Příliš časté kojení

Otázka

Dobrý den Lucie, mám dotaz ohledně kojení mého 8-mi týdeního syna.Lukášek se dožaduje prsu nejdéle po dvou hodinách i v noci a přes den ještě častěji, kojíme i po hodině, jedině v kočárku vydrží i tři hodiny. Mléka mám dostatek, když malý prs pustí mléko samo stříká. Malý roste hezky, por. váha(17.8.): 3 250g a 49 cm - po porodu nezhubl a při propuštění z porodnice vážil 3 260 a 20.9. už měl 4 630g a 55cm. Pediatričkou mi bylo řečeno, že bych měla kojit nejdříve po dvou hodinách, jinak ho z toho prý bolí bříško, protože se smíchá staré mléko s novým. Tak nevím, zdá se mi správné nabízet mu prs kdy chce on a ne podle hodinek, co myslíte?? Případně jak ho tedy přesvědčit aby vypil takové množství, aby ty dvě hodiny vydržel??

Odpověď

Dobrý den Lucko, děkuji Vám za dotaz. Souhlasím s tím, že by ty intervaly měly bý t dělší. Nelze Lukáška nějak utišit, aby alespoň přes den ty 2 hodiny vydržel? Nepoužíváte třeba dudlík? Zvláště , když dobře prospívá, tak nutně takto kojit často nepotřebuje.

Střídáte ještě prsy během kojení? Dostane se k zadnímu mléku?

Lucka

Lucie Marková

Přihlásit se


AKTUÁLNÍ HOROSKOP

Kolegové v zaměstnání jsou zneklidněni vaší nenadálou rázností při prosazování vlastních názorů. Mnozí s vámi nesouhlasí, ale málokdo…
Maminka na FacebookuVýpočet data porodu


Spočítejte si ovulaci