reklama

Příliš časté kojení

Otázka

Dobrý den Lucie, mám dotaz ohledně kojení mého 8-mi týdeního syna.Lukášek se dožaduje prsu nejdéle po dvou hodinách i v noci a přes den ještě častěji, kojíme i po hodině, jedině v kočárku vydrží i tři hodiny. Mléka mám dostatek, když malý prs pustí mléko samo stříká. Malý roste hezky, por. váha(17.8.): 3 250g a 49 cm - po porodu nezhubl a při propuštění z porodnice vážil 3 260 a 20.9. už měl 4 630g a 55cm. Pediatričkou mi bylo řečeno, že bych měla kojit nejdříve po dvou hodinách, jinak ho z toho prý bolí bříško, protože se smíchá staré mléko s novým. Tak nevím, zdá se mi správné nabízet mu prs kdy chce on a ne podle hodinek, co myslíte?? Případně jak ho tedy přesvědčit aby vypil takové množství, aby ty dvě hodiny vydržel??

Odpověď

Dobrý den Lucko, děkuji Vám za dotaz. Souhlasím s tím, že by ty intervaly měly bý t dělší. Nelze Lukáška nějak utišit, aby alespoň přes den ty 2 hodiny vydržel? Nepoužíváte třeba dudlík? Zvláště , když dobře prospívá, tak nutně takto kojit často nepotřebuje.

Střídáte ještě prsy během kojení? Dostane se k zadnímu mléku?

Lucka

Lucie Marková

Přihlásit se


AKTUÁLNÍ HOROSKOP

Žijete velmi rychle, takže není divu, když začínáte mít pocit, že vám spousta věcí uniká. Nebylo by od věci se na chvíli zastavit a…
Maminka na Facebooku


reklama

Výpočet data porodu


Spočítejte si ovulaci


reklama