reklama

Přerušovaný spánek u 17měsíčního dítěte

Otázka

Dobrý den, paní doktorka, obracím se na Vás s dotazem, ohledně mé 17 měsíční dcery. Byla porozena císařským řezem a už od narození byly problémy se spánkem. Do 6 měsíců nás trápily koliky a zácpy, pak od půl roku začalo bolestivé prořezávání zoubků, které nás dosud neopustilo. Dcera se bolestmi budí ze spaní a jediné co jí uklidní a utiší je kojení. Stává se, že při stoličkách kojím i 6krát v noci a dcerka permanentně nespí až do rána, kdy usne vysílením a spí tak 3 hodiny. Začínáme mít i problémy s usínáním, bez prsa neusne a v posteli vyvádí i hodinu, než se mí jí podaří uspat. Přes den chodíme 2krát denně ven a po obědě spí 2-3 hodiny. Odpoledne se snažíme být do 17 hodin venku, unavit se, ale dcerka je dosti hyperaktivní, neunaví se a večer po koupání by se ráda honila a skákala. Už jsem vyzkoušela kdeco, z homeopatik Belladonu, Chamomillu, Sedalii a nyní jsem si koupila Sedatif PC. Můžu podávat tento lék nebo je určen starším dětem. A pokud mohu, jak dávkovat a jak dlouho se má podávat. Zatím ho podávám třetí den, ale zlepšení nevidím, i když dcerka spí do půlnoci, ale pak od půlnoci řádí až do rána nebo se budí po hodině a spí velmi neklidně, pořád hledá polohu.javascript:void(0)

:'(

Moc Vám děkuji za Vaši radu. Pořád s mužem čekáme až vyrostou poslední 4 zoubky, abychom mohly vyloučit zoubky a řešit něco konkrétnějšího.

Děkuji za odpověď.

Renata

Odpověď

Dobrý večer, maminko,

myslím si, že Belladona a Chamomilla jsou dobrým typem. Spíše než sedatif PC bych doporučila Hypericum30ch - rozpustit deset granulí na noc v třeba padesáti mililitrech převařené kojenecké vody, podávat po lžičkách co pět minut, pokud se malá probudí a v noci nespí. Myslím, že nespavost je skutečně na vrub zoubkům. Jistě bych také přidala lék Pulsatilla 15ch pět granulí na noc, pro celkový pocit ztišení. Přeji úspěch a zlepšení.

MUDr. Věra Budková

Přihlásit se


AKTUÁLNÍ HOROSKOP

Nestůjte si za svým názorem za každou cenu, ale využijte možnosti vyslechnout kritiku od lidí, kterým důvěřujete. Jejich názory vás…
Maminka na Facebooku


reklama

Výpočet data porodu


Spočítejte si ovulaci


reklama