. Kupte dítku nějaké Laktobacílky pro kojence.

Petr Karger

Přihlásit se


AKTUÁLNÍ HOROSKOP

Z mnoha stran slyšíte o problémech vašich blízkých a kolegů, ale vás jakoby se to vůbec netýkalo. Jste netečná a chladná, zkuste se do…
Maminka na FacebookuVýpočet data porodu


Spočítejte si ovulaci