Přetrvává bolest při přisátí a při kojení

Otázka

Dobrý den, mám doma měsíčního chlapečka a celou tu dobu bojujeme s kojením..Nejdříve měl syn problémy s přisátím, vždy se po něm s brekem pouštěl, to jsme odstranili pomocí teplých obkladů.Druhý problém, ale přetrvává..a to bolest při kojení a obzvlášť při přisátí. Už jsem načetla hodně materiálů o správné technice kojení a příjde mi, že všechny zásady dodržujeme..Syn má zabořenou bradičku v prsu, má v pusince nejen bradavku,ale i část dvorce..Prsa ani nemám nějak poraněná.jen ze špatných začátků mám na obou na přechodu mezi bradavkou a dvorcem jakoby řeznou ránu. Nějak se mi to nehojí. Ale se mi nechce věřit, že jen to způsobuje tu bolest a taky pálení bradavky po kojení a prostě celkovou citlivost prsů..Jinak synek na váze přibývá, pediatrička byla při poslední návštěvě spokojená..Jen nevím, zda je v pořádku, že mi již teď spí i 9hodin v noci a já ho po tu dobu vlastně nekojím..Mám ho budit??I přez den se mi stává, že buď nespí skoro vůbec a to občas kojíme i každé dvě hodiny a jindy mi po kojení usne a spí i čtyři a půl hodiny..Tak nevím, jestli to není spíš známka něčeho špatného..Velice děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobrý den, děkuji Vám za dotaz. Co se týká bolestivosti bradavek a nehojící se rány, tak bych Vám doproučila, aby Vám lékařka zkusila odebrat stěr z tohoto místa a vyloučila kvasinkovou infekci, která může zapříčinit bolestivost a zhoršení hojení ran. Stačí na ní jen natírání mastičky a mělo by být po problému. Jinak dlouhá noční pauza nevadí, pokud syn prospívá a vy nemáte problém s množstvím mléka, ale devět hodin je docela dost. Zkuste se ještě poradit s pediatrem a pokud by to mělo být pravidlem a syn by nepřibral, tak bych ho na kojení budila.

Lucka

Lucie Marková

Přihlásit se


AKTUÁLNÍ HOROSKOP

I kdybyste si na sebe dneska vzala jutový pytel, vaše ženskost bude vynikat. Vůbec se nedivte tomu, že se za vámi budou mužští otáčet…
Maminka na FacebookuVýpočet data porodu


Spočítejte si ovulaci