Přetrvává bolest při přisátí a při kojení

Otázka

Dobrý den, mám doma měsíčního chlapečka a celou tu dobu bojujeme s kojením..Nejdříve měl syn problémy s přisátím, vždy se po něm s brekem pouštěl, to jsme odstranili pomocí teplých obkladů.Druhý problém, ale přetrvává..a to bolest při kojení a obzvlášť při přisátí. Už jsem načetla hodně materiálů o správné technice kojení a příjde mi, že všechny zásady dodržujeme..Syn má zabořenou bradičku v prsu, má v pusince nejen bradavku,ale i část dvorce..Prsa ani nemám nějak poraněná.jen ze špatných začátků mám na obou na přechodu mezi bradavkou a dvorcem jakoby řeznou ránu. Nějak se mi to nehojí. Ale se mi nechce věřit, že jen to způsobuje tu bolest a taky pálení bradavky po kojení a prostě celkovou citlivost prsů..Jinak synek na váze přibývá, pediatrička byla při poslední návštěvě spokojená..Jen nevím, zda je v pořádku, že mi již teď spí i 9hodin v noci a já ho po tu dobu vlastně nekojím..Mám ho budit??I přez den se mi stává, že buď nespí skoro vůbec a to občas kojíme i každé dvě hodiny a jindy mi po kojení usne a spí i čtyři a půl hodiny..Tak nevím, jestli to není spíš známka něčeho špatného..Velice děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobrý den, děkuji Vám za dotaz. Co se týká bolestivosti bradavek a nehojící se rány, tak bych Vám doproučila, aby Vám lékařka zkusila odebrat stěr z tohoto místa a vyloučila kvasinkovou infekci, která může zapříčinit bolestivost a zhoršení hojení ran. Stačí na ní jen natírání mastičky a mělo by být po problému. Jinak dlouhá noční pauza nevadí, pokud syn prospívá a vy nemáte problém s množstvím mléka, ale devět hodin je docela dost. Zkuste se ještě poradit s pediatrem a pokud by to mělo být pravidlem a syn by nepřibral, tak bych ho na kojení budila.

Lucka

Lucie Marková

Přihlásit se


AKTUÁLNÍ HOROSKOP

I když se vám už zdálo, že vaše snažení nebude mít žádný efekt kromě spousty zbytečně vyčerpaných sil, nastává obrat k lepšímu.…
Maminka na FacebookuVýpočet data porodu


Spočítejte si ovulaci